תואר שני במדעי הכימיה

אם למדתם תואר ראשון בכימיה ואתם עוסקים בתחום, אתם וודאי מכירים את החשיבות העצומה שיש לכימיה בחיים של כולנו.

התעשייה הכימית היא בין התעשיות הגדולות ביותר בעולם והיא מעורבת בתעשיית התרופות, המזון, הקוסמטיקה, החקלאות ותעשיות רבות נוספות. רק בישראל הקטנה לבדה יש לא מעט חברות כימיה לצד מעבדות כימיה וחוקרים עצמאיים מהתחום. הביקוש לכימאים עם תואר שני הוא עצום (גם בישראל וגם בעולם) ולאחר לימודי התואר השני צפויות לכם מגוון הצעות עבודה ואתגרים מקצועיים מעניינים במיוחד. הנה כל מה שצריך לדעת לפני שנרשמים
תנאי קבלה ללימודי תואר שני במדעי הכימיה
לימודי תואר שני בכימיה נחשבים למבוקשים במיוחד וגם למאתגרים. שני הגורמים הללו הביאו לכך שתנאי הקבלה לתואר נחשבים לנוקשים יחסית ואינם פשוטים במיוחד. התואר מיועד לבוגרי תואר ראשון בכימיה אך גם לבוגרי תארים אחרים שיעשו מבחנים וילמדו קורסי השלמה במידת הצורך. כדי להתקבל תצטרכו להציג ממוצע לימודים של לפחות 80 מהתואר הראשון, ובמוסדות מסוימים ידרשו ציון גבוה מזה. תנאי הסף הקפדניים נועדו להבטיח שרק מי שמתאים ללימודים יתקבל אליהם וכדי לסנן את אלו שלא מתאימים.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר שני בכימיה
כפי שציינו הביקוש לבוגרי תואר שני בכימיה הוא גדול במיוחד וכולל לא מעט משרות בתעשייה ובמעבדות המחקר. תוכלו לעבוד בתור כימאים במפעלי מזון ותרופות, תעשיות ביטחוניות שונות, וכמובן גם במעבדות המחקר שאחראיות על פיתוח של מוצרים ותרופות. המשרות בתחום הן מעניינות במיוחד ומתגמלות ביותר. אם אתם מחפשים הזדמנות למקפצה בקריירה שלכם - לימודי תואר שני בכימיה ללא ספק יעשו את העבודה.

מקומות מומלצים ללימודי MA בכימיה
אז איפה לומדים? ובכן, כיום ניתן ללמוד MA בכימיה במספר מוסדות להשכלה גבוהה כאשר בכל אחד מהם תכנית הלימודים מתמקדת בתחומים מעט שונים. גם תנאי הקבלה יכולים להשתנות ממקום למקום אך ברוב המקרים הם יכללו ממוצע ציונים של מעל 80 מהתואר הראשון. המקומות המומלצים בארץ הם: האוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת אריאל, אוניברסיטת חיפה, בן גוריון שבנגב , הטכניון, ואוניברסיטת תל אביב. צפויה לכם דרך מאתגרת אך עם זאת היא תהיה מסקרנת ומספקת ביותר. וכמובן שאחרי הלימודים מחכה לכם עתיד מקצועי מעניין במיוחד.