לימודי תואר שני במדעי החברה

לימודי תואר שני במדעי החברה לא רק שירחיבו את הידע שלכם, אלא גם יעניקו לכם כלים מעשיים ומקצועיים

לימודי תואר שני במדעי החברה יכולים להיות היעד הבא שלכם. זה יכול להיות תואר שני בסוציולוגיה, בפסיכולוגיה, במשאבי אנוש, באנתרופולוגיה, בתקשורת או בתחומים נוספים שנכללים תחת הכותרת של "מדעי החברה". כל התחומים שהזכרנו (ורבים נוספים) מהווים מרכיב משמעותי בהבנת אופייה של החברה בה אנו חיים ומי שיתעמק בהם יוכל לעסוק במגוון רחב של תפקידים מעניינים ומשמעותיים.
למדתם תואר ראשון במדעי החברה, נהניתם בלימודים, סיימתם אותם בהצלחה, השתלבתם לתפקיד מקצועי מעניין ולמרות שהחיים המקצועיים שלכם ממלאים ומספקים אתכם, אתם שואלים את עצמכם: "מה הלאה?". אם גם אתם מרגישים שהייתם רוצים לשכלל את היכולות המקצועיות שלכם, להתקדם לתפקידים משמעותיים אפילו יותר, ולהעשיר את הידע שלכם.

מקומות מומלצים ללימודי תואר שני במדעי החברה
כשאומרים "תואר שני במדעי החברה" מתכוונים למספר רב של תחומים שנכללים תחת הקטגוריה הזו. לפני שבוחרים איפה ללמוד את התואר,  כדאי להחליט באיזה מבין התחומים אתם רוצים להתמקד. האם אתם חולמים על תואר שני בתקשורת? אולי בכלל במשאבי אנוש או בסוציולוגיה? אחרי שתבחרו תחום, תוכלו לבחור מוסד לימודים. ניתן ללמוד תארים שניים במדעי החברה במספר רב של מכללות ואוניברסיטאות ברחבי הארץ בניהם: אוניברסיטאות תל אביב, חיפה, בן גוריון, מכללת ספיר, המכללה האקדמית ת"א יפו, מכללת תל חי ומקומות נוספים. קודם בוחרים תחום ואחר כך בוחרים מוסד לימודים!

תנאי קבלה לתואר שני במדעי החברה
אין תנאי קבלה אחידים לתואר שני במדעי החברה והם בהחלט משתנים בהתאם לתחום לימודים ולמוסד שתבחרו. בניגוד לתארים שניים אחרים, כאן תוכלו להתקבל גם אם לא למדתם את התחום הספציפי והמדויק גם בתואר הראשון. מהבחינה הזו התנאים הם גמישים יותר אך כמובן שתצטרכו להציג ממוצע ציונים מסוים מהתואר הראשון כדי להתקבל ללימודים. במקומות מסוימים יהיה עליכם לעבור גם ראיון אישי.

מה עושים עם התואר? אפשרויות רבות לפניכם!
"מהן אפשרויות התעסוקה לבוגרי תואר שני במדעי החברה?" היא ללא ספק שאלת השאלות! ובכן, האפשרויות הן רבות ומגוונות ותלויות בתחום שאותו תבחרו ללמוד. אם למשל תלמדו ייעוץ ארגוני, תוכלו לעבוד בתחום ולשמש כיועצים בחברות ובעסקים. תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופלוגיה יאפשר לכם להשתלב לעבודה כחוקרים ומרצים, תואר שני בקרימינולוגיה יקדם אתכם לתפקידים בכירים יותר במשטרה או בגופים ציבוריים אחרים וכו'. לימודי מדעי החברה בתואר שני נועדו כד לשדרג את היכולות המקצועיות שלכם ולהעניק לכם ידע וכלים רבים וחיוניים.