לימודי בנקאות

ללמוד את התחום שמחזיק את הכלכלה כולה, הבנקאות

יום עבודתם של אלו שעובדים בבנק הוא מגוון, מאתגר ומלא עניין וסיפוק. הוא כולל גם מפגש עם אנשים, גם עיסוק בשוק ההון, גם ניתוח נתונים, גם פיתוח אסטרטגיות פיננסיות וגם לקיחת החלטות גורליות וייעוץ בנושאים כלכליים חשובים במיוחד. למרות שהבנקים לא פתוחים כל-כך הרבה שעות ביממה, עבודתם של הבנקאים נמשכת גם הרבה אחרי שהבנק נסגר והיא דורשת ידע רב ובקיאות בכל התחומים הפיננסיים. לימודי בנקאות הם חלק מלימודי כלכלה או מנהל עסקים ומכשירים את הבוגרים שיבחרו בהתמחות זו לעסוק במגוון תפקידים במערכות הבנקאיות השונות.
צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים ללימודי בנקאות
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
משולב עם תואר בכלכלה ומגוון קורסים - ייעוץ פיננסי, משכנתאות וניהול תיקי לקוחות
הלימודים מתקיימים ב: אשקלון
תואר ראשון בבנקאות ושוק ההון
הלימודים מתקיימים ב: נתניה
תואר שני בבנקאות ושוק ההון - תכנית פרקטית וממוקדת
הלימודים מתקיימים ב: רמת גן

צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים ללימודי בנקאות
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
אלו שמחזיקים במשרות בבנקים נחשבים לכאלה שעובדים בעבודה זוהרת, מכובדת ויוקרתית. עבודה עם תנאים מתגמלים במיוחד, יציבות, עניין ואתגר. חולמים לפתוח את הבוקר במפגש עם לקוחות, להמשיך את היום בניהול השקעות, לעבור משם לישיבות תכנון ולהוביל מהלכים רבי חשיבות? בואו להתמחות בבנקאות באחד ממסלולי הלימוד הפיננסיים וקבלו הזדמנות לעסוק במקצוע נחשב ביותר ששכר מכובד בצידו. כמובן שלא כל מי שעובד בבנק משמש בתפקיד בכיר וישנם גם פקידים זוטרים יותר, אך לימודי כלכלה או מנהל עסקים עם התמחות בבנקאות בהחלט יכולים לפתוח לכם דלתות לפיתוח קריירה בתפקידים הבכירים.

לימודי מנהל עסקים ובנקאות או לימודי כלכלה ובנקאות
שני המסלולים האלו הם השילובים הפופולריים ביותר לאלו שרוצים להתמחות בתחום הבנקאות בתואר ראשון. בכל אחד מהמסלולים תיחשפו לתכנים מעט אחרים אך בשניהם תרכשו ידע וכלים שיאפשר לכם לעסוק במגוון תפקידים במערכת הבנקאית. נכון להיום ניתן ללמוד בנקאות לתואר ראשון רק במוסד לימודים אחד כאשר בשאר המוסדות תצטרכו לבחור בתחום אחד ובתוכו לבחור את ההתמחות בבנקאות. השילוב עם תחומים נוספים הוא דווקא מוצלח שכן כך אתם יכולים לרכוש ידע כלכלי רחב יותר מזה הספציפי רק לבנקאות ולהציע איכויות גדולות יותר בכל מקום עבודה שתגיעו אליו.

קורס בנקאות
מי שלא רוצה להשקיע שלוש (או יותר) שנים מחייו לטובת לימודי תואר ראשון, יוכל לקחת קורסים בבנקאות ולרכוש ידע וכלים מעשיים ועיוניים בתחום. כמובן שהקורסים האלו אינם מקיפים כמו לימודי תואר ראשון, אך הם בהחלט יוכלו לשמש אתכם לעיסוק בתחום. במהלך הקורס תיחשפו לתכנים פיננסיים שונים, דרכי התנהלות ועבודה בבנק,  נושאים של ניהול כספים, ריביות, דוחו"ת כספיים ושנתיים ותחומים נוספים. ישנם קורסים יותר ספציפיים הנוגעים לתחום של השקעות ומטרתם להעניק ידע וכלים לאלו שרוצים לעסוק בתחום של השקעות בשוק ההון, מסחר במטבע חוץ וכו'. קורסי הבנקאות השונים נמשכים בדרך כלל חודשים ספורים והם דורשים יכולות אנליטיות ומתמטיות ברמות שונות.

תנאי קבלה ללימודי בנקאות
בכל מוסד לימודים יציעו לכם מסלול אחר הכולל בתוכו התמחות בבנקאות. במקום אחד זה יהיה חלק מהתואר של כלכלה ובמקום אחר חלק מהתואר של מנהל עסקים. תנאי הקבלה משתנים ממסלול למסלול וממוסד למוסד כך שלא ניתן להציג תנאי קבלה אחידים ללימודי בנקאות. בנוסף לכך חשוב לציין שרבים מתקבלים לעבודה בבנק גם אם לא בחרו בהתמחות של בנקאות במהלך התואר הראשון. ישנם כאלה שבחרו התמחות במימון, בחשבונאות או בכל דבר אחר ומצאו את עצמם בתפקידים מגוונים בבנקים.