לימודי ארץ ישראל

ללמוד על ארץ ישראל מבחינה גאוגרפית, כלכלית, מדינית ועוד לאורך הדורות

בשנים האחרונות גוברת הדרישה ללימודי ארץ ישראל וניתן למצוא תוכניות לימוד כאלה במוסדות לימוד רבים בכל רחבי הארץ. תכניות ללימודי ארץ ישראל הן בדרך כלל מעניינות במיוחד וכוללות נושאים רבים הנוגעים למדינה. ישנן תכניות רבות (למעשה כמעט כולן) המשלבות בנוסף לחומר העיוני גם סיורים לימודיים מודרכים בכל רחבי הארץ. אז כן, זה אומר שבנוסף למחברת ועט תצטרכו להכין כובע ונעליים נוחות להליכה.
אצלנו תהנו ממבנה תכנית מיוחדת - קורסי בחירה - קמפוסים מחקריים - סמינריונים - וסיורים
צמח
לרכוש השכלה בקמפוס מתקדם עם נוף מרהיב שהופך את הלימודים לחוויה אחת גדולה
לימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה שיקנו לכם ידע רחב בתחום
אריאל
מגוון מסלולי לימוד אקדמיים במוסד חדשני ומתקדם
מסלול דו-חוגי עם אפשרות לשלב עבודה במערכת החינוך בזמן הלימודים!
קצרין
מכללת אוהלו - בואו ללמוד חינוך ולקחת חלק בעיצוב דור העתיד
רוכשים ידע דרך סיורים לימודיים, מחנות מחקר, סדנאות בארכיאולוגיה ועוד
אשקלון
לימודים אקדמיים באווירה חמה ותומכת, לצד פעילות חברתית ותרבותית ענפה
מסלול לימודי מדינת ישראל
באר שבע
קמפוס תוסס וחברתי שמציע מגוון עצום של מסלולי לימוד ברמה אקדמית גבוהה במיוחד
קח מקל, קח תרמיל ובוא איתי אל הגליל! ואל הנגב, ואל ירושלים, ואל המדבר ולכל הארץ למעשה… כי בלימודי ארץ ישראל אתם הולכים להכיר את ההיסטוריה ואת הפרטים החשובים ומעניינים ביותר על הארץ שלנו. מדובר במסלול לימודים ייחודי שנחשב לאחד מהמסלולים המעניינים ביותר. אמנם ישראל היא מדינה קטנה אבל כל זה ממש לא מפריע לה להיות מדינה מרתקת מלאה בנופים, מורשת, תרבות, שינויים כלכליים והיסטוריים רחבים ועוד כל כך הרבה דברים שיש ללמוד. גם אם אתם מתגוררים בארץ שלנו אי אלו שנים יש עוד כל כך הרבה דברים שאתם לא יודעים עליה. בלימודי ארץ ישראל תיחשפו לידע מרתק שיפתח בפניכם מגוון אפשרויות תעסוקה

תכניות ללימודי ארץ ישראל
תכנית הלימודים בלימודי ארץ ישראל נחשבת למעניינת ולמרתקת במיוחד. אלו לימודים מגוונים הכוללים ידע עיוני וכן סיורים מעשיים. בחלק העיוני תעסקו ברכישת ידע על ההיסטוריה של המדינה, על המקרא, גיאוגרפיה, טיפוגרפיה, תקופות שונות שעברה המדינה ועוד. גם המסלולים שניתן ללמוד בהם הם רבים ומגוונים. זה יכול להיות מסלול ללימודי תעודה, מסלול לתואר ראשון, מסלול לתעודת הוראה (שיאפשר לכם לעסוק כאנשי חינוך), מסלול חד חוגי, מסלול דו חוגי (שאותו תשלבו עם תחום נוסף) ועוד. האפשרויות הן באמת רבות ולכן מומלץ לבחון אותן בקפידה ולבחור את זו המתאימה לכם מכולם.

מוסדות לימוד ללימודי ארץ ישראל
כחלק מהדרישה הגוברת ללימודי ארץ ישראל נפתחו מסלולי לימוד במוסדות שלא הציעו את המסלול הזה בעבר. כך למשל ניתן ללמוד את המסלול במכללות לחינוך השונות, במכללות שאינן ייעודיות לחינוך וגם באוניברסיטאות הפזורות בכל רחבי הארץ. כל מוסד יציע לכם מסלול לימודים אחר וייחודי לו: חלק יציעו לכם תואר BA , חלק יאפשר לכם ללמוד גם לתעודת הוראה וחלק יציעו לכם לימודי תעודה בתחום.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי ארץ ישראל
על כך שמדובר במסלול לימודים מרתק אין וויכוח. על אפשרויות התעסוקה הפתוחות בפני הבוגרים יש כאלו שיגידו שהן מצומצמות ומעט מוגבלות. אנחנו דווקא רוצים לסתור את האמונה הזו ולהגיד שניתן להשתלב במגוון רחב של משרות. בראש ובראשונה תוכלו לעסוק כמובן בהדרכת טיולים ולשמש כמורי דרך עצמאיים או בחברות וארגונים שונים. כמו כן תוכלו לעבוד כמורים ולהשתלב במערכת החינוך (במידה ותבחרו במסלול המשלב תעודת הוראה). בנוסף למשרות אלו תוכלו להתברג לארגונים כמו הקרן הקיימת לישראל, משרד התיירות , אתרים היסטוריים ואתרי מורשת ומקומות רבים ונוספים. אפשרויות תעסוקה בתחום בהחלט קיימות ובסופו של יום עיסוק במשהו שאוהבים הוא הדבר הטוב ביותר שאפשר לבקש.