תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל

ללמוד מאין באנו ולהבין טוב יותר לאן אנו הולכים

אז מה אם גדלתם כאן כל החיים? אז מה אם ממש השקעתם בלימודי היסטוריה בבית הספר ואפילו הרחבתם אותם בתיכון? זה אומר שאתם שולטים לחלוטין בהיסטוריה של עם ישראל? ההיסטוריה שלנו היא כל-כך רחבה ומורכבת שאפילו לימודי תואר ראשון לא יספיקו כדי לעסוק בכולה. ולמרות זאת הם כן יאפשרו צלילה עמוקה אליה ורכישת ידע מסקרן, מרתק וגם פרקטי. מה כוללים הלימודים? מה אפשר לעשות עם התואר? איפה לומדים ואיך מתקבלים? כל התשובות ממש כאן.
צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים לתואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
תואר ראשון בהסטוריה של עם ישראל בעת החדשה שיעשיר לכם את הידע
הלימודים מתקיימים ב: אריאל
תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל
הלימודים מתקיימים ב: כל הארץ

צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים לתואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
מה לומדים בתואר ראשון בהיסטוריה של ישראל?
אומרים שאדם חייב להכיר את ההיסטוריה שלו כדי להצליח להתמודד עם ההווה והעתיד שלו ואין כמו תואר בהיסטוריה של ישראל בשביל זה. לימודי התואר יחשפו אתכם לאירועים דרמטיים ומרתקים במהלך ההיסטוריה, למנהיגים משפיעים וגם כאלה שפחות הצליחו, לתהליכים מדיניים שהתרחשו, לתרבויות, דתות, עליות של קהילות ונושאים נוספים. במהלך הלימודים תקבלו כלים כדי לעסוק בהיסטוריה באופן ביקורתי, לנתח אותה לעומקה וללמוד ממנה. הלימודים כוללים עיסוק בתקופות קדומות כמו העת העתיקה וימי הביניים אך גם בתקופות רחובות יותר בשנים שלפני קום המדינה ואחריהן.

תואר בהיסטוריה של עם ישראל - יש מה לעשות איתו?
על כך שמדובר בתואר מרתק ומסקרן אין כל וויכוח. גם לא על כך שהלימודים יתרמו לנו המון אף אחד לא חולק. אבל מה לגבי אפשרויות התעסוקה לבוגרי תואר בהיסטוריה של ישראל? יש כאלה שיגידו שזה בזבוז זמן ואין באמת מה לעשות איתו אבל המציאות בשטח מוכיחה אחרת. בוגרי התואר יוכלו להשתלב במשרות הוראה והדרכה, לעסוק במחקר, לעבוד במוזיאונים ומכוני מחקר וגם לעבוד בתחום הפוליטיקה.

איך מתקבלים ואיפה לומדים תואר בהיסטוריה של ישראל?
תנאי הקבלה (בדומה למסלולי לימוד רבים אחרים) משתנים ממוסד למוסד ואינם אחידים. יהיו מקרים בהם תידרשו להציג ציון פסיכומטרי מעל 500 ויהיו מקומות בהם תעודת בגרות עם ממוצע של 95 תספיק גם ללא ציון פסיכומטרי. כיום ניתן למצוא את מסלול הלימודים במכללות ואוניברסיטאות בכל רחבי הארץ כאשר בכל אחד מהם תכני הלימוד מעט שונים. בחלק מהמקומות תוכלו לשלב את הלימודים במסלול דו חוגי עם תחום נוסף כמו למשל באוניברסיטת בן גוריון בב"ש. במכללת אורנים תוכלו ללמוד את התואר במסלול משולב עם תעודת הוראה ולעבוד כמורים מיד בתום הלימודים.