הנדסת רכב

לצלול לעומק המכונות המשמשות את כולנו יום יום

מחפשים מקצוע מבוקש? תחום מעניין, מאתגר ומאוד מתגמל? בואו לשמוע פרטים נוספים על לימודי הנדסת רכב. מה תלמדו? איפה תלמדו? ומה תעשו עם זה אחר-כך? הנה כל הפרטים.
מכירים מישהו שאין לו רכב? מסתבר שעוד יש כמה בעולם אבל לא הרבה כל-כך. ואלו שאין להם רכב משלהם כנראה נוסעים באוטובוס, או בקטנוע או בכל כלי ממונע אחר. מה שאפשר ללמוד מזה הוא שרכבים תופסים חלק משמעותי ומרכזי בחיינו ובלעדיהם היינו אבודים. העניין עם עולם הרכב הוא שככל שהוא מתפתח ומשתדרג, עולה הצורך באנשי מקצוע שלמדו הנדסת רכב. למרות שהרכבים משוכללים יותר ולכאורה אמורים להתקלקל פחות, דווקא הביקוש להנדסאים ומהנדסים בתחום הרכב הולך וגובר. ככה זה כשהמנועים נהיו מתוחכמים יותר והמערכות המכניות דורשות טיפול צמוד ומקצועי יותר כדי להמשיך לשרת אותנו.

הנדסת רכב - תואר ראשון או תואר הנדסאי?
בפני אלו שמתעניינים בלימודי הנדסת רכב עומדות שתי אפשרויות עיקריות: לימודי תעודת הנדסאי רכב או לימודי תואר ראשון בהנדסה עם התמחות בהנדסת רכב. האפשרות הראשונה מקובלת יותר ומאפשרת לבוגרים להשתלב במגוון משרות בעולם הרכב. מדובר על לימודים מרתקים שנמשכים בדרך כלל 3 שנים (בחלק מהמקומות פחות) והם פותחים דלתות רבות בעולם המקצועי. הלימודים כוללים חומר עיוני לצד תרגולים מעשיים ומעודכנים עם כל החידושים והשינויים בעולם הרכב. זהו מסלול לימודים פרקטי ומבוקש שמאפשר לבוגרים להשתלב לעבודה רווחית בין אם כשכירים ובין אם כעצמאים. אם אתם מעוניינים בלימודי תואר ראשון מומלץ לבחור בלימודי תואר בהנדסת מכונות כאשר בחלק גדול ממוסדות הלימוד ישנה אופציה לקורסים בעולם הרכב, דבר שיעניק לכם מגוון אפשרויות תעסוקה רחב במיוחד. מסלול לימודים זה יהיה ארוך יותר, מאתגר יותר ויכלול דרישות ותנאי קבלה גבוהים יותר.

מה לומדים במסלול הנדסת רכב?
ניתן ללמוד תעודת הנדסאי רכב במספר מכללות ברחבי הארץ כאשר בסוף הלימודים תהיו בעלי שליטה במערכות המכניות המורכבות של רכבים מסוגים שונים. במהלך הלימודים תיחשפו לנושאים כמו : תורת המנוע, מכאניקה, איתור ותפעול תקלות ברכבים, מוסכים, ועוד. מדובר במסלול מעניין במיוחד שמפגיש את הסטודנטים עם תכנים עיוניים לצד אפשרות נרחבת לתרגול מעשי. הלימודים מתאימים למי שעולם הרכב מעניין אותו ומעוניין לעסוק בו באופן מקצועי.

אפשרויות תעסוקה מגוונות, משכורות מתגמלות!
אז מה עושים בוגרי לימודי הנדסת רכב? ובכן, אפשרויות התעסוקה הן באמת מגוונות וכל אחד יכול לקחת את זה לכיוון שמעניין אותו ומדבר אליו. תוכלו לעבוד במוסכים, בחברות רכב, בחברות השכרה בהדרכות לאנשי מקצוע ועוד. תוכלו גם לעבוד כעצמאים בתור בעלי מוסך, מנהלי מוסכים , ונותני שירות בתחומים מגוונים. המשכורות בענף הרכב נחשבות למתגמלות במיוחד ויאפשרו לכם לעסוק בתחום שמעניין אתכם ולהרוויח יפה.