לימודי הנדסת איכות

תואר ראשון בהנדסת איכות נמשך ברוב המקרים על פני 4 שנות לימוד ותנאי הקבלה אליו אינם פשוטים בהכרח. ברוב מוסדות הלימוד תצטרכו להציג ציון פסיכומטרי של מעל 600 (במקומות מסוימים גם יותר מזה) וממוצע בגרויות של מעל 80. אם כבר השלמתם תואר ראשון בהנדסה ואתם רוצים ללמוד קורס איכות תנאי הקבלה יהיו פשוטים יותר כאשר תצטרכו להציג את תואר המהנדס המוסמך שלכם בלבד.
צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים ללימודי הנדסת איכות
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
לימודי הנדסת איכות ואמינות במסלול מובנה לאנשים עובדים
הלימודים מתקיימים ב: צמח
לימודי תואר ראשון בהנדסה ביו רפואית
הלימודים מתקיימים ב: באר שבע

צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים ללימודי הנדסת איכות
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
חשיבות תחום אבטחת האיכות
חשבתם פעם מה קורה אם מוצר של חברה מסוימת גורם לנזק אצל מי שהשתמש בו? החברה המייצרת נתונה לתביעות כל כך גדולות עד שהיא עלולה להיסגר ולהיעלם מהעולם. קשה בהקשר זה שלא להיזכר במקרה המצער של חברת רמדיה שגרם למותם של כמה תינוקות ולפגיעה חמורה בתינוקות נוספים. במקרה זה היה כשל מסוים בייצור של מוצרי רמדיה שגרם לנזקים חמורים לתינוקות שצרכו את מוצרי החברה. מהנדסי איכות הם אלו שאמורים למנוע תקלות שכאלה ולבחון את המוצרים שמגיעים ללקוחות. כפי שהבנתם זה תפקיד עם אחריות רבה במיוחד אבל לצד האחריות הגדולה מגיע גם כסף גדול, עניין ואתגר. כדי לעסוק בתחום עליכם ללמוד תואר בהנדסת איכות באחת מהאוניברסיטאות או המכללות ברחבי הארץ.

איפה לומדים הנדסת איכות בארץ?
תחום האיכות בארץ נחשב לאחד המבוקשים ובוגרי לימודי הנדסה עם התמחות באיכות נהנים משפע של הזדמנויות תעסוקה. כדי להגיע לרגע הזה עליכם יהיה להשלים את הלימודים ולקבל תואר של  מהנדס איכות מוסמך. תוכלו ללמוד במכללת כנרת שבצפון (שם יש מסלול שמתאים גם לאנשים עובדים), בטכניון כמובן, מכללת אור בראודה ועוד. אם כבר יש בידיכם תואר מהנדס ואתם רוצים להתמחות בתחום תוכלו להשלים את הקורסים הדרושים לקבלת התעודה. אם עדיין אין לכם תואר מהנדס תוכלו להשתלב באחד ממסלולי לימודי תואר ראשון בהנדסת איכות באחד ממוסדות הלימוד שלפניכם.

מה לומדים במסלול הנדסת איכות?
מסלול לימודי הנדסה בתחום האיכות יפגיש אתכם עם מגוון נושאים מתחומי המדע והטכנולוגיה. תלמדו על תקנים, תהליכי בדיקת איכות מוצרים, רגולוציות וחוקים בתעשיות השונות, תהליכי ייצור, עבודה במעבדות, ונושאים נוספים. מהנדסי איכות פועלים כיום בכל תעשייה החל מתעשיית המזון, דרך תעשיית מוצרי החשמל ועד תעשיות ההייטק והתרופות. במהלך הלימודים תגעו בתעשיות השונות ותלמדו לעומק את תחום התקנים והאיכות במקומות השונים.