תואר ראשון במדעי ההתנהגות

תואר ראשון עם ערך מוסף טיפולי

מתעניינים בהתנהגויות של אנשים? רוצים לדעת ולהבין מה גורם להם לעשות דברים מסוימים? איך בנויה האישיות שלהם ואיך כל זה קשור לסביבה בה הם חיים? תואר ראשון במדעי ההתנהגות יענה לכם בדיוק על שאלות אלו (ועל עוד רבות אחרות) ויאפשר לכם לעסוק באחד מהתחומים המרתקים ביותר הקיימים. התואר משלב בין נושאים מעולם לימודי פסיכולוגיה, אנתרפולוגיה וסוציולוגיה ובוגריו יוכלו לעסוק במגוון רחב של משרות ציבוריות, פוליטיות, חברתיות, חינוכיות ואחרות.
החוג למדעי ההתנהגות של הכללה האקדמית הדסה
ירושלים
המכללה המובילה בירושלים מזמינה אתכם לבחור מסלול אקדמי מתוך מגוון אפשרויות. שירותי תמיכה וסיוע לסטודנטים זכאים
מדעי ההתנהגות B.A בשילוב עם פסיכולוגיה
אריאל
מגוון מסלולי לימוד אקדמיים במוסד חדשני ומתקדם
תוכנית שבנויה מ 120 נ"ז בהתאם לדרישות המועצה להשכלה גבוהה!
צמח
לרכוש השכלה בקמפוס מתקדם עם נוף מרהיב שהופך את הלימודים לחוויה אחת גדולה
שילוב של שני כיווני התמחות - פסיכולוגיה / ניהול משאבי אנוש- דגש על העשרה והתפתחות אישית
נתניה
הצטרפו להצלחה הגדולה של כל הסטודנטים שכבר בחרו במכללת נתניה!
מסלול לימודי במדעי ההתנהגות - B.A
רחובות
תכניות לימוד מגוונות, איכות אקדמית וליווי צמוד ואישי עד שתהיו אנשי קריירה
מסלול תואר ראשון במדעי התנהגות
באר שבע
קמפוס תוסס וחברתי שמציע מגוון עצום של מסלולי לימוד ברמה אקדמית גבוהה במיוחד
מדעי ההתנהגות
כל הארץ
האוניברסיטה הפתוחה - ללמוד מכל מקום בקצב שלכם ובזמן שלכם
תכנית לימודים שמהווה מקפצה לקריירה מוצלחת בתחום מדעי ההתנהגות
עמק יזרעאל
האקדמית עמק יזרעאל מבטיחה לשמור על רמה אקדמית גבוהה ומעמידה לרשותכם סגל מרצים בכיר
מאז ומעולם התחום של חקר התנהגות האדם העסיק רבים ואילו בשנים האחרונות גופים רבים משתמשים בשירותי אלו שרכשו השכלה בתחום לצרכים שונים. בוגרי לימודי מדעי ההתנהגות יכולים להועיל לפעילות ארגונים וגופים ולתרום מהידע שלהם לצרכי מחקר ופעילות יעילה יותר. במערכות רבות במדינה (בניהן: מערכת החינוך, המשפט, החוק והרווחה) פועלים אנשים מתחום זה במגוון משרות ותפקידים.

נושאי הלימוד בתואר במדעי ההתנהגות
תואר ראשון במדעי ההתנהגות משלב בין תחומי דעת מתחום הפסיכולוגיה, הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה. במהלך הלימודים תיחשפו לידע תיאורטי נרחב בתחומים שהוזכרו ותקבלו כלים שיאפשרו לכם לעסוק בחקר התנהגות ואישיות האדם. בוגרי התואר יוכלו לפנות לכיוונים תעסוקתיים נרחבים שכן מדובר בתואר שמאפשר השתלבות בתפקידים בגופים ובמוסדות רבים. הלימודים הם מקיפים וכוללים, בנוסף לתיאוריות על התנהגויות האנשים בחברה, גם מידע על החברה עצמה, מאפיינים סביבתיים שונים וכן פוליטיקה וכלכלה (אשר גם הן בעלות השפעות רבות על ההתנהגויות).

תנאי קבלה למדעי ההתנהגות
נכון להיום ניתן ללמוד תואר במדעי ההתנהגות במגוון רחב של אוניברסיטאות ומכללות בכל רחבי הארץ. כל אחד ממוסדות הלימוד קבע תנאי קבלה אחרים כך שהם בהחלט יכולים להשתנות ממוסד למוסד. כך למשל באוניברסיטת בן גוריון שבנגב תצטרכו להציג ציון פסיכומטרי של מעל 650 וממוצע ציוני בגרות. באוניברסיטה הפתוחה תנאי הקבלה קלים בהרבה ומאפשרים לסטודנטים רבים ללמוד את המסלול. יהיו מכללות בהן לא תידרשו לבחינת פסיכומטרי וממוצע ציוני הבגרות גבוה מספיק יכול להספיק. יש לברר ישירות מול מוסד הלימוד הספציפי בו אתם מתעניינים מהם תנאי הקבלה ולבדוק היכן בדיוק אתם עומדים ביחס אליהם.

מה עושים עם תואר ראשון במדעי ההתנהגות?
כפי שציינו מדובר בתואר שבאמצעותו ניתן להשתלב במגוון רחב של משרות. אלו יכולים להיות תפקידים במשטרה, בגופים ציבוריים פוליטיים, במערכות חינוך וכן בחברות פרטיות במחלקות משאבי האנוש השונות. בנוסף למשרות מסוג זה ניתן להשתלב כחוקרים במקומות שונים וליהנות מתפקיד בעל משמעויות רבות ותרומה לחברה ולאנושות. לימודי מדעי ההתנהגות פותחים דלתות רבות ומהווים "קרש קפיצה" מצוין לפיתוח קריירה בתחומים מגוונים. ישנה דרישה גבוהה כיום לבוגרי מסלול לימודים זה מתוך הכרה בחשיבות המקצוע ובתרומה שלו למחקר ולייעול תהליכים רבים. התואר יכול להוות בסיס גם ללימודים מתקדמים של תואר שני בתחומים שונים.

אם אתם מתעניינים בהתנהגויות האדם, באישיותו ובסביבה שבו חי, תואר במדעי ההתנהגות בהחלט יכול להתאים עבורכם! בואו לבחון את מסלולי הלימוד, תנאי הקבלה ומידע נוסף