תואר ראשון בהיסטוריה

ההיסטוריה של העולם מרוכזת בתואר אקדמי אחד

תואר ראשון בהיסטוריה עוסק במחקר התרחשויות ואירועים בעברן של חברות ומאפשר הרחבת הדעת והאופקים והעמקה מרתקת במגוון נושאים. מסלול לימודי ההיסטוריה משתייך בדרך כלל לפקולטות השונות למדעי הרוח וניתן לשלב את הלימודים עם תחומי לימוד נוספים. היסטוריונים חוקרים את מאורעות העבר שהתרחשו החל משלב הציוויליזציה כאשר כל מה שקדם לשלב זה נקרא פרה היסטוריה והוא נחקר על ידי ארכיאולוגים.
צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים לתואר ראשון בהיסטוריה
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
תואר ראשון בהיסטוריה כללית והיסטוריה של עם ישראל
הלימודים מתקיימים ב: באר שבע
לימודי הסטוריה לתואר ראשון
הלימודים מתקיימים ב: כל הארץ

צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים לתואר ראשון בהיסטוריה
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
אומרים שמי שלא מכיר את ההיסטוריה שלו, עתידו לוטה בערפל. אנחנו אומרים שאפשר לקחת את המשפט הזה צעד אחד קדימה ולהעמיק בעבר שלכם בדרך של לימודי תואר ראשון בהיסטוריה. זה לא שאם תבחרו בלימודים אחרים אז עתידכם יהיה לא ברור, כמו שלימודי ההיסטוריה יוכלו לספק לכם ידע עשיר וירחיבו את אופקיכם. לימודי היסטוריה אלו לימודים מרתקים במיוחד שיפגישו אתכם עם העבר על גווניו השונים: תרבויות היסטוריות, אמנות, מלחמות, שינויים, התפתחויות וכל מה שעבר על החברה האנושית באזורים גאוגרפיים שונים ברחבי העולם.

מסלולי לימוד לתואר ראשון בהיסטוריה
לימודי היסטוריה ניתנים לשילוב עם מגוון מסלולי לימוד. ניתן לבחור למשל בלימודי היסטוריה בשילוב תעודת הוראה ולעסוק בהוראת היסטוריה בתום הלימודים, ניתן לשלב בין היסטוריה לבין מדעי המדינה, מזרח תיכון, מקרא ועוד. בכל מוסד לימודים תוכלו לבחור בשילוב בין היסטוריה לבין חוג אחר ולבחור כך בתואר שיעניין אתכם בצורה המרבית. האפשרות לשלב בין לימודי היסטוריה לבין מסלולים אחרים מאפשרת ליהנות מלימוד של תכנים אחרים (משיקים או לא) ולהרחיב את האופקים והדעת כמו גם להשתלב במגוון רחב של תפקידים ומשרות.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר ראשון בהיסטוריה
תואר ראשון בהיסטוריה מאפשר להשתלב במגוון רחב של משרות ומקומות עבודה. זהו תואר המשתייך לתחום של מדעי הרוח וניתן באמצעותו לעסוק בתפקידים שונים בתחום ההיסטוריה, אך גם בכאלה שאינם משתייכים באופן ישיר לתחום. תוכלו להשתלב בתור חוקרים, מדריכים במוזיאונים ובתערוכות, עובדי ארכיונים, מורים להיסטוריה (בהנחה שתשלבו את הלימודים עם לימודי תעודת הוראה), אנשי עיתונות ורוח, ואפילו במגוון תפקידים במשרדי הממשלה ובמוסדות ציבור. זהו תואר מגוון שפותח דלתות רבות. המשרות בתחום נחשבות למעניינות ומגוונות וכמובן שניתן להמשיך ללימודי תארים מתקדמים שעתידים לפתוח בפניכם דלתות נוספות.

תנאי קבלה ללימודי תואר בהיסטוריה
כמו בכל תחום לימודים אחר, תנאי הקבלה לתואר בהיסטוריה משתנים ממוסד למוסד. בחלק מהמכללות למשל תידרשו בהצגת ציון פסיכומטרי תקף וגם תוכלו להסתפק בתעודת בגרות בממוצע מעל 92 (וללא פסיכומטרי). באוניברסיטאות תנאי הקבלה יהיו שונים כאשר באוניברסיטת חיפה למשל תוכלו להתקבל ללא פסיכומטרי כל עוד תעודת הבגרות שלכם עומדת על ממוצע של לא פחות מ-100. אנו מציעים לבחון את תנאי הקבלה של כל מוסד לגופו ולנסות ולהתאמץ כדי לעמוד בתנאי הקבלה במוסד שבו אתם חולמים ללמוד.