לימודים
ייעוץ והכוונה ללימודים חינם בוואטסאפ
מתעניינים בתואר ראשון בעבודה סוציאלית?
בשיחת וואטסאפ עם נציג אנושי נמצא ונפנה אתכם אל מוסדות הלימוד המתאימים לכם ביותר.

תואר ראשון בעבודה סוציאלית

מקצוע העבודה הסוציאלית משלב היבטים הנוגעים בפסיכולוגיה, התנהגות, יכולת כלכלית ומה שבינהם

מרגישים שאתם רוצים לעסוק במקצוע משמעותי? לתת מעצמכם עבור אחרים? ייתכן ולימודי עבודה סוציאלית מתאימים עבורכם. מדובר במקצוע לא קל (מבחינה רגשית) אך יחד עם זאת הוא חשוב לאין שיעור ויכול למלא בתחושות סיפוק ומימוש עצמי גדולות במיוחד. ניתן לעסוק במשרות מגוונות (במוסדות ציבוריים ופרטיים כאחד) וכן להמשיך ללימודי תואר שני וליהנות ממגוון אפשרויות פיתוח וקידום אישי לקריירה שלכם.
צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות לימוד לתואר ראשון בעבודה סוציאלית
יש את אלו שתמיד עוזרים למי שבסביבתם, אלו שהנתינה והעזרה לאחרים ממלאת ומספקת אותם, אלו שהעולם שלנו היה נראה אחרת לגמרי בלעדיהם! עובדים סוציאליים הם בדיוק אותם אלו ולמזלנו רבים בוחרים ללמוד תואר ראשון בעבודה סוציאלית ולהצטרף למערך העזרה והנתינה. תואר בעבודה סוציאלית הוא תואר מרתק המשלב בין לימודים עיוניים לבין התנסות מעשית ובסופו מוכשרים הבוגרים לעסוק במקצוע המיוחד הזה.

מה לומדים בתואר ראשון בעבודה סוציאלית?

תואר בעבודה סוציאלית נמשך בדרך כלל על פני שלוש שנים שבמהלכן תיחשפו לתכנים רבים ומגוונים. בין נושאי הלימוד ניתן למצוא: מאפייני משפחות וגורמים בחברה,  שיטות טיפול ודרכי סיוע, אישיות האדם, התנהגויות שונות, מוסדות הקיימים במערך הרווחה, קשיים הקיימים בחיי משפחה וקהילה ועוד. התואר נחשב למעניין במיוחד ולכזה שמרחיב את הדעת והאופקים. תכני הלימוד והמקרים שתיחשפו אליהם במהלך התואר לא תמיד יהיו קלים ולעתים הם יידרשו מכם חוזק ותעצומות נפשיות גדולות.

איפה לומדים עבודה סוציאלית לתואר ראשון?

בעבר ניתן היה לרכוש השכלה בתחום זה רק באוניברסיטאות השונות הפזורות ברחבי הארץ. בשנים האחרונות נפתחו מכללות אקדמיות רבות את שעריהן בפני סטודנטים המעוניינים ללמוד עבודה סוציאלית ויצרו מסלולי לימוד שאינם נופלים ברמתם מאלו של האוניברסיטאות. כך למשל תוכלו להשתלב ללימודים במכללת ספיר שבנגב, מכללת אשקלון, מכללת תל חי, המרכז האקדמי רופין, בנוסף לאוניברסיטאות כמו : אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת תל אביב ועוד. תנאי הקבלה ישתנו בין מוסד למוסד וכך גם תכני הלימוד שעשויים להשתנות במעט. מרצים מקצועיים תוכלו למצוא הן במכללות והן באוניברסיטאות ואלו יעבירו לכם ידע ותכנים שישמשו אתכם לעיסוק במקצוע.

תואר בעבודה סוציאלית - למי זה מתאים?

כפי שכבר ציינו , מקצועות העבודה הסוציאלית אינם קלים מבחינה נפשית וכוללים התמודדויות רבות ומגוונות. גם תכני הלימוד אינם קלים ויפגישו אתכם עם מצבים מעוררים ומסעירים. מסיבה זו לימודי עבודה סוציאלית מתאימים לאלו המסוגלים להתמודד עם כל אותם מצבים וכאלה בעלי חוסן נפשי מסוים. אין הכוונה חלילה לאנשים אדישים שכאב וסבל של אחרים עוברים לידם, כי אם דווקא ההפך הוא הנכון. לעיסוק בעבודה סוציאלית, כמו גם ללימודים עצמם, דרושות רגישות גבוהה, יכולת הכלה, סבלנות ורצון לעזור. אם אתם חשים שיש לכם את אחת (או יותר) מהתכונות האלו לימודי עבודה סוציאלית ועיסוק במקצוע בהחלט יכולים להתאים עבורכם. החברה שלנו זקוקה לאנשים טובים שישמשו במקצוע ויתנו מעצמם למען חברה טובה ובטוחה יותר.
קורס ברמנים בברמסטר לימודי משפטים לימודים במטואר פסיכומטרי