תואר בסוציולוגיה

מדעי החברה בלימודים לתואר אקדמי

אם כשאתם מסתכלים על אנשים מסוימים אתם משתוקקים לדעת למה הם מתנהגים כמו שהם מתנהגים, אם כשאתם מטיילים בחו"ל אתם מסתקרנים ביותר מתרבויות וחברות שאתם פוגשים, אם אתם מנסים כל הזמן להבין איך ולמה פועלים מבנים חברתיים מסוימים, ובאופן כללי צמאים לידע אקדמי על התנהגויות אנושיות - לימודי סוציולוגיה בהחלט יכולים להתאים לכם.  סטודנטים לסוציולוגיה נחשבים לסטודנטים סקרנים ביותר שזוכים לעסוק בנושאים מרתקים הקשורים לטבע האדם, לחברה האנושית ולתרבויות. מספרים על תואר בסוציולוגיה שהכיתות בו תמיד מלאות ושהתלמידים כמעט לא מבריזים. תופעה די נדירה במחוזותינו אבל לגמרי מובנית. מדובר בתואר מרתק במיוחד שחושף את הסטודנטים למגוון רחב של תחומי ידע.
צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים לתואר בסוציולוגיה
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
במהלך הלימודים נלמדים קורסים רבים מתחומי הפסיכולוגיה וסוציולוגיה ואנתרופולוגיה.
הלימודים מתקיימים ב: ירושלים
תואר משולב עם אנתרופולוגיה במסלול דו חוגי -אופציה למסלול ישיר לתואר שני
הלימודים מתקיימים ב: עמק יזרעאל
תואר בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה - אפשרות למסלול דו חוגי עם פסיכולוגיה/ קרימינולוגיה/ רב תחומי במדעי החברה והרוח
הלימודים מתקיימים ב: אריאל
הלימודים מתקיימים ב: אזור הנגב הצפוני
מסלול משולב עם אנתרופולוגיה - לימוד בכיתות קטנות - מחקר וחשיבה ביקורתית
הלימודים מתקיימים ב: אשקלון
מסלול לתואר ראשון בסוציולוגיה אנתרופולוגיה
הלימודים מתקיימים ב: באר שבע
לימודים לתואר ראשון בסוציולוגיה
הלימודים מתקיימים ב: עכו
תואר בסוציולוגיה
הלימודים מתקיימים ב: כל הארץ

צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים לתואר בסוציולוגיה
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
במהלך הלימודים תעסקו בגישות שונות מתחום הסוציולוגיה, תחקרו תרבויות, חברות והתנהגויות אנושיות, ותצללו לדבר המורכב כל כך הזה שנקרא "בני אדם". מה שמיוחד בתואר בסוציולוגיה, ומה שהופך אותו למעניין כל כך, הוא שהוא כולל לימוד של תחומי ידע רחבים. הוא מרחיב את הדעת ואת האופקים, פותח את המחשבה ופותח דלתות לעיסוק במגוון משרות ותפקידים.

מה לומדים בתואר ראשון בסוציולוגיה?
גם אנתרופולוגיה, גם פסיכולוגיה, גם חוק ומשפט, גם מבנה החברה, גם פוליטיקה, גם משפחה, גם מדעי המדינה ואפילו קרימיונולוגיה. תואר בסוציולוגיה מאגד תחתיו כל-כך הרבה תחומי ידע עד כי אתם עלולים לחוש לרגע שבחרתם ללמוד מספר רב של תארים במקביל. זה מתאים במיוחד לכל הסקרנים שלא רוצים להתקבע על תחום לימודים אחד מובהק ורוצים לטעום מתחומי ידע רבים. למרות הגיוון שבו, תטעו אם תחשבו שמדובר בתואר מפוזר או לא כזה שאינו מתמקד בדבר. לימודי סוציולוגיה מתמקדים בחקר טבע האדם ובהתנהגותו וכדי לעשות זאת לעומק יש להכיר תחומי ידע נוספים.

מה עושים עם תואר בסוציולוגיה?
אז על כך שמדובר בתואר מרתק, מעניין ומסקרן אין כל וויכוח. אבל מה עושים איתו ? איפה אפשר לעבוד עם הידע שרכשנו? בואו נראה. תואר בסוציולוגיה זהו תואר שפותח דלתות לעסוק במגוון משרות ותפקידים. תוכלו למלא תפקידים ציבוריים במשרדים ממשלתיים שונים, תוכלו לעסוק בהוראה ותוכלו לעסוק במחקר. הדרישה למחקרים בנושאים של התנהגויות אנושיות היא גדולה ולכן הביקוש לחוקרים מתחומים אלו הוא בהחלט גדול. בנוסף לאלו תוכלו לעסוק במשרות של ייעוץ ארגוני, משאבי אנוש ורווחה שנוגעות גם הן לתחום הסוציולוגיה. המנעד הוא באמת גדול, מה שאומר שכל בוגר יכול לבחור את הכיוון אליו הוא נמשך ולחפש עבודה בתחומו.

תואר שני בסוציולוגיה
בוגרי תואר ראשון בסוציולוגיה (ובוגרי תארים אחרים גם כן ) יוכלו להמשיך ללימודי תואר שני בתחום. תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולגיה , המשתייך לתחום מדעי החברה, וכולל גם חלק מחקרי מעשי וגם חלק עיוני. במהלך התואר תקבלו הזדמנות להעמיק את ידיעותיכם בתחום ולשדרג את "ארגז הכלים" שלכם, מה שיאפשר לכם למלא תפקידים נוספים ולבצע מחקרי עומק הנוגעים להתנהגויות אנושיות. ניתן ברוב המקרים להתקבל אל התואר עם ממוצע ציונים של 85 בתואר ראשון בסוציולוגיה או אנתרופולגיה (תנאי הקבלה משתנים ממוסד למוסד) אך גם אם למדתם תואר אחר תוכלו להתקבל ללימודים. לעתים תידרשו ללמוד קורסי השלמה ולעבור בחינות מסוימות.