תואר ראשון בספרות

ספרים יכולים להיות הרבה יותר מתחביב אם משלבים תואר בתחום

איך נשמע לכם להעביר שלוש שנים בחברת סופרים, משוררים ומחזאים? לצלול לעומקן של יצירות ספרותיות ולהעשיר את הידע שלכם ואת עולמכם הפנימי? נשמע מעניין? אם יש משהו שאפשר להגיד על תואר ראשון בספרות הוא שהוא בהחלט מעניין. מדובר בתואר אקדמי שמתמקד בהכרה וידע של מגוון עצום של יצירות ספרותיות, כמו גם בחקר של יוצרים מתקופות שונות ומסגנונות שונים, בביקורת, בעריכת טקסטים ועוד. לימודי ספרות מתאימים למי שהתחום מושך ומעניין אותו ולמי שנכון לעסוק בניתוח ולמידה של יצירות ספרותיות לאורך כל שנות הלימוד.
צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים לתואר ראשון בספרות
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
תואר ראשון בספרות עברית שיתרום רבות להרחבת הדעת שלכם - קיים מסלול משולב עם חינוך
הלימודים מתקיימים ב: אריאל
מסלול לתואר ראשון בספרות עברית עם אשכול כתיבה יצירתית
הלימודים מתקיימים ב: באר שבע
תואר בספרות בפתוחה
הלימודים מתקיימים ב: כל הארץ

צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים לתואר ראשון בספרות
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
בעולם בו הטכנולוגיה מתפתחת בכל רגע נתון, מקומן של הספרים והשירים נדחק מעט לשוליים ואילו תואר בספרות בהחלט מספק להם את המקום הראוי. ביכולתן של יצירות ספרותיות לספק חוויה מעשירה ויוצאת דופן ואילו סטודנטים לתואר בספרות זוכים ליהנות ולהתרגש מהן במהלך הלימודים. זהו תואר שפותח מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה ומהווה גם מקור להשכלה וגם מקור להנאה והרחבת אופקים. ניתן ללמוד את התואר במגוון מוסדות לימוד ברחבי הארץ ולבחור במסלולי לימוד הכוללים תכנים ונושאים שמעניינים אתכם.

מה לומדים בתואר ראשון בספרות?
מסלולי הלימוד בתואר ראשון בספרות הם מגוונים ומשתנים ממוסד למוסד. בחלק מהמקומות תוכלו לשלב את תחום הספרות עם תחומים נוספים, בחלק תתמקדו בספרות עברית ובחלק אחר תוכלו לשלב בין ספרות לבין חינוך ולעשות גם תעודת הוראה. במהלך התואר תיחשפו ליצירות ספרותיות מתקופות שונות ומסגנונות שונים. תעסקו בניתוח מעמיק ובביקורת שלהן, תקראו מחזות, תיפגשו עם סופרים ויוצרים ואפילו תצאו לסיורים רלוונטיים. מדובר בתואר מגוון שיפגיש אתכם עם קשת רחבה של רגשות ותחושות, ירחיב את אופקיכם ואת הידע שלכם.

תואר ראשון בספרות - אפשרויות תעסוקה
השאלה שמעניינת את רוב המתעניינים בתואר זה היא: "מה עושים עם תואר ראשון בספרות?" , כלומר מהן אפשרויות התעסוקה הקיימות למסיימי התואר. ובכן, התשובה לכך היא לא חד משמעית שכן מגוון המשרות שתוכלו לעסוק בהן הוא גדול. תוכלו למשל לעבוד בהוצאות לאור, בספריות, תוכלו לערוך טקסטים ספרותיים, תוכלו לעסוק במחקר או בהוראה (מותנה בתעודת הוראה), תוכלו לעסוק בכתיבת תוכן עבור האינטרנט ועוד. הבחירה תלויה במה שמושך ומעניין אתכם וכמובן בכישורים וביכולות שלכם.

תנאי קבלה לתואר ראשון בספרות
אז החלטתם שאתם רוצים להתחיל ללמוד לתואר ראשון בספרות? בואו נראה מה זה דורש מכם. בחלק ממוסדות הלימוד תוכלו להסתפק בציון הבגרות שלכם ואפילו להימנע מבחינת הפסיכומטרי הידועה לשמצה. זאת בהנחה שממוצע הבגרויות שלכם הוא 100 או מעל 85 במקצועות ההומאנים. במידה ולא כך המצב, אל תאמרו נואש ובטח אל תוותרו על החלום! תוכלו להיבחן בבחינת הפסיכומטרי ולהשיג ציון של מעל 450 נקודות. כמובן שהתנאים שמנינו כאן אינם אחידים והם משתנים ממוסד למוסד. אנו ממליצים לבדוק מהם התנאים שדורש מוסד הלימודים בו אתם חולמים ללמוד וכך לקבל מושג רחב יותר על סיכויי הקבלה שלכם.

לסיכום: יש אנשים שבמהלך התואר הראשון שלהם נפגשים עם מספרים ונוסחאות ויש את אלו שנפגשים עם יצירות ספרותיות. תואר ראשון בספרות יאפשר לכם לצלול לספרים ולשירים וליהנות.