תואר ראשון בגיאוגרפיה

שטח, יבשות, מדינות, טופוגרפיות ועוד בתואר אקדמי אחד

למה מתרחש צונאמי? איך ומדוע מתפרץ הר געש? למה הנוף הזה נראה ככה ואיך אפשר לשמר ולדאוג שלא ייעלם? למה העיר הזו תוכננה דווקא כך? אילו שינויי אקלים צפויים לעולם בשנים הקרובות? אם גם אתם מוצאים את עצמכם מתעסקים בשאלות הרות גורל מסוג זה, תואר ראשון בגיאוגרפיה בהחלט יכול להתאים לכם. דמיינו איך זה לשבת בשיעורים וללמוד על התהליכים שעובר כדור הארץ, להעמיק בתופעות טבע נדירות וגם כאלה נפוצות, לחקור מושגים של נוף ומרחב עירוני, ללמוד כיצד ניתן לשמר שטחים טבעיים ובאופן כללי להבין כיצד פועלים כדור הארץ והסביבה שלנו. נשמע מעניין? למעשה מדובר בתואר מרתק שכולל העמקה בתכנים מהותיים ומשמעותיים במיוחד.
צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים לתואר ראשון בגיאוגרפיה
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
תואר ראשון בגיאוגרפיה ופיתוח סביבתי
הלימודים מתקיימים ב: באר שבע

צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים לתואר ראשון בגיאוגרפיה
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
בואו לשמוע יותר על לימודי גיאוגרפיה לתואר ראשון! לימודים מרתקים, מסקרנים ומרחיבי אופקים בנושאים הנוגעים לכדור הארץ ולשלומה של האנושות כולה. מרתק ומעניין! תואר ראשון בגיאוגרפיה עוסק בלימוד נושאים מתחום המדעים המדויקים, מדעי כדור הארץ וגם מדעי החברה. התואר עוסק בתופעות טבע, בתופעות גיאולוגיות, ביולוגיות ואפילו היסטוריות. בקיצור, הבנתם את העניין - מדובר בתואר הכולל נושאים רבים ומגוונים שבאמצעותו תוכלו לעסוק במגוון תפקידים. הוא כולל נושאים מהותיים ביותר לתפקודם של העולם והאנושות ולפיכך בוגרי התואר יוכלו למצוא את עצמכם משתלבים במשרות משפיעות במיוחד.

מה לומדים בתואר בגיאוגרפיה?
מעבר לזה שאתם הולכים לגלות בקיאות מרבית בקריאת מפות מכל הסוגים, יהיו תחומים נוספים שתיחשפו אליהם. פירוש המילה "גיאוגרפיה" הוא "כתיבת האדמה" והוא מבטא היטב את התכנים שתעסקו בהם במהלך התואר. תלמדו תופעות טבעיות (וגם כאלה מלאכותיות) הקשורות לאדמה ולכדור הארץ: רעידות אדמה, התפרצויות הר געש, סערות וסופות, צונאמי, טורנדו ודברים מרתקים שנוהגים לשמוע עליהם בפינת תחזית מזג האוויר. בנוסף לכך תעסקו גם ביחסי הגומלין בין התנהגות האנושות לבין הסביבה בה אנו חיים וכמובן בשיטות וטכניקות לפעול מול תופעות ובבעיות שצצות מעת לעת. התואר יספק לכם ידע נרחב בתחום של מדעי כדור הארץ והסביבה ותוכלו להשתלב למגוון משרות בתחום ובתחומים אחרים המשיקים לו.

מה עושים עם תואר ראשון בגיאוגרפיה?
על כך שמדובר בתואר מרתק ומגוון אין כל וויכוח אולם על כך שיש אפשרויות תעסוקה רבות בתחום יש שיחלקו. לכל אותם הסקפטיים נגיד שמדובר בתואר רחב שמקנה ידע בנושאים רבים ו"חמים" במיוחד. תוכלו להשתלב בתפקידים הנוגעים לאיכות הסביבה ושמירה עליה, תוכלו לעבוד במשרדים ציבוריים בתחום של תכנון ערים ונוף, פיתוח סביבה, שימור משאבי הטבע, תוכלו לעסוק בהוראת המקצוע (תצטרכו לשם כך ללמוד גם לתעודת הוראה), ואפילו תוכלו לעבוד בהדרכת טיולים וסיורים. אפשרויות התעסוקה הן באמת רבות ותוכלו לבחור אותן בהתאם לעניין שלכם ולהתמחות שלכם.

תואר ראשון בגיאוגרפיה - תנאי קבלה
כיום ניתן ללמוד גיאוגרפיה לתואר ראשון במספר רב של מוסדות לימוד בכל רחבי הארץ. בחלק מהמקומות תוכלו לשלב זאת עם לימודי סביבה, הוראה, היסטוריה ותחומים נוספים. כדי להתקבל לתואר ראשון בגיאוגרפיה תצטרכו לבחון מה דורש כל מוסד לימודים שכן ישנו שוני בין מוסד למוסד. במקומות מסויימים תוכלו להתקבל על סמך ציון הבגרות שלכם בלבד (ללא פסיכומטרי), בתנאי שהוא גבוה דיו ובמקומות אחרים תצטרכו להציג ציון פסיכומטרי של מעל 540 (ולעתים אף יותר).