לימודי רוקחות

ללמוד מקצוע בעל אחריות ומשמעות רבות, ליישם החלטות רופאים ולהעניק טיפול תרופתי

להיות רוקח זה לא "רק להביא את התרופה שם על המדף" ולמעשה מדובר במקצוע שדורש 4 שנות לימוד ולאחריהן סטאז' של 8 חודשים. למרות מה שרבים אולי נוטים לחשוב תפקיד הרוקח הוא תפקיד משמעותי ובעל חשיבות גדולה. עדיין נשמע לכם כמו משהו ש"כל אחד יכול לעשות?" אם כן כדאי שתישארו איתנו ותלמדו עוד על המסלול של לימודי רוקחות. מדובר במסלול לימודים ארוך אך מרתק ובמהלכו נחשפים הסטודנטים ללימודים מקיפים ונרחבים. כיוון שמדובר במקצוע בעל אחריות רבה ההכשרה היא מקיפה ואינטנסיבית ורק אלו שיעמדו בדרישות יקבלו רישיון לעסוק ברוקחות. שימו לב כיהנאמר לעיל נוגע ללימודי רוקחות לתואר ראשון ולא למסלולי הלימוד של רוקחות טבעית.
צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים ללימודי רוקחות
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
מסלול לימודי תואר ראשון ברוקחות
הלימודים מתקיימים ב: באר שבע

צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים ללימודי רוקחות
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
למרות שהרוקחים העיקריים בהם אנו נתקלים אלו הרוקחים בבית המרקחת, ישנם רוקחים גם במקומות נוספים ומעניינים לא פחות : בתעשיית התרופות, בבתי החולים, בעבודות של מחקר ופיתוח ועוד. זהו מקצוע בעל אפשרויות תעסוקה רבות ומגוונות ולבוגרי התואר צפויה עבודה מעניינת , משמעותית ומאתגרת. אז אם מעניין אתכם לעסוק בענף הרוקחות, לספק לחולים טיפול רפואי (ולעתים גם ייעוץ), להכין תרופות ולתרום מהידע שלכם למען בריאותם של אחרים, ייתכן ומקצוע הרוקחות בהחלט יתאים לכם!

מה לומדים בלימודי רוקחות?
הרוקח הוא למעשה זה שמיישם את החלטות הרופא והוא זה שיספק למטופלים את התרופות שרשם להם הרופא. מעבר לכך יהיו מצבים בהם הרוקח יתן ייעוץ רפואי לתרופות שאינן דורשות מרשם ולכן עליו להחזיק בידע מקצועי רחב ומקיף. מתוקף כך יעסקו לימודי הרוקחות בתכנים רחבים כדוגמת : ביולוגיה, מדעי החיים, מדעי התרופות, חומרי רפואה שונים, השפעות רפואיות, פיזיולוגיה של האדם ועוד. הסיבה לנושאי הלימוד המגוונים היא כדי להעניק לרוקח ידע רחב שיאפשר לו לעסוק בייעוץ ובמחקר, בנוסף למתן התרופות והכנתן.

תנאי הקבלה ללימודי רוקחות
לימודי רוקחות נמשכים, כאמור,  על פרק זמן של 4 שנים המשלבות בין לימודים עיוניים לבין התנסות מעשית. תנאי הקבלה למסלול לימודי רוקחות דורשים תעודת בגרות בממוצע של 90 עם בגרות במתמטיקה ברמה של 4 יח"ל ו/או ציון פסיכומטרי. פעמים רבות יתווסף לתנאי הקבלה גם ראיון אישי עם סגל המרצים על מנת לבחון את המועמד ללימודים (ואת סיכוייו) בצורה טובה יותר. לימודי רוקחות לתואר ראשון ניתן ללמוד כיום באוניברסיטת בן גוריון שבנגב או באוניברסיטה העברית בירושלים. ישנם מסלולי לימודים של רוקחות טבעית שאינם לתואר ראשון ובהם תנאי הקבלה ותכני הלימוד הם שונים.

לימודי רוקחות טבעית
בשנים האחרונות התפתח לבלי היכר התחום של רוקחות טבעית ואנשים רבים פונים דווקא לתרופות הטבעיות במקום (או בנוסף) לתרופות הקונבנציונליות. ישנם מקומות רבים בהם תוכלו לקחת קורסים ברוקחות טבעית ולעסוק בהכנת תרופות טבעיות, כמו גם בייעוץ ומתן טיפול תרופתי טבעי לאנשים. במהלך הקורס תיחשפו לצמחי המרפא השונים שמהם מכינים תרופות טבעיות, תלמדו כיצד להתאים את התרופה למצב הרפואי הקיים, כיצד להכין תרופות ועוד. בעידן כמו שלנו, בו הרפואה הטבעית זוכה לפופולריות כה רבה, הפכו לימודי הרוקחות הטבעית למבוקשים ביותר. שימו לב כי תעודה של לימודי רוקחות טבעית היא שונה מזו של בוגרי תואר ראשון בלימודי רוקחות ואפשרויות התעסוקה הן אחרות ולעתים מצומצמות יותר.