לימודי מדעי המדינה

מידע על תואר במדעי המדינה, הלאום והחברה בישראל

תואר במדעי המדינה הוא תואר שעוסק ביחסים בין החברה למדינה, במוסדות הקיימים במדינה, במשטרים שונים, ביחסים בין מדינות ובתהליכים פוליטיים כאלה ואחרים. אלו לימודים מרתקים שמאפשרים להרחיב אופקים בכל הנושאים המדיניים ולהבין טוב יותר תהליכים לאומיים. התואר מהווה נקודת מוצא מצוינת לעיסוק בתפקידים פוליטיים וציבוריים ולעסוק בתפקידים משמעותיים ובעלי השפעה.


צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים ללימודי מדעי המדינה
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
לימודי פוליטיקה וממשל במחלקות השונות בסביבת לימודים חדשנית, מצוינת ומעניינת
הלימודים מתקיימים ב: באר שבע
לימודי מדע המדינה במסגרת הלימודים הרב תחומיים המבוססת על תכנית הלימודים בקולג´ האמריקאי
הלימודים מתקיימים ב: אזור הנגב הצפוני
תואר דו-חוגי (תקשורת פוליטית) בתכנית שתעניק לכם הבנה מעמיקה ומקיפה
הלימודים מתקיימים ב: עמק יזרעאל
מקנים לסטונדט כלי ניתוח ודרכי חשיבה בתחומי התמחות שונים במחלקה
הלימודים מתקיימים ב: אריאל
לימודים לתואר ראשון במדעי המדינה
הלימודים מתקיימים ב: עכו
מדעי במדינה לתואר ראשון
הלימודים מתקיימים ב: כל הארץ

צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים ללימודי מדעי המדינה
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
יש אנשים שבורחים מפוליטיקה מנושאים מדיניים כמו מאש. מה שקורה במדינה לא מעניין אותם והם בטח שלא שואפים לקחת בזה חלק, וזה בסדר גמור. לצד אנשים אלו עומדים אלו שעם הקפה של הבוקר קוראים לפחות שני עיתונים, מתעדכנים בפוליטיקה ובכל מה שעבר על המדינה בלילה האחרון. הם בקיאים בכל מוסדות החברה והמדינה והכניסה לליבם של הדברים מרגשת אותם. אותם "יחידי סגולה" הם האנשים המשפיעים שחשוב להם לעשות למען המדינה ולשם כך הם מוכנים להקדיש את חייהם. מרגישים שדיברנו עליכם? כדי להצליח להגשים את החלומות שלכם ולממש את המטרות שלכם תזדקקו ללימודים אקדמאים שבהחלט יוכלו לעזור לכם בכך. לימודי מדעי המדינה הם לימודים מקיפים המתאימים ביותר לטובת העניין.

מה לומדים בתואר במדעי המדינה
תכנית הלימודים בתואר משתנה בין מוסד למוסד ובהתאם לבחירותיו של הסטודנט אולם הקו הכללי עוסק בנושאים של פוליטיקה, יחסים בינלאומיים, מבנה שלטון, מוסדות ציבור ונושאים נוספים מהתחום המדיני. ברוב מוסדות הלימוד תלמדו על הדמוקרטיה ודרכי הביטוי שלה במדינות שונות, על סוגיות חברתיות, על מוסדות השלטון השונים ממדינה למדינה, על משטרים, התנהגויות פוליטיות שונות, התנהגויות כלכליות של מדינות ועוד. מי שהתחום מושך ומעניין אותו יכול למצוא את עצמו מרותק לתכני הלימוד ומגיע ללימודים בחיוך ובסקרנות רבה.

מה עושים עם תואר במדעי המדינה?
תואר במדעי המדינה יכול לפתוח לכם דלתות רבות, במיוחד אם חלומכם הוא לעסוק בפוליטיקה או בתפקידים ציבוריים כאלה ואחרים. בוגרי התואר יוכלו להתקבל בקלות רבה יותר למשרות בגופים ממשלתיים ובמשרדי הממשלה השונים. בתחום הפוליטי תוכלו לשמש כיועצים של חברי כנסת ושרים וכן לעסוק בתפקידים נוספים הנוגעים לפוליטיקה של ישראל. רבים מהעוסקים בתפקידים ציבוריים ובפוליטיקה הם בוגרי תואר במדעי המדינה ואם חלומכם הוא לעסוק בכך, אלו הם בהחלט הלימודים שאתם צריכים להתמקד בהם.

תואר שני במדעי המדינה
בוגרי תואר ראשון במדעי המדינה (וכן בוגרי תארים אחרים) יוכלו ללמוד גם תואר מתקדם במדעי המדינה ולהרחיב את הידיעות שלהם בתחום. לימודי תואר שני מעניקים לסטודנטים כלים לעיסוק בתחומים פוליטיים ומדיניים. התואר מתמקד, כמו בתואר הראשון, בנושאים של פוליטיקה, משטרים, מדיניות ציבורית, יחסים בינלאומיים ועוד. תואר שני במדעי המדינה יאפשר לכם לעסוק בתפקידים ציבוריים רבים ואלו מכם שכבר עוסקים בכך, יוכלו ליהנות מאפשרויות קידום ומאפשרויות לשדרוג השכר שהם מרוויחים. לימודי תואר שני מתאימים לאלו שרואים את העיסוק בתחומים מדיניים בדבר שבו הם ירצו להתמקד בחיים המקצועיים שלהם ואת אלו שמעוניינים להשפיע ולהיות חלק ממשהו גדול.

הפוליטיקה של המדינה מרתקת אתכם? רואים שידורים מהכנסת ומרגישים שאתם חייבים להיות שם? רוצים לעסוק בתפקיד משמעותי? תואר במדעי המדינה יפתח לכם דלתות רבות בתחום