תואר ביהדות

לימודי מדעי היהדות לתואר ראשון

תואר ביהדות יאפשר לכם לצלול לעולם קסום ומרתק שכל כולו תרבות, אמנות, ספרות, היסטוריה והגות יהודית. ארון הספרים היהודי זכה (ולא לחינם) לתהילה גדולה בכל רחבי העולם ועכשיו זו ההזדמנות שלכם לחקור אותו לעומקו. אז גם אם אתם לא חובשי כיפה או לובשי ציצית ואפילו אם אין לכם כל קשר ליהדות מן הבית , לימודי יהדות יכולים לעניין אתכם, להרחיב את אופקיכם ואת הדעת שלכם. תואר ראשון ביהדות נמשך ברוב המקרים על פרק זמן של שלוש שנים ובו תעסקו בלמידה ומחקר של תחומים רבים ומגוונים ביהדות.
צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים לתואר ביהדות
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
הכשרת אנשי הוראה עם דגש על תחום המקרא
הלימודים מתקיימים ב: קצרין
מדעי היהדות
הלימודים מתקיימים ב: כל הארץ

צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים לתואר ביהדות
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
התואר נלמד במגוון מוסדות לימוד בכל רחבי הארץ ומציע לכם לקחת חלק בתכנים מגוונים ומעוררי השראה, מוכרים יותר ומוכרים פחות. התואר נחשב למבוקש על ידי סטודנטים מכל הארץ עם או בלי קשר לרמת האדיקות שלהם בדת. לימודי יהדות יכולים לפתוח דלתות רבות לעיסוק במחקר, הוראה ובמגוון תפקידים נוספים. במהלך הלימודים תיחשפו למידע חדש ולאנקדוטות מרתקות וקסומות שטרם הכרתם. זהו מסלול ייחודי שמאפשר עיסוק בחומרים מהמעניינים ביותר בעולם.

מה לומדים בתואר ביהדות?
לימודי יהדות אלו לימודים מקיפים ומגוונים שנוגעים באספקטים רבים ביהדות. בין תכני הלימוד בקורסים תוכלו למצוא חגי ישראל, לימודי מקרא, תלמוד, תושב"ע, אמנות יהודית, פילוסופיה והוגים מוכרים, תנ"ך, שירה ומשוררים ואפילו את התחום המרתק של דיני משפחה. במהלך התואר תעסקו במחקר ולמידה שתאפשר לכם לגלות בקיאות רבה בנושאים שונים בתחום. ארון הספרים היהודי העשיר והגדול הוא שינחה את התואר ביהדות ויהווה את מקורות המחקר ללימודים.

מה עושים עם תואר ביהדות?
על כך שלימודי יהדות הם לימודים מרתקים ומעוררי השראה אין מחלוקת. על אפשרויות התעסוקה בתחום דווקא ישנו וויכוח ורבים מאמינים כי "אין מה לעשות עם תואר ביהדות". אז לכל הסקפטים והלא מאמינים נציע לבחון מחדש את הדברים כי מדובר בלימודים שיכולים לפתוח לכם דלתות רבות בשוק העבודה. תוכלו לעסוק במחקר, בהוראה (הן בבתי הספר והן במקומות אחרים), תוכלו להשתלב לעבודה במוסדות ציבוריים שונים, בספריות ועוד. זהו תואר מגוון שמאפשר עיסוק מגוון ואם התחום בוער בעצמותיכם, סביר להניח שלא תישארו ללא עבודה.

תואר ביהדות - למי זה מתאים?
אם אתם טיפוסים של מספרים, נוסחאות מדויקות ונתונים מתמטיים, לא בטוח שנמליץ לכם ללמוד יהדות. זה לא שלא תמצאו בהם עניין , הרי מדובר בתכנים מרתקים שמושכים אליהם מתעניינים מכל רחבי העולם. אבל אם אתם טיפוסים הומאניים שאוהבים לצלול לכתבים ולספרות, לחקור לעומקם של דברים תכנים פילוסופיים ואחרים - תואר ביהדות יכול להתאים לכם כמו כפפה ליד. זהו תואר שיפתח לכם את המחשבה וירחיב את הדעת והאופקים שלכם ברמה שאתם עלולים לא להרים את הראש מהספרים. אולי אנחנו מעט מגזימים אבל אנחנו באמת סבורים שמדובר באחר מהתארים המעניינים ביותר שמתאים לאנשים רבים. ואגב, ממש לא צריך להיות דתיים, מסורתיים או מאמינים כדי ליהנות ממנו.

בואו לצלול לארון הספרים היהודי ולחקור לעומק תכנים מגוונים במהלך תואר ביהדות. ספרות, אמנות, חגים, פילוסופיה, שירה, היסטוריה ותחומים נוספים ביהדות. תואר מרתק!