לימודי קלינאות תקשורת

תואר המכשיר למקצוע טיפולי בהפרעות תקשורת ולמידה

ילדים שסובלים מבעיות כמו גמגום, לקויות בהגייה, עיכובים שפתיים וקשיים אחרים בדיבור יכולים לקבל טיפול מתאים שישפר את מצבם בצורה ניכרת. אלו שיתנו להם את הטיפול הזה הם קלינאי התקשורת שעברו הכשרה מתאימה והוסמכו לטפל בבעיות תקשורת כאלה ואחרות. קלינאות תקשורת זהו תחום המשתייך למקצועות הפרא רפואיים שמטרתם לתמוך בסובלים מבעיות שונות ולשפר את איכות חייהם.
צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים ללימודי קלינאות תקשורת
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
לימודים במסגרת לתואר הפרעות בתקשורת
הלימודים מתקיימים ב: אריאל

צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים ללימודי קלינאות תקשורת
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
כדי לשמש כקלינאי תקשורת תצטרכו להיות בעלי תואר ראשון וכן לעבור את בחינות ההסמכה הדרושות. זהו מקצוע ממלא ומספק שכולל גם לימודים מרתקים וגם עבודה מאתגרת ומלאת עניין. ניתן ללמוד תואר ראשון בהפרעות תקשורת עם התמחות בקלינאות תקשורת במגוון מכללות ואוניברסיטאות ברחבי הארץ. לאחר סיום הלימודים תצטרכו לעבור בחינת הסמכה מטעם משרד הבריאות ולאחר שתעברו אותה בהצלחה תקבלו רישיון לעסוק כקלינאי תקשורת. תואר בהפרעות תקשורת עם התמחות בקלינאות תקשורת מתאים לאנשים שמעוניינים לעסוק במקצוע טיפולי, לאנשים רגישים בעלי נכונות ללימודים מאתגרים ומקצוע מאתגר בעל אחריות רבה.

מה לומדים בתואר ראשון בקלינאות תקשורת?
תואר ראשון בהפרעות תקשורת עם התמחות בקלינאות תקשורת זהו תואר מרתק שכולל תכני לימוד רבים ומגוונים. במהלך הלימודים תיחשפו לבעיות התקשורת הנפוצות (וגם לאלו ששכיחות פחות), תלמדו שיטות טיפול, שיטות לאבחון, ואמצעים נוספים שבעזרתם תוכלו לסייע למטופלים. התואר כולל נושאים כמו : פיזיולוגיה, פסיכולוגיה, פתולוגיה, סוציולוגיה וכמובן נושאים נרחבים של התפתחות. התואר כולל, בנוסף לחומר העיוני, גם התנסות מעשית שבה תוכלו להיפגש עם המקרים השונים בשטח ולהתנסות בשיטות הטיפות השונות.

מסלול הלימודים לתעודת קלינאי תקשורת
במדינת ישראל לא ניתן לעסוק כקלינאי תקשורת ללא תואר ראשון. התואר שבאמצעותו תוכלו לעבוד בתחום הוא תואר בהפרעות תקשורת עם התמחות בקלינאות תקשורת. מסלול הלימודים כולל 3-4 שנות לימוד שלאחריהן תקבלו תעודת בוגר תואר ראשון BA בהפרעות תקשורת. לאחר קבלת תעודה זו ולאחר שתשלימו את תקופת ההתמחות במלואה, תיבחנו בבחינת ההסמכה של משרד הבריאות. כשתסיימו את כל הדרישות האלו תקבלו תעודת קלינאי תקשורת ותוכלו לעסוק במקצוע שכל כולו סיוע וטיפול באחר. תוכלו להשתלב לעבודה במגוון רב של מקומות בניהם: גני ילדים, מרכזים להתפתחות הילד, קופות החולים השונות וכמובן גם לעבוד כקלינאי תקשורת עצמאיים בקליניקות פרטיות.

תנאי קבלה לתואר בקלינאות תקשורת
הביקוש ללימודי תואר בהפרעות תקשורת עם המתחות בקלינאות תקשורת הוא גדול במיוחד ובשל כך תנאי הקבלה אליו הם נוקשים יחסית. זה לא אומר שבלתי אפשרי להתקבל לתואר, אלא רק שייתכן ותצטרכו לעבוד קשה בשביל זה. כדי להתקבל לתואר תצטרכו להציג ממוצע ציוני בגרות של מעל 95 נקודות וציון פסיכומטרי מעל 650. ייתכן ויהיו מקומות (בדרך כלל מכללות פרטיות) בהן תנאי הקבלה יהיו קלים יותר ולכן כדאי לברר היטב מה דורש כל מוסד. בחלק מהמקומות תצטרכו גם לעבור ראיון אישי בטרם תחילת הלימודים בכדי לבחון האם אתם מתאימים ללימודים ולעיסוק במקצוע.

לימודי קלינאות תקשורת אלו לימודים מרתקים שמאפשרים לעסוק במקצוע מלא עניין וסיפוק אישי. בואו לשמוע עוד על הלימודים והדרישות ובדקו האם הם מתאימים עבורכם