לימודי תזונה

מדעי התזונה - מקצוע טיפולי בעל ערך מוסף בריאותי גבוה

נכון שתמיד אמרו לכם "לא להיכנס לאנשים אחרים לצלחת"? ובכן, יש אנשים שלהיכנס לצלחות של אחרים הוא המקצוע שלהם והם אפילו מתפרנסים ממנו לא רע. התזונאים, או בשמם המוכר יותר - דיאטנים,  עושים הרבה יותר מלומר לאנשים מה לאכול ומה לא. זהו מקצוע חשוב ומשמעותי בעל אחריות רבה והשפעה גדולה על בריאותם של אנשים. לימודי תזונה יאפשרו לכם לעסוק בתפקידים מגוונים בתחום, לייעץ ולעזור ולפעול למען שיפור איכות החיים של אנשים רבים.
תואר במדעי התזונה תכנית לימודים עשירה עם קורסים ייחודיים וסטאג´ שמבוצע במוסדות רפואיים
אריאל
מגוון מסלולי לימוד אקדמיים במוסד חדשני ומתקדם
התנסויות במעבדה ומטבח לימודי (בישול בריא איכות המזוןׂ)
אשקלון
לימודים אקדמיים באווירה חמה ותומכת, לצד פעילות חברתית ותרבותית ענפה
מסלול לימודי לתואר ראשון במדעי התזונה - B.SC
רחובות
תכניות לימוד מגוונות, איכות אקדמית וליווי צמוד ואישי עד שתהיו אנשי קריירה
כיום ברור לכולם שלתזונה נכונה ומתאימה יש חלק בלתי נפרד בשמירה על אורח חיים בריא ופתרון והקלה על בעיות רפואיות כאלה ואחרות. באמצעות תזונה מתאימה ניתן לטפל בבעיות של עודף משקל, מחלות שונות, בעיות עור ואפילו טיפול במצבים נפשיים. לימודי תזונה אלו לימודים מרתקים הכוללים העמקה בנושאים של ביולוגיה, כימיה ופיזיולוגיה. במהלך הלימודים תיחשפו לתכנים רבים ותרכשו ידע וכלים באמצעותם תוכלו לסייע לאנשים לשפר את מצבם הבריאותי. ניתן ללמוד תזונה לתואר ראשון, ניתן ללמוד תזונה טבעית וניתן לקחת קורסים מגוונים שיעשירו את ידיעותיכם בתחום.

תואר ראשון בתזונה
כדי לעסוק כתזונאים מוסמכים עליכם לסיים בהצלחה תואר ראשון בתזונה וכן להשלים התמחות לאחר הלימודים. ניתן ללמוד את התואר במספר מוסדות לימוד ברחבי הארץ ומדובר בתואר מאתגר ומקיף הכולל עיסוק נרחב בנושאים מגוונים הנוגעים לבריאות האדם. הלימודים נמשכים בדרך כלל על פרק זמן של שלוש שנים ובמהלכם תלמדו קורסי יסוד במדעי הטבע, ביולוגיה, כימיה, פיזיולוגיה וכן בנושאים חברתיים. מרבית מסלולי התזונה לתואר ראשון כוללים גם התנסות מעשית במגוון מקומות כדי להכשיר אתכם לעבוד במקצוע בתום הלימודים.

לימודי תעודה תזונה טבעית
בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים פונים אל התזונה הטבעית (ובאופן כללי אל הרפואה הטבעית) במטרה לפתור באמצעותה מגוון רחב של בעיות בריאותיות. לימודי תזונה טבעית אלו לימודי תעודה בהם ניתן דגש נרחב על שימוש בצמחי מרפא ובתזונה טבעית להקלה על בעיות. לימודי תזונה טבעית אינם מאפשרים לעסוק כדיאטנים מוסמכים אולם הביקוש הגדול שהתעורר בתחום,  בהחלט יאפשר לכם ליהנות מאפשרויות תעסוקה מגוונות. ניתן ללמוד תזונה טבעית במכללות ומוסדות לימוד ברחבי הארץ כאשר משך הלימודים משתנה ממקום למקום ובהתאם למסלול.

לימודי תזונה - אפשרויות תעסוקה
אם תחליטו ללמוד תזונה לתואר ראשון תוכלו להשתלב במגוון רחב של תפקידים במוסדות פרטיים וציבוריים כאחד. תוכלו לעבוד כדיאטנים בבתי החולים, בבתי אבות, בקופות החולים, במוסדות חינוך וכמובן גם לעבוד כדיאטנים עצמאיים בקליניקה שלכם. במהלך עבודתכם תעסקו בייעוץ לאנשים, במעקב ובהתאמת התפריט הנכון ביותר עבורם לטובת פתרון והקלה על מצבים רפואיים שונים. אם תחליטו ללמוד תזונה טבעית תוכלו להשתלב לעבודה כיועצים שכירים בקליניקות ובמרכזים הוליסטיים שונים וכן תוכלו לתת ייעוץ באופן עצמאי למטופלים הסובלים מבעיות שונות. כך או אחרת, עומדת בפניכם אפשרות לעסוק במקצוע מרתק ומגוון שיש בצידו נתינה, סיוע לאחרים והרבה ערך מוסף.