תואר ראשון בחשבונאות

לימודים גבוהים בראיית חשבון וניהול פיננסי

אם מספרים לא מפחידים אתכם, אם חישובים לא מרתיעים אתכם ואם ניהול נתונים פיננסיים לא נשמע לכם כמו קללה שיש להתרחק ממנה - ייתכן ולימודי חשבונאות בהחלט יכולים להתאים עבורכם! תואר ראשון בחשבונאות הוא תואר שמכשיר את הלומדים בו לעסוק בראיית חשבון (לאחר השלמת ההתמחות) כאשר מדובר בתחום מבוקש בעל אפשרויות תעסוקה רבות. כיום כל עסק, קטן ככל שיהיה, נדרש לנהל את נתוניו הכלכליים בצורה מקצועית ואחראית, דבר שהביא לדרישה גבוהה לרואי חשבון.
צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים לתואר ראשון בחשבונאות
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
שילוב בין לימודי כלכלה וחשבונאות מעניק יתרון תעסוקתי ומקצועי לפיתוח קריירה
הלימודים מתקיימים ב: ירושלים
תואר משולב עם כלכלה - מכשירים אתכם להיות רואי חשבון מהשורה הראשונה בעלי ידע כלכלי נרחב
הלימודים מתקיימים ב: אריאל
הכנה מיטבית למבחני המועצה במרתון תרגולים מיוחד - אחוזי הצלחה גבוהים
הלימודים מתקיימים ב: הוד השרון
תכנית שתואמת דרישות הידע של מועצת רו"ח והמועצה להשכלה גבוהה
הלימודים מתקיימים ב: אזור הנגב הצפוני
תואר ראשון בכלכלה וניהול עם התמחות בחשבונאות
הלימודים מתקיימים ב: עמק יזרעאל
תואר ראשון בהנה"ח - חיבור בין מרצים איכותיים ושיטות לימוד מתקדמות. תכנית הלימודים ממוקדת בליבה ובמקצועות הרלוונטיים!
הלימודים מתקיימים ב: רמת גן
משולב עם תואר בכלכלה - כיתות לימוד קטנות ויחס אישי - פטור מ13 בחינות מועצה
הלימודים מתקיימים ב: אשקלון
מסלול תואר ראשון בחשבונאות
הלימודים מתקיימים ב: באר שבע
לימודים לתואר ראשון בחשבונאות
הלימודים מתקיימים ב: עכו
תואר בחשבונאות
הלימודים מתקיימים ב: כל הארץ

צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים לתואר ראשון בחשבונאות
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
תואר ראשון בחשבונאות הוא תואר מורכב ומאתגר שמספק לבוגריו אפשרויות רבות לעבודות מתגמלות ומעניינות. רואי החשבון הם אלו שאחראים על ניהול וניתוח של נתונים כלכליים במערכות ובארגונים (קטנים וגדולים). עבודתם חשובה ומשמעותית והם אחראים על הנתונים לטובת דיווח לשלטונות מס, לצרכי מסחר או לניתוח תוצאות עיסקיות.

תנאי קבלה לתואר בראיית חשבון
תואר בחשבונאות נחשב לתואר מורכב ומאתגר ולפיכך תנאי הקבלה אליו (ברוב המקרים) לא יהיו פשוטים בהכרח. הלימודים כוללים תכנים מתמטיים רבים ולכן על המועמדים להציג ציונים מספקים בבגרות במתמטיקה או בחלק הכמותי בבחינת הפסיכומטרי. ניתן ללמוד תואר בחשבונאות גם באוניברסיטאות וגם במכללות כאשר תנאי הקבלה ישתנו ממקום למקום. ברוב מוסדות הלימוד תצטרכו להציג ציון פסיכומטרי של מעל 650 וציון בגרות במתמטיקה של 4 או 5 יח"ל מעל 75. התנאים משתנים ולכן חשוב לבדוק כל מוסד לגופו ולבחון האם אתם עומדים בתנאים או דרוש מכם מאמץ נוסף כדי להתקבל.

תואר ראשון בחשבונאות - אפשרויות תעסוקה
כפי שציינו, השוק מציג דרישות רבות לבוגרי תואר בחשבונאות ובעיקר לראוי חשבון מוסמכים. חשוב לציין כי תואר בחשבונאות אינו מקנה באופן אוטומטי רישיון לעסוק בראיית חשבון ולשם כך תידרשו לסיים תקופה של התמחות ובחינות חיצוניות של לשכת רואי החשבון. לאחר שתסיימו חובות אלו ייפתחו בפניכם אפשרויות תעסוקה רבות ובהחלט ייתכן שמשרדי רואי החשבון "ירדפו" אחריכם. גם אם תחליטו שלא לבצע את ההתמחות ואת בחינות ההסמכה (ותבחרו "רק" לסיים את התואר) תוכלו לעסוק בתחום של חשבונאות וליהנות ממגוון רחב של אפשרויות תעסוקה. חשבים, יועצי השקעות, יועצי מס, מנהלי כספים בחברות פרטיות וציבוריות הם רק חלק מהתפקידים שתוכלו למלא עם תואר ראשון בחשבונאות.

מה לומדים בתואר בחשבונאות?
נושאי הלימוד בתואר בחשבונאות הם רבים ומגוונים וכוללים תכנים מהעולם הפיננסי כמו גם תכנים מתמטיים רחבי היקף. במהלך התואר תיפגשו עם תחומים של: כלכלה, סטטיסיטיקה, מתמטיקה, חשבונאות, נוסחות לחישובים, ניתוח והפקת דוחות פיננסיים, תמחור ותקצוב ועוד… מדובר בנושאים שדורשים מיומנויות וידע מתמטיים אותם תרכשו במהלך הלימודים. זהו מסלול לימודים מאתגר שדורש השקעה ומוטיבציה רבות. במוסדות לימוד מסוימים תוכלו לשלב תואר בחשבונאות עם חוג נוסף (כלכלה למשל) וכך להעשיר את הידע שלכם, כמו גם ליהנות מאפשרויות תעסוקה רחבות יותר.