תואר ראשון בפילוסופיה

אולי את משמעות החיים תצליחו למצוא דווקא בלימודי תואר אקדמי

מי אנחנו? מה אנחנו עושים פה? מה משמעות הקיום שלנו בעולם? מהי התודעה? מהו המוסר ואיך קובעים התנהגות מוסרית? לא, אנחנו לא מנסים לבלבל או לשגע אתכם, אלא רק להעלות חלק משאלות משמעותיות ביותר שמתעסקים בהם בלימודי תואר ראשון בפילוסופיה. מצאתם את עצמכם מתעסקים בשאלות מסוג זה? מרגישים שאתם סקרנים ללמוד דברים מרתקים מסוג זה שתארים אחרים לא נותנים עליהם מענה? לימודי פילוסופיה הם התשובה שלנו בשבילכם! מדובר בתואר אקדמי מיוחד לאנשים מיוחדים, תואר שפותח את המחשבה, מרחיב את הדעת והאופקים, מעניק ידע רב ומעודד חשיבה מסוג אחר.
צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים לתואר ראשון בפילוסופיה
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
מסלול לתואר ראשון בלימודי פילוסופיה
הלימודים מתקיימים ב: באר שבע
תואר בפילוסופיה
הלימודים מתקיימים ב: כל הארץ

צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים לתואר ראשון בפילוסופיה
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
פירוש המונח פילוסופיה הוא "אהבת החוכמה". פילו = חוכמה, סופיה = אהבה. הפירוש הזה מסביר היטב את מהות הלימודים הכוללת חקר ולמידה של החכמה והידע, מה שמתאים רק לאלו שמתחברים ואוהבים את התחום… אין ספק שלימודי פילוסופיה אינם מתאימים לכולם, אך אם הם מתאימים לכם אתם עשויים למצוא את עצמכם לומדים לתואר מרתק שמסקרן ומפתיע אתכם מידי יום ביומו. ניתן ללמוד את התואר במגוון מוסדות לימוד ברחבי הארץ וניתן לשלב אותו עם חוגי ידע אחרים.

מה עושים עם תואר בפילוסופיה?
השאלה הראשונה שנשאלת על תואר בפילוסופיה היא: מה עושים איתו ובמה אפשר לעבוד איתו? נכון שהשאלה הזו היא הרבה פחות קיומית משאלות פילוסופיות אחרות אבל היא בהחלט שאלה שצריכה להישאל. התשובה לשאלה הזו שהאפשרויות הן רבות ומגוונות. הכוונה היא שלימודי פילוסופיה אינם מעניקים לכם מקצוע ספציפי וגם לו רישיון לעסוק בתחום ספציפי. מצד שני מדובר עדיין בתואר אקדמי לכל דבר ועניין שבעידן שלנו הוא בעל משמעות רבה. תואר בפילוסופיה יכול לשמש אתכם לעיסוק במגוון מקצועות ואם תתמקדו בתחום של כתיבה ויצירה ייתכן ותוכלו להפגין יתרונות על פני מועמדים אחרים. תוכלו להשתלב בתחומי מחקר שונים ואם תבחרו במסלול לימודים דו חוגי האפשרויות שייפתחו בפניכם יהיו עוד יותר רבות.

תואר ראשון בפילוסופיה - למי זה מתאים?
נתחיל בזה שנגיד שלימודי פילוסופיה אינם מתאימים לכולם. אם אתם טיפוסים ריאלים שחייבים תשובות ברורות לכל שאלה, שלא אוהבים התפלפלויות וצורות מחשבה שונות ומיוחדות, אם העיסוק בשאלות קיומיות מרתיע או לא מעניין אתכם - אתם יכולים לעבור הלאה. אבל אם אתם נמנים על אותם סקרנים שחולמים לחקור את אמנות וכתבים פילוסופים עתיקים, שרוצים להתעסק בתחומי ידע המעוררים הרחבת אופקים ודעת - זה בהחלט יכול להתאים לכם. אלו לימודים מעשירים שפותחים את המחשבה ומאפשרים לעסוק במגוון תשובות שאינן בהכרח חד משמעיות.

תנאי קבלה ללימודי פילוסופיה
על אף כי תואר ראשון בפילוסופיה הוא תואר מאתגר ומורכב שדורש השקעה והבנה, תנאי הקבלה אליו אינם נחשבים לגבוהים במיוחד. הסיבה לכך נעוצה ככל הנראה בביקוש הלא כל כך רב שיש ללימודי פילוסופיה. זה אומר שבמקומות רבים תוכלו להתקבל על סמך תעודת הבגרות שלכם או על סמך ציון פסיכומטרי הסובב סביב 450. גם אם אין לכם את הנתונים הדרושים לקבלה ללימודים, תוכלו לשפר בגרויות ולבצע פעולות נוספות שיאפשרו לכם להתקבל ללימודים.