תואר בפוליטיקה וממשל

שירות הציבור, מדיניות ופוליטיקה בלימודים אקדמיים

אם אין לכם רצון להשפיע ולהיות חלק ממוקדי הכוח במדינה אתם יכולים לדלג הלאה. אם הרצון לקחת חלק בפוליטיקה ובחיים הציבוריים, להיות קרובים למקבלי ההחלטות ולהיות אחראים על נושאים גדולים שנוגעים לכולנו לא בוער בכם - יש עוד מסלולי לימוד רבים שיוכלו להתאים לכם. תואר בפוליטיקה וממשל מיועד לאלו שעשייה ציבורית ורצון להיות חלק ממערך מדיני פולטי זורם בעורקיהם. כמובן שהוא לא מתאים רק לאלו שחולמים להיות חברי כנסת אלא גם לאלו שרוצים למלא תפקידים בתחום (עוזרים פוליטיים, יועצים אסטרטגיים, חוקרים וכו'). התואר כולל תחומי דעת רבים שנוגעים להתנהלות המדינה וארגונים ציבוריים כאלה ואחרים.
צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים לתואר בפוליטיקה וממשל
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
חוג יחיד מסוגו המשלב לימודי מדע המדינה ולימודי תקשורת בתואר אחד
הלימודים מתקיימים ב: ירושלים
לימודים בינתחומיים במינהל, ממשל ומשפט בתכנית ייחודית לפיתוח היכולות החשובות להצלחה בדומה למיטב האוניברסיטאות המובילות בארה"ב
הלימודים מתקיימים ב: הוד השרון
תואר במדעי המדינה עם התמחות בממשל ויחסים בינלאומיים / התמחות בתקשורת פוליטית
הלימודים מתקיימים ב: עמק יזרעאל
לומדים עם טובי המרצים וחוקרים בכירי- סיורים לימודיים במוסדות המדינה והשלטון
הלימודים מתקיימים ב: אשקלון
מסלול לתואר ראשון בפוליטיקה וממשל
הלימודים מתקיימים ב: באר שבע

צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים לתואר בפוליטיקה וממשל
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
פעם ניתן היה ללמוד תואר בפוליטיקה וממשל רק במסגרת לימודים לתואר שני, אולם היום פתחו מוסדות לימוד רבים מסלולים גם לתואר ראשון בתחום. הלימודים נחשבים למרתקים במיוחד ומושכים אליהם סטודנטים סקרנים רבים מידי שנה. בסוף התואר תוכלו להשתלב לתפקידים רבים (גם ציבוריים וגם כאלו שאינם) וישנו סיכוי גדול שתמצאו את עצמכם קמים מידי בוקר לעבודה מגוונת שבה כל יום אינו דומה לקודמיו. כזה הוא התחום הפוליטי: מסעיר, מרתק, מכעיס, מספק, ממלא, מתסכל, משמח ועוד קשת שלמה של רגשות. לכם יש הזדמנות לקחת חלק בזה!

מה לומדים בתואר בפוליטיקה וממשל?
התואר המדובר שייך לתחום של מדעי המדינה שהוא תחום שנלמד במוסדות האקדמיים מזה שנים רבות. תואר בפוליטיקה וממשל כולל עיסוק במבנים מדיניים, גופים פוליטיים, צורות שלטון וממשל, לימודי התחום של מנהל ומדיניות ציבורית, וגם נושאים כמו כלכלה, תקשורת, חברה וסוציולוגיה בהקשר הנוגע לפוליטיקה וממשל. הלימודים יכשירו אתכם להבנה עמוקה יותר של המערכות הפוליטיות, לאסטרטגיות חשיבה ופעולה, ולעיסוק בעשייה ציבורית ופוליטית.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר בפוליטיקה וממשל
בוגרי התואר יוכלו למלא מגוון משרות ותפקידים בתחום הציבורי, המדיני, השלטון המקומי וגם הפרטי. כך למשל בתחילת דרכם הם יוכלו לשמש כיועצים פוליטיים ועוזרים אישיים לחברי כנסת, כמו כן הם יוכלו להתמודד בעצמם על מקום ברשימות המפלגות ולמלא שורה של תפקידים פוליטיים במערך של המפלגה. בנוסף לכך בוגרי המסלול יוכלו למלא תפקידי דוברות, לעבוד במשרדים ציבוריים שונים בשלטון הארצי והמקומי (עיריות, מועצות אזוריות וכו') ובאופן כללי למלא שורה של תפקידים בעשייה ציבורית.

המשך לתואר שני בפוליטיקה וממשל
לימודי תואר שני בפוליטיקה וממשל מתאימים למי שממלא תפקידים ציבוריים ומעוניין להתפתח ולצמוח למקומות גדולים יותר בתחום אך גם לאלו שבאים מרקעים אחרים ורוצים להעמיק את ידיעותיהם בנושא. כדי להתקבל לתואר שני בפוליטיקה וממשל תידרשו בדרך כלל להציג ממוצע ציוני תואר ראשון  של מעל 80 (זה משתנה ממוסד למוסד ותלוי גם באיזה תואר ראשון למדתם). אם אתם כבר עוסקים בתחום כדאי שתדעו שישנם מוסדות לימוד שבהם תוכלו להשתלב ללימודי ערב וללימודים בימי שישי, מה שיאפשר לכם לעסוק במשרות שלכם כמעט באין מפריע.