תואר שני בפיזיותרפיה

תכנית הלימודים משתנה ממוסד אקדמאי אחד לאחר ובכל מקרה יש לכם אפשרות האם לבחור תואר שני עם תיזה עם בלי

אתם כבר עוסקים בפיזיותרפיה ויודעים עד כמה התחום מקדם ומשפר את איכות חייהם של המטופלים. כבר זכיתם לשנות את החיים של אנשים ולהפוך אותם לבריאים יותר ונוחים יותר. כבר לקחתם חלק בתהליכי שיקום משמעותיים והצלחתם לשפר את התפקוד הפיזי של אנשים רבים במיוחד. בתור פיזיותרפיסטים מוסמכים יש לכם אפשרות לקחת את היכולות והידע שלכם כמה צעדים קדימה באמצעות לימודי תואר שני בפיזיותרפיה. איפה לומדים? איך מתקבלים? מה לומדים? ואיך זה בדיוק יקדם אתכם מבחינה מקצועית?
מה לומדים בתואר שני בפיזיותרפיה?
לימודים כוללים קורסי חובה לצד קורסי בחירה ומתמקדים בנושאים מגוונים כמו למשל: שיטות הערכה ואבחון, פיזיולוגיה של ילדים, פיזיולוגיה של כאב, חקר התנועה, שיטות טיפול מתקדמות, מדיניות של ארגוני בריאות ונושאים נוספים. בתואר תעמיקו ותרחיבו נושאים שלמדתם בתואר הראשון ותיחשפו לנושאים חדשים ומגוונים.

איפה לומדים ואיך מתקבלים?
תואר שני בפיזיותרפיה מיועד לבוגרי תואר ראשון בתחום, אך במקרים מסוימים אפשר להתקבל אליו גם מתחומים דומים. במקרה זה ייתכן ותצטרכו להשלים לימודים או לעבור מבחני קבלה מסוימים. במקומות מסוימים יש צורך לעבור גם ראיון אישי כחלק מתנאי הקבלה ללימודים.  כיום ניתן ללמוד את התואר במספר מוסדות לימוד ברחבי הארץ בניהם: האוניברסיטאות בן גוריון שבנגב, תל אביב, חיפה, ואריאל. בכל אחת מהאוניברסיטאות תכנית הלימודים ותנאי הקבלה מעט שונים ולכן כדאי לברר בכל מקום באופן ספציפי.

אפשרויות התעסוקה לבוגרי MA בפיזיותרפיה
בוגרי תואר שני בפיזיותרפיה נחשבים למבוקשים מאוד בתחומם והם יכולים לעסוק במגוון תפקידים בגופי בריאות ציבוריים או פרטיים. הם יכולים לעסוק בטיפול, בהדרכת פיזיותרפיסטים, בייעוץ, לעבוד בקופות החולים, בבתי חולים, במכוני שיקום וכמובן שגם עומדת בפניהם האפשרות לפתוח קליניקה עצמאית ופרטית משלהם. לימודי התואר אינם קלים במיוחד והם בהחלט עשויים להפגיש אתכם עם לא מעט אתגרים. יחד עם זאת, מדובר בלימודים מעניינים במיוחד שיעמיקו את הידע שלכם וירחיבו את היכולות המקצועיות שלכם באופן מובהק.