לימודי פיזיותרפיה

לימודים לטיפול בשריר והעצב

מי שילמד פיזיותרפיה יזכה לעבוד במקצוע עם המון סיפוק בצידו. מקצוע שמאפשר לאנשים להרגיש טוב יותר, לתפקד טוב יותר, לבצע פעולות שבעבר לא יכלו, ולחוש בשינוי מהותי. זה מקצוע שכולל נתינה ורגישות לצד עניין ואתגרים רבים. הפיזיותרפיסטים הם אמנם לא רופאים אבל רבים יעידו עליהם שהם הצילו לא מעט חיים. עבודתם מסייעת לשיקום ותפקוד איברים ושרירים בגוף והם מלווים אנשים בתקופות לא פשוטות ובתהליכים מורכבים במיוחד. המקצוע מתאים לאנשים רגישים, סבלניים, בעלי יכולת הכלה ונכונות לפגוש מצבים לא פשוטים במהלך שגרת העבודה.
צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים ללימודי פיזיותרפיה
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
תכנית לימודים שמקנה אמצעים וטכניקות טיפול במגוון תחומים, כולל התנסויות קליניות במוסדות הבריאות
הלימודים מתקיימים ב: באר שבע
מסמיכים ומציידים אתכם בכלים חדשניים המותאמים לראיית ארגוני הבריאות בארץ ובעולם - מקדמים חשיבה מדעית ומחקרית
הלימודים מתקיימים ב: אריאל

צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים ללימודי פיזיותרפיה
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
כדי לעבוד כפיזיותרפיסטים מוסמכים תצטרכו לסיים בהצלחה את כל הדרישות והמטלות בתואר ראשון בפיזיותרפיה. לימודים כוללים חומר עיוני רב אך גם התנסות מעשית במרכזים קליניים שונים. הלימודים נועדו להכשיר את הסטודנטים לאבחון של מצבים גופניים שונים, התאמת הטיפול הנכון וביצועו. אם התחום מעניין ומושך אתכם ואתם רואים את עצמכם עוסקים במקצוע טיפולי בעל משמעות וסיפוק - תואר ראשון בפיזיותרפיה בהחלט יכול להתאים לכם. אמנם תנאי הקבלה נחשבים לגבוהים יחסית, אמנם הלימודים כוללים עמידה ביעדים ודרישות מחמירות, אמנם הדרך תהיה ארוכה ומאתגרת אבל לאחר הלימודים תיהנו ממגוון רחב של אפשרויות תעסוקה במקצוע טיפולי מרתק.

תכנית הלימודים תואר ראשון בפיזיותרפיה
נושאי הלימוד בתואר ראשון בפיזיותרפיה הם מגוונים ונוגעים כולם למצבים גופניים ונפשיים של מטופלים. במהלך התואר תעמיקו בתכנים של אנטומיה, פיזיולוגיה, כימיה, אורטופדיה ונושאים נוספים. כמו כן תלמדו כיצד לאבחון ולמדוד מצבים גופניים, תעסקו בטכניקות טיפוליות רבות, בהדרכות למטופלים, בנושאי התפתחות תקינה ולא תקינה אצל ילדים ועוד. זהו תואר שכולל נושאים רבים והוא נמשך ברוב המקרים על פרק זמן של ארבע שנים. במהלך הלימודים תבחרו התמחות ספציפית שבה תעמיקו והיא תשמש אתכם לעיסוק במקצוע. זו יכולה להיות התמחות ברפואת ספורט, בהתפתחות ילדים, בבריאות האישה ועוד.

תנאי קבלה ללימודי פיזיותרפיה
כיוון שמדובר בלימודים ברמה גבוהה במיוחד הכוללים דרישות רבות, תנאי הקבלה אינם פשוטים כל-כך. ניתן ללמוד את התואר גם במכללות וגם באוניברסיטאות כאשר בכולם תיתקלו בתנאי קבלה נוקשים ביחס למקצועות אחרים. באוניברסיטאות למשל תצטרכו להציג ציון פסיכומטרי של מעל 630 וכן לעבוד ראיון אישי שיבדוק את התאמתכם ללימודים ולמקצוע. ייתכן ובמכללות תנאי הקבלה יהיו קלים יותר אך גם שם הם יהיו גבוהים יחסים. מומלץ לברר באופן ספציפי מה דורש כל מוסד לימודים וכך לעשות את ההתאמות הדרושות. תוכלו להשלים בגרות, להיבחן שוב בפסיכומטרי או אולי אפילו ללמוד במכינה קדם אקדמית.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי פיזיותרפיה
בפני מי שסיים את המסלול הארוך והתובעני של לימודי פיזיותרפיה עומדות אפשרויות רבות לעיסוק במקצוע. תוכלו לעבוד כפיזיותרפיסטים במסגרות ציבוריות כמו בתי חולים, קופות חולים, מרכזי שיקום, בתי אבות, מרכזים להתפתחות הילד, מוסדות חינוך וסיעוד וכו'. בנוסף לכך תוכלו לעבוד בקליניקות ובמכונים פרטיים שאינם שייכים למדינה וכמובן גם לעבוד כפיזיותרפיסטים עצמאיים. הדרישה לבוגרי הלימודים היא גבוהה, מה שאומר שרוב הסיכויים הם שתמצאו עבודה בקלות.

המסלול ללימודי פיזיותרפיה הוא מסלול מאתגר שבסופו תזכו לעבוד במקצוע מרתק שכל כולו נתינה וסיפוק. בואו לשמוע על התואר שזיכה את הבוגרים שלו בתואר "מצילי חיים"