לימודי רפואה

ללמוד רפואה באוניברסיטאות בארץ ובחו"ל

להיות רופא זה להתמודד מידי יום עם מצבים לא פשוטים, זה לראות מראות לא קלים, זה לספוג לא פעם תסכולים ממטופלים ומחולים, זה לעבוד שעות רבות ולעבור מסלול הכשרה ארוך ומפרק עד שתגיעו לכל אלה. ואחרי שפרסנו חלק מהאתגרים המתלווים למקצוע, אנחנו חייבים גם לספר על הצדדים האחרים שלו: להיות רופא זה לקבל מידי יום הזדמנות לפתור בעיות רפואיות, לשפר איכות חיים, למצוא פתרונות לסבל של אחרים ואפילו להציל חיים. מדובר במקצוע עם סיפוק עצמי עצום, עם נתינה לאחרים ועם אפשרות ללמוד ולהתפתח כל הזמן.
צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים ללימודי רפואה
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
מסלול לימודי תואר ראשון ברפואה במגוון מסלולים המשלבים תארים נוספים - תכנית ייחודית לתואר ברפואת חירום
הלימודים מתקיימים ב: באר שבע
תכנית הלימודים כוללת את המרכיבים הקיימים בתכניות הלימודים המתקדמות בבתי ספר מובילים לרפואה בעולם.
הלימודים מתקיימים ב: אריאל
מדעי הרפואה B.Med.Sc
הלימודים מתקיימים ב: כרמיאל

צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים ללימודי רפואה
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
מסלול לימודי רפואה הוא כנראה המסלול היוקרתי ביותר מבין מסלולי הלימוד. זהו מסלול ארוך, מאתגר ומפרך שלמסיימים אותו צפויה עבודה מרתקת מלאה בעניין ובסיפוק אישי.

לימודי רפואה כרוכים במסלול ארוך הנמשך בדרך כלל על פני שבע שנים תמימות שבמהלכם תרכשו ידע, כלים ומיומנויות שיאפשרו לכם לטפל באנשים בתחום ההתמחות שתבחרו. תנאי הקבלה אינם קלים וכך גם הדרישות במהלך הלימודים, אולם אם תסיימו את המסלול בהצלחה תקבלו הזדמנות לעסוק במקצוע שכולל עשייה למען אחרים, אתגר וכמובן המון עניין. האתגרים לא הפחידו אתכם? משך מסלול ההכשרה לא הבריח אתכם? הרצון לטפל באחרים בוער בכם? בואו לבחון את התחום של לימודי רפואה ובדקו האם זה מתאים לכם.

מסלול לימודי רפואה בישראל
כפי שציינו, מסלול לימודי הרפואה בישראל נמשך כשבע שנים שמתחלקים לשני חלקים. החלק הראשון שנקרא "לימודים קדם קליניים" נמשך כשלוש שנים ובמהלכו נלמד התחום של מדעי היסוד בעולם הרפואה ובסיומו תקבלו תואר "בוגר מדעי הרפואה". לאחר מכן תמשיכו אל החלק השני שנמשך בדרך כלל גם כשלוש שנים ונקרא "לימודים קליניים". בחלק הזה של המסלול תלמדו במחלקות השונות של האוניברסיטאות בבתי החולים ותיחשפו לתכנים הספציפיים לכל תחום. לאחר מכן תידרשו להשלים את הסטאז' שנמשך כשנה שלמה ולאחריו תקבלו את התואר הנחשק "דוקטור לרפואה". הלימודים משלבים בין חומר תיאורטי נרחב ועבודה מעשית שתכשיר אתכם לעבודה כרופאים. הלימודים תובעניים במיוחד אך מסבים עניין ואתגר גדולים.

תנאי קבלה ללימודי רפואה
תנאי הקבלה ללימודי רפואה הם בין הקשים ביותר ממסלולי הלימוד כאשר הסיבה לכך נעוצה בקושי של הלימודים והמקצוע וברצון לסנן את אלו שאינם מתאימים. ניתן ללמוד רפואה במספר מוסדות לימוד ברחבי הארץ בניהם: אוניברסיטת בן גוריון, האוניברסיטה העברית ואוניברסיטת תל אביב. תנאי הקבלה משתנים ממוסד למוסד אך בכולם נחשבים לגבוהים במיוחד ודורשים פסיכומטרי של מעל 720 (בחלק מהמוסדות אף יותר) וממוצע בגרויות של 10 לפחות. בפני אלו שאינם עומדים בתנאים אך חולמים ללמוד רפואה עומדת אפשרות נוספת : ניתן לעשות תואר ראשון בתחום הקשור לרפואה שקל יותר להתקבל אליו (מדעי הרפואה למשל..) ולאחר סיומו לנסות ולהתקבל אל שלב הלימודים הקליניים.

לימודי רפואה משלימה
התחום של רפואה משלימה הפך פופולארי ביותר בשנים האחרונות ואנשים רבים פונים אליו במקום לפנות לרפואה הקונבנציונלית. עקרונות הרפואה המשלימה הם שונים במהותם מאלו של הרפואה המסורתית והלימודים נמשכים על פרק זמן קצר יותר. למרות זאת, מדובר בלימודים מורכבים שדורשים עמידה באתגרים ובדרישות גבוהות. ישנם תחומים שונים בכל מה שנקרא "רפואה משלימה" ובניהם ניתן למנות: רפואה סינית, הומואופתיה, נטורופתיה ועוד. במהלך הלימודים תיחשפו לשיטות אבחון וטיפול במגוון רחב של בעיות, לתיאוריות מעולם הרפואה המשלימה, לחומר עיוני וכן לעבודה מעשית שתכשיר אתכם לשמש כמטפלים מקצועיים.