תואר ראשון בפסיכולוגיה

גםן הדרך לקריירה בפסיכולוגיה קלינית מתחילה בתואר ראשון בפסיכולוגיה

לא כל אחד יכול להקשיב במשך ימים שלמים לבעיות של אחרים. לא כל אחד בעל הסבלנות הדרושה כדי לנתח באופן יום יומי נפשות והתנהגויות, לתת עצות ובעיקר לגלות יכולת הכלה בלתי נגמרת. מרגישים שאתם כן יכולים? אולי מתאים לכם בכלל להיות פסיכולוגים או לעסוק בתחום הפסיכולוגיה?  תואר ראשון בפסיכולוגיה אמנם לא ייתן לכם רישיון לעסוק כפסיכולוגים אבל הוא בהחלט יקדם אתכם בדרך לכך. מדובר בתואר הכולל תכנים מרתקים במיוחד ומאפשר לעסוק במגוון עבודות מעניינות וייחודיות.

צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים לתואר ראשון בפסיכולוגיה
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
במהלך הלימודים נלמדים קורסים רבים מתחומי הפסיכולוגיה וסוציולוגיה ואנתרופולוגיה
הלימודים מתקיימים ב: ירושלים
תואר בפסיכולוגיה עם קורסי בחירה בהם תצברו ניסיון דרך התנסות אישית עשירה במסגרת הטיפולית-חינוכית
הלימודים מתקיימים ב: קרית שמונה
תואר משולב עם מדעי ההתנהגות ובמגוון מסלולים נוספים לבחירה
הלימודים מתקיימים ב: אריאל
תשתית ידע מקיפה שתכשיר אותכם בענפיה השונים של הפסיכולוגיה! קיימת אפשרות לשלב עם ניהול משאבי אנוש
הלימודים מתקיימים ב: אור יהודה
תואר ראשון בפסיכולוגיה עם אפשרות למסלול משולב משאבי אנוש / אפשרות למסלול משלב תעודת הוראה
הלימודים מתקיימים ב: מועצה אזורית באר טוביה (ניתן להגיע ברכבת)
הלימודים לתואר הם במתכונת דו חוגית רחבה ומעשירה יחד עם קורס ייחודי באנגלית
הלימודים מתקיימים ב: עמק יזרעאל
ליווי אישי ואקדמי - התנסות במעבדת מחקר ובמסגרות טיפוליות
הלימודים מתקיימים ב: אשקלון
תואר ראשון ביופסיכולוגיה B.SC
הלימודים מתקיימים ב: באר שבע
לימודי פסיכולוגיה
הלימודים מתקיימים ב: כל הארץ

צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים לתואר ראשון בפסיכולוגיה
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
לימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון עוסקים בתיאוריות ובידע על התנהגויות האדם ועל התהליכים הנפשיים שהוא עובר. במהלך התואר תקבלו כלים לניתוח התנהגויות וכן תרכשו ידע תיאורטי רב בנושאים פסיכולוגיים מגוונים. התואר מהווה נקודת פתיחה הכרחית לאלו מכם ששואפים לשמש כפסיכולוגים,ולאחרים הוא יכול להוות קרש קפיצה לעיסוק במשרות בתחומים מגוונים. ניתן לשלב תואר ראשון בפסיכולוגיה עם מסלולים נוספים הקשורים בו וכך להעמיק את הידיעות שלכם ולהרחיב את אופקיכם. תחום הפסיכולוגיה הוא רחב במיוחד ונוגע כמעט לכל תחום בחיינו. ישנה למשל פסיכולוגיה חינוכית העוסקת בהתנהגויות של תלמידים, פסיכולוגיה ארגונית העוסקת בתהליכים בארגונים ובמקומות עבודה, פסיכולוגיה קלינית שעוסקת במצוקות של אדם ובהפרעות התנהגותיות מסוגים שונים ועוד.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה
נחדד שוב ונציין כי תואר ראשון בפסיכולוגיה אינו מאפשר לעבוד כפסיכולוגים ולשם כך תצטרכו להמשיך ללימודי תואר שני ולעבור התמחות. יחד עם זאת, תואר ראשון בהחלט מאפשר להשתלב לעבודה במשרות מגוונות. ניתן לעבוד כיועצים ומדריכים בתחומים שונים, לעבוד בחברות השמה, במרכזי הערכה, בחברות כוח אדם ועוד… זהו תואר שניתן להשתמש בו לטובת עיסוקים רבים בחברות פרטיות ובמוסדות ציבור כאחד.

מה לומדים בתואר ראשון בפסיכולוגיה?
במהלך לימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון תעסקו בעיקר בתיאוריות השונות הקיימות ובפסיכולוגיה מגוונת מכל התחומים. פסיכולוגיה משמעותה "מדע הנפש" ובדיוק בכך יעסקו הלימודים. הם יכללו למידה על מחקרים רבים שנעשו בעבר, דפוסי התנהגויות שונים וחקר מעמיק של הנפש. רבים ממוסדות הלימוד מציעים מסלול דו חוגי ללימודי פסיכולוגיה ובו תוכלו לשלב בין שני תחומים. כך למשל תוכלו ללמוד פסיכולוגיה וחינוך ולעסוק בתכנים מגוונים הנוגעים גם לפסיכולוגיה וגם לחינוך. ישנו גם מסלול של לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה המשלב בין לימודי נפש האדם לבין תכנים העוסקים בהתנהגויות החברה האנושית.

תואר ראשון בפסיכולוגיה - איפה לומדים?
מוסדות לימוד רבים בכל רחבי הארץ מציעים מסלולי לימוד בפסיכולוגיה. בין המוסדות הקיימים תוכלו למצוא גם אוניברסיטאות וגם מכללות (פרטיות או ציבוריות). בין המגוון הרחב ניתן למנות : המרכז הבינתחומי בהרצליה, המכללה למנהל, אוניברסיטת חיפה, מכללת אשקלון, אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת תל אביב ועוד… הלימודים נמשכים ברוב המקרים על פני פרק זמן של שלוש שנים ואלו שימלאו את כל הדרישות בהצלחה יהיו זכאים לתואר ראשון. תנאי הקבלה למסלולים משתנה ממקום למקום אך ברוב המקרים תידרשו להציג ציון פסיכומטרי מעל 600 וממוצע בגרויות של מעל 85.