תואר באנתרופולוגיה

חקר האדם ותרבויות שונות בעולם בתואר יוצא מן הכלל

לימודי אנתרופולוגיה נחשבים ללימודים מרתקים ומעניינים במיוחד שמרחיבים את הדעת והאופקים ופותחים בפני הבוגרים שלל אפשרויות תעסוקה. בואו לשמוע יותר על התואר!
במהלך הלימודים נלמדים קורסים רבים מתחומי הפסיכולוגיה וסוציולוגיה ואנתרופולוגיה.
ירושלים
המכללה המובילה בירושלים מזמינה אתכם לבחור מסלול אקדמי מתוך מגוון אפשרויות. שירותי תמיכה וסיוע לסטודנטים זכאים
תואר דו-חוגי באנתרופולוגיה וסוציולוגיה עם אפשרות למסלול ישיר לתואר שני
עמק יזרעאל
האקדמית עמק יזרעאל מבטיחה לשמור על רמה אקדמית גבוהה ומעמידה לרשותכם סגל מרצים בכיר
תואר באנתרופולוגיה וסוציולוגיה במגוון מסלולים דו חוגים
אריאל
מגוון מסלולי לימוד אקדמיים במוסד חדשני ומתקדם
תואר משולב עם סוציולוגיה - לימודים ע"י סגל אקדמי בכיר המשלב הוראה ופעילות מחקרית
אשקלון
לימודים אקדמיים באווירה חמה ותומכת, לצד פעילות חברתית ותרבותית ענפה
אומרים שזה המקצוע המעניין ביותר בעולם. אומרים שהלימודים כל-כך מרתקים עד שהסטודנטים לא מפסידים אפילו שיעור אחד. אומרים שהם פותחים את הדעת, מרחיבים את האופקים ומצליחים לסקרן ולעורר גם את הסטודנטים האדישים ביותר. לימודי אנתרופולוגיה, חברים! הלימודים שיפגישו אתכם תרבויות מגוונות מכל רחבי העולם ויאפשר לכם לחקור ולהבין התנהגויות אנושיות של אנשים בסביבה הקרובה לנו וגם בזו שרחוקה מאיתנו שנות אור.

בשנים האחרונות הפך תואר באנתרופולוגיה למבוקש ביותר וסטודנטים רבים מגלים בו עניין. האמת? אנחנו לגמרי מבינים אותם ולא סתם הוא זכה באחד מהמקומות הגבוהים ביותר במסגרת התארים המעניינים. במהלך לימודי האנתרופולוגיה תזכו להכיר ולפגוש תרבויות מכל רחבי הגלובוס, לנתח את התנהגות האנשים החיים בהן ולהכיר תחומים אקדמיים מרתקים כגון: מדעי החברה, מדעי ההתנהגות, דת, משפטים, אמנות, כלכלה, פסיכולוגיה ועוד.

איפה לומדים תואר באנתרופולוגיה?
בשל הביקוש הרב ללימודי אנתרופולוגיה פתחו בשנים האחרונות יותר ויותר מוסדות אקדמאים את שעריהם לטובת העניין. כיום ניתן ללמוד את התואר במגוון אוניברסיטאות כמו למשל אוניברסיטת ת"א, אוניברסיטת חיפה, האוניברסיטה העברית בירושלים, האוניברסיטה הפתוחה, בר אילן, אריאל ואחרות נוספות. כמו כן ניתן לבחור ללמוד אותו במכללות כמו למשל המכללה האקדמית כנרת, מכללת אשקלון, מכללת עמק יזרעאל ועוד. תנאי הקבלה משתנים ממוסד למוסד כאשר במכללות הם בדרך כלל יסבבו סביב ציון פסיכומטרי של מעל 550 וממוצע בגרויות סביב 80. באוניברסיטאות תנאי הקבלה עשוים להיות מחמירים יותר ולדרוש ציונים גבוהים יותר הן בפסיכומטרי והן בממוצע הבגרויות.

מה עושים עם תואר ראשון באנתרופולוגיה?
על כך שמדובר בתואר מעניין, מספק וממלא אין כל וויכוח. על כך שאפשרויות התעסוקה לבוגריו הן רבות ומגוונות לא כולם יסכימו פה אחד. בפני בוגרי תואר ראשון באנתרופולוגיה עומדות לא מעט אפשרויות כאשר הם יוכלו לעבוד במכוני המחקר השונים, בחברות פרטיות העוסקות בחקר תרבויות, הם יוכלו גם לשמש כעובדי הוראה (ולהשלים לשם כך תעודת הוראה), לעבוד במוסדות ציבור, לשמש כחלק מסגל חוקרים באקדמיה וכמובן גם להמשיך לתואר שני שיפתח בפניהם דלתות נוספות. האפשרויות הן באמת מגוונות ומדובר בתואר שלא "סוגר" אתכם על תחום אחד וספציפי אלא מאפשר לכם לעסוק בתחומים מגוונים.

תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה
בוגרי תואר ראשון באנתרופולוגיה או בסוציולוגיה (וגם בוגרים של מסלולים אחרים) יוכלו להמשיך ללימודי תואר שני בתחום. במהלך לימודי תואר שני באנתרופולוגיה תקבלו הזדמנות להרחיב את ידיעותכם ולעסוק בתחומים מרתקים של התנהגות האדם, מבנה החברות השונות, חקר תרבויות, מדיניות תרבותית ועוד. בכל אחד ממוסדות הלימוד תוכלו לבחור בהתמחות אחרת שבה תעמיקו והיא תוכל לשמש אתכם בחייכם המקצועיים. תנאי הקבלה לתואר שני באנתרופולוגיה כרוכים ברוב המקרים בציון של מעל 80 בתואר הראשון שיהיה מהתחום של מדעי החברה או מדעי ההתנהגות. בוגרי תארים ראשונים במסלולים אחרים שירצו ללמוד אנתרופולוגיה לתואר שני יוכלו להשלים קורסים של מבוא ובסיס ולהתקבל אל המסלול.