תואר ראשון בכלכלה

ללמוד את התחום שמשפיע על התהליכים החשובים ביותר והמשפיעים ביותר, הכלכלה

מספרים עושים לכם את זה? חישובים מרגשים אתכם? המצב במשק מדיר שינה מעינכם? מדורי הכלכלה הם הנקראים ביותר אצלכם? אם עניתם כן על לפחות שתיים מהשאלות שנשאלו, לימודי תואר ראשון בכלכלה בהחלט יכולים להתאים לכם. מדובר בתואר מבוקש ומרתק שמאפשר לבוגרים להשתלב במגוון רחב של תפקידים במשק, בארגונים ציבוריים ובחברות פרטיות. לימודי כלכלה מקנים לסטודנטים ידע נרחב בסוגיות כלכליות וכן כלים לפתרון בעיות פיננסיות חשובות ומשמעותיות.
שילוב בין לימודי כלכלה וחשבונאות מעניק יתרון תעסוקתי ומקצועי לפיתוח קריירה
ירושלים
המכללה המובילה בירושלים מזמינה אתכם לבחור מסלול אקדמי מתוך מגוון אפשרויות. שירותי תמיכה וסיוע לסטודנטים זכאים
תואר בכלכלה עם אפשרות למסלול דו חוגי משולב עם לימודי מנהל עסקים/ חשבונאות/ חינוך/ פסיכולוגיה
אריאל
מגוון מסלולי לימוד אקדמיים במוסד חדשני ומתקדם
ניתן לשלב עם תואר חשבונאות, לוגיסטיקה, ניהול ובנקאות
אשקלון
לימודים אקדמיים באווירה חמה ותומכת, לצד פעילות חברתית ותרבותית ענפה
תוכלו לבחור בתכנית לימודי כלכלה יישומית וניהול או בתכנית הדו-מחלקתית -כלכלה וחשבונאות
אזור הנגב הצפוני
מסלולי לימוד מגוונים, מרצים בכירים, אווירה סטודנטיאלית יותר דופן והזדמנות לבלות באחד האזורים היפים בארץ
תואר ראשון בכלכלה וניהול (.B.A)
יפו
שילוב מנצח בין איכות אקדמית גבוהה, סגל מרצים מהשורה הראשונה וקמפוס תוסס ומעודכן
מסלול תואר ראשון בכלכלה
באר שבע
קמפוס תוסס וחברתי שמציע מגוון עצום של מסלולי לימוד ברמה אקדמית גבוהה במיוחד
לימודים לתואר ראשון בכלכלה
עכו
ללמוד תואר ראשון בקמפוס פסטורלי מתקדם עם אווירה גלילית ואיכות אקדמית גבוהה
תואר ייחודי בכלכלה וניהול המשלב 4 התמחויות ללימודים איכותיים
עמק יזרעאל
האקדמית עמק יזרעאל מבטיחה לשמור על רמה אקדמית גבוהה ומעמידה לרשותכם סגל מרצים בכיר
בעידן בו אנו נמצאים, עידן בו הכלכלה משחקת תפקיד כל כך מרכזי וחשוב, הדרישה לאנשי מקצוע מתחום הכלכלה הולכת וגדלה. כמעט כל חברה או ארגון מעסיקים כלכלנים מטעמם בכדי שאלו יעסקו בפיתוח כלכלי של החברה, כמו גם בפתרון מהיר של בעיות שצצות כמעט בכל רגע נתון. בוגרי תואר בכלכלה יכולים להשתלב במגוון משרות ולפתח קריירה ענפה בתום הלימודים. תכני הלימוד אינם קלים ודורשים התמודדויות מורכבות לא פעם, אך יחד עם זאת הם נחשבים למרתקים ומאתגרים במיוחד.

נושאי הלימוד בתואר ראשון בכלכלה
כיוון שהכלכלה היא תחום רחב ומרכזי, נושאי הלימוד בתואר גם הם רבים במיוחד. במהלך הלימודים תיפגשו עם תכנים מתחום הכלכלה כמו למשל : מיקרו ומאקרו כלכלה, היצע וביקוש, תורת המשחקים, תורת המימון ועוד, אך גם עם נושאים כמו שיווק, ניצול משאבים, מיסים ועוד. תחומי הלימוד הם רבים ומטרתם להקנות ידע רחב ולאפשר לבוגרים להפוך לכלכלנים מקצועיים שיכולים להשתלב במגוון משרות בעולם העסקים והכלכלה. תנאי הקבלה לתואר משתנים ממוסד למוסד אך ברוב המקרים הם דורשים תעודת בגרות עם בגרות ברמה של 4 יחידות לימוד במתמטיקה וכן ציון פסיכומטרי.

איפה לומדים תואר ראשון בכלכלה?
כמו בתחומים רבים ואחרים, גם תואר ראשון בכלכלה ניתן ללמוד גם באוניברסיטאות השונות וגם במכללות. בעבר היה נהוג לחשוב שתואר ראשון בכלכלה מהאוניברסיטה הוא תואר נחשב בהרבה שפותח הרבה יותר אפשרויות תעסוקה. כיום ברור לכמעט כולם שגם תואר שנרכש במכללות הוא תואר ברמה גבוהה , ויעידו על כך בוגרי המכללות שהתברגו במשרות נחשבות ויוקרתיות במיוחד. לעתים תנאי הקבלה במכללות יהיו נוקשים פחות ויאפשר לסטודנטים רבים להשתלב ללימודים אצלן. מוסדות לימוד לתואר ראשון בכלכלה קיימים בכל הארץ, מצפון ועד דרום ומציעים מסלולי לימוד מגוונים, מאתגרים ומרתקים.

תואר ראשון בכלכלה אפשרויות תעסוקה
תואר ראשון בכלכלה הוא תואר שפותח דלתות רבות ולכן נחשב לתואר מבוקש ואיכותי במיוחד. חברות וארגונים רבים מחפשים לצרף לשורותיהם דווקא בוגרים חסרי ניסיון מקצועי, מה שיוצר אפשרויות רבות לבוגרים הטריים. זה אומר שגם בפני אלו שרק סיימו את התואר עומדות אי אלו אפשרויות תעסוקה, אפילו אם לא עבדו יום בחייהם בתחום. הם יוכלו למשל להשתלב למשרות של ייעוץ פיננסי, שיווק, תפקידים התחלתיים בבנקים, נציגים של בתי השקעות ועוד. בהמשך, כשיצברו ניסיון תעסוקתי, תוכלו להשתלב ככלכליים בכירים יותר בארגונים (ציבוריים או פרטיים)  ובחברות שונות במשק.