תואר בהיסטוריה של המזרח התיכון

אומרים שהסטודנטים שלומדים בו לא מפסידים אפילו שיעור אחד

מדובר באחד האזורים המרתקים ביותר שגם חיים שלמים לא יספיקו כדי ללמוד לעומק את כל ההיסטוריה שלו. תואר בהיסטוריה של המזרח התיכון מספק אפשרות להכיר טוב יותר את העבר באזור ולרכוש ידע מסקרן וגם פרקטי.
צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים לתואר בהיסטוריה של המזרח התיכון
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
ניתן גם לבחור מסלול משולב עם מדעי המדינה ומסלולי התמחות שונים - קיים גם מסלול בערבית במסגרת התואר
הלימודים מתקיימים ב: אריאל
לימודי ההיסטוריה של המזרח התיכון
הלימודים מתקיימים ב: כל הארץ

צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים לתואר בהיסטוריה של המזרח התיכון
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
אומרים עליו שהסטודנטים שלומדים בו לא מפסידים אפילו שיעור אחד. וזה לא כי אסור להם, זה כי הלימודים ממש מעניינים. אומרים עליו שהשיעורים בו הם כל סרט מתח מתמשך שאי אפשר להוריד את העיניים ממנו. אומרים עליו עוד המון מחמאות אבל השורה התחתונה היא שתואר בהיסטוריה של המזרח התיכון הוא בין המעניינים והמרתקים ביותר. היחסים בין מדינות המזרח התיכון העסיקו אנשי מקצוע מאז ומעולם. ההיסטוריה של האזור כוללת מלחמות עקובות מדם, עימותים, ניסיונות פיוס והסכמי שלום, תרבויות קדומות וכאלה שמשתנות כל הזמן, דתות שונות ובעלות השפעה על כל האזור ונושאים נוספים.

תפקידים ומשרות שתוכלו למלא עם תואר בהיסטוריה של המזה"ת
כיוון שמדובר בנושא שמעסיק אנשים בכל העולם, אפשר לומר שיש ביקוש לאנשי מקצוע בעלי ידע במזרח התיכון. ההיסטוריה שימשה מאז ומעולם כדי ללמוד ולהסיק על העתיד ובעלי תואר בלימודי המזרח התיכון יכולים להשתלב במגוון משרות ותפקידים. מה למשל? חוקרים, יועצים לאנשי עסקים או פוליטיקאים שמתעסקים בתחום, מורים (מותנה בהשלמת לימודי תעודת הוראה), מזרחנים, תפקידים ממשלתיים, וגם משרות בתחום העסקי והמסחרי בחברות שפועלות באזור. זהו תואר שפותח דלתות רבות והוא לא ממקד על תחום עיסוק ספציפי. זה אומר שתוכלו לקחת אותו לכל כיוון שתרצו וליהנות משלל אפשרויות תעסוקה.

מה לומדים בלימודי היסטוריה של המזרח התיכון?
אז את זה שאלו לימודים מעניינים ומרתקים וודאי כבר הבנתם, אבל נשאלת השאלה (ובצדק) מה באמת לומדים בתואר? ובכן, שימו לב שתכני הלימוד הספציפיים משתנים ממוסד למוסד אך לרוב הם כוללים לימודי איסלאם בתקופות שונות בהיסטוריה , עוסקים ביחסי הגומלין המורכבים בין המדינות באזור, נוגעים גם בתחומי אמנות, מחשבה מדינית, פוליטיקה, מדע , פילוסופיה ועוד. הלימודים הם מגוונים וכוללים תחומים שונים בתקופות שונות במהלך ההיסטוריה של האזור.

תנאי קבלה לתואר ראשון בהיסטוריה של המזה"ת
אז החלטתם שזה בדיוק מה שאתם רוצים ללמוד ועכשיו כל מה שנותר לכם הוא להתקבל ללימודים. מה תצטרכו בשביל זה? שימו לב כי תנאי הקבלה לתואר משתנים ממקום למקום כך שלא ניתן להציג רשימת תנאי קבלה אחידה ולפעול לפיה. עליכם לברר מול מוסד הלימודים הספציפי מה הוא דורש. בחלק מהמקומות תצטרכו ציון פסיכומטרי של מעל 550 כולל ממוצע בגרויות מעל 80. בחלק מהמקומות יספיק גם ציון פסיכומטרי נמוך יותר או תעודת בגרות בממוצע 90 ללא ציון פסיכומטרי. בהצלחה!