לימודים
ייעוץ והכוונה ללימודים חינם בוואטסאפ
מתעניינים בלימודי הנדסה?
בשיחת וואטסאפ עם נציג אנושי נמצא ונפנה אתכם אל מוסדות הלימוד המתאימים לכם ביותר.

לימודי הנדסה

מהנדסים מובילים ומפתחים בפועל את ענפי התעשייה השונים

לימודי הנדסה הם לימודים מורכבים ומאתגרים. משך הלימודים ברוב המקרים הוא כארבע שנים והדרישות האקדמיות כוללות עמידה במבחנים וכן במשימות מעשיות כאלה ואחרות. אבל אם נניח לרגע את החלום של אמא ואבא בצד וניגע בלימודי הנדסה ובהתאמתם לרצונות ולשאיפות שלכם.
לפני כמה עשורים חלומה של כל אם יהודיה היה שבנה ילמד רפואה ויהיה רופא. כיום החלום תפס כיוון מעט שונה ואפשר לומר שמרבית החלומות מתרכזים בכך שהבן ילמד הנדסה. ככה זה ששוק העבודה זקוק למהנדסים בכל רגע נתון וגם מתגמל אותם בצורה יוצאת דופן.

אז למי מתאימים לימודי ההנדסה? ובכן, אם יש לכם אוריינטציה לעולמות הטכנולוגיים, אם מילדות אתם אוהבים לפרק דברים ולנסות להבין כיצד עובדים מכשירים ודברים מסוימים - אתם בהחלט יכולים למצוא שלימודי הנדסה מתאימים לכם. כמובן שלא רק בזה הם עוסקים אבל באופן כללי למדי נוכל לומר שתואר בהנדסה הוא תואר טכנולוגי שכולל מפגש עם לא מעט תכנים טכניים ומתמטיים.

מקצועות ההנדסה המבוקשים ביותר

מקצועות ההנדסה הם נרחבים במיוחד ונוגעים כמעט לכל תחום בחיינו. זו יכולה להיות הנדסת אלקטרוניקה, חשמל, מכונות, בניין וכו'. מקצועות ההנדסה המבוקשים ביותר הם כנראה הנדסה תעשייה וניהול, הנדסת חשמל, הנדסת מכונות והנדסת מחשבים. עצם הביקוש הגדול גורם לכך שתנאי הקבלה יהיו נוקשים מעט יותר וידרשו מכם להציג ציוני פסיכומטרי ובחינות בגרות גבוהים במיוחד. מקצועות אלו נחשבים למבוקשים גם מהסיבה ששוק העבודה מציע מגוון רחב של משרות בתחומים האלו בתפקידים מעניינים, מאתגרים וגם רווחיים.

איפה כדאי ללמוד הנדסה?

בעבר היה ניתן ללמוד הנדסה בעיקר באוניברסיטה, אולם כיום פתחו מיכללות אקדמיות רבות את שעריהן ללימודי הנדסה והן מציעות מסלולי לימוד ברמה גבוהה במגוון תחומי הנדסה. ישנו וויכוח שכנראה יהיה נצחי והוא עוסק בשאלה האם תואר בהנדסה מהאוניברסיטה נחשב יותר מתואר בהנדסה ממכללות. אנחנו לא מתכוונים לקחת צד בוויכוח הזה ואנחנו באמת מאמינים שגם במכללות וגם באוניברסיטאות ניתן ללמוד תואר ברמה גבוהה ולשמש כמהנדסים רציניים ומקצועיים. תנאי הקבלה ללימודי הנדסה במכללות הם לעתים קלים יותר, מה שפותח דלתות לסטודנטים רבים יותר. בסופו של דבר אם תהיו טובים ורציניים תמצאו עבודה גם אם אתם בעלי תואר מהאוניברסיטה וגם אם אתם בעלי תואר ממכללה.

תנאי קבלה ללימודי הנדסה

לימודי הנדסה נחשבים ללימודים מורכבים, אולי אפילו קשים, ולפיכך תנאי הקבלה אליהם יהיו נוקשים יותר מאשר מסלולים אחרים. הסיבה לכך היא גם הביקוש הגבוה ללימודי ההנדסה אך גם העובדה שתכני הלימוד הם מורכבים ושדרישות המסלול הן גבוהות. ברוב המקרים תצטרכו להציג ציון פסיכומטרי גבוה או ממוצע בגרות גבוה ופעמים מסוימות תצטרכו לעבור גם ראיון אישי ובחינת קבלה.  שימו לב שהמאמץ להגיע לתנאי הקבלה הדרושים הוא בהחלט כדאי שכן מדובר בתואר יוקרתי שאפשרויות התעסוקה בו הן רבות ומגוונות.
ייעוץ לימודים ללימודי הנדסה - נציג אתר לימודים