לימודי אופטומטריה

אופטימטריסטים רואים עתיד טוב עם קריירה בתחום האופטיקה

בחלק מההתפתחויות הבלתי פוסקות בעולם הרפואה, גם תחום האופטומריה זכה לחידושים והתקדמויות משמעותיות. אם פעם בעיות ראייה היו נחשבות למשהו שאפשר לחיות איתו, היום ברור לכולם שאין שום סיבה שלא לפתור את הבעיות. האופטומטריה מצליחה לסייע לאנשים לקבל פתרונות ראויים שישפרו באופן מובהק את איכות חייהם ויאפשרו להם לראות טוב יותר. המקצוע מתאים לאנשים מסודרים וקפדניים, בעלי יחסי אנוש טובים, סבלנות ויכולות אישיות גבוהות.
צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים ללימודי אופטומטריה
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
מיומנות גבוהה בתחומים הנלמדים בחוג: תחום הראייה, תפקודי הראייה ובריאות העין
הלימודים מתקיימים ב: ירושלים

צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים ללימודי אופטומטריה
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
תפקידם של האופטימטריסטים נחשב לאחד המקצועות המעניינים והמגוונים שיש. הוא כולל גם בדיקה, גם אבחון, גם התאמת הפתרונות המדויקים לכל בעיה והוא גם מתגמל במיוחד. לצד תחושות הסיפוק על העזרה לזולת תזכו לשכר מכובד, אפשרויות קידום ועבודה רבת עניין. תוכלו לעבוד גם במרפאות וקופות חולים אבל גם בחברות פרטיות, חנויות אופטיקה כאשר האפשרויות שיעמדו בפניכם הן רבות ומגוונות. בוגרי לימודי אופטומטריה יכולים לבחור את כיווני התעסוקה שמעניינים אותם ונדמה שהם רבים ומגוונים. נשמע טוב? הנה כל מה שצריך לדעת על לימודי אופטומטריה וכל מה שיהיה עליכם לעבור עד שתהיו אופטימטריסטים מורשים ומוסמכים.

איפה לומדים אופטומטריה בישראל?
באוניברסיטת בר אילן נמצאת הפקולטה למדעי החיים ובה קיים מסלול לימודי אופטומטריה מקצועי ביותר. הלימודים במסלול מועברים על-ידי מרצים בכירים ובעלי ניסיון והם כוללים עיסוק בתכנים מקיפים ומגוונים. גם במכללה האקדמית הדסה שבירושלים תוכלו ללמוד תואר ראשון באופטומטריה ולעסוק כמקצוע הנחשב והנחשק הזה. עד שנות ה-90 לימודים אלו לא היו במסגרת של תואר ראשון אולם הדרישה להתמקצעות בתחום הובילה לשינוי מבורך שמטיב עם כולנו. נכון להיום לא ניתן ללמוד את התואר במוסדות רבים והאפשרויות העומדות בפניכם הן יחסית מצומצמות.

מה לומדים בתואר ראשון באופטומטריה?
לימודי אופטומטריה מכשירים את הסטודנטים לאבחון בעיות ראיה ובעיות תפקוד בעיניים כמו גם להתאמת הטיפול ואמצעי העזר המדויקים ביותר לכל מקרה. במסגרת הלימודים תעסקו באופן נרחב בבעיות הראייה השונות כדי שתוכלו לאבחן ממה סובל כל מטופל ומה היא הדרך הנכונה ביותר לסייע לו. במשך שנות הלימוד תעסקו גם בפיזיקה, כימיה, אופטיקה, בעיות פזילה, טכנולוגיות לייזר מתקדמות, תיקוני ראייה, אנטומיה ותרכשו ידע קליני שישמש אתכם בחייכם המקצועיים. תיחשפו לבעיות ראייה אצל ילדים ותינוקות, מבוגרים ואנשים הסובלים ממחלות שונות.

מסלול לימודים להכשרת אופטימטריסטים
לימודי תואר ראשון באופטומטריה נמשכים על פני ארבע שנות לימוד והם כוללים בחינות, מטלות והתנסות מעשית. לאחר הלימודים, ובמידה ותרצו לעסוק במקצוע, תצטרכו לעבור את בחינות ההסמכה של משרד הבריאות. רק מי שיעמוד בכל הדרישות ויעבור בהצלחה את הבחינות יוכל לשמש כאופטמטריסט מורשה. התעודה שתשיגו תאפשר לכם לעבוד במרפאות ציבוריות ובקופות החולים, במכונים פרטיים , בחנויות האופטיקה השונות וגם בחברות לפיתוח תרופות ואמצעי ראייה מתקדמים. אפשרויות התעסוקה הן מגוונות וכל אחד יכול לבחור את הכיוון המועדף שמעניין אותו.