לימודי ביוכימיה לתואר ראשון

בוגרי לימודי ביוכימיה לוקחים חלק משמעותי בפיתוח ענפי החקלאות, המזון והתרופות.

בזכות הידע שצברו בלימודים הם מפענחים תהליכים ביולוגיים ומצליחים להגיע לגילויים משמעותיים ביותר שתורמים לתעשיות האלו. הם משתלבים בעמדות מפתח בחברות גדולות ומוכרות ונהנים גם מעבודה מגוונת, גם מאפשרויות קידום, גם מתפקיד משמעותי וכמובן שגם משכר מתגמל. נשמע כמו משהו שמתאים לכם וגם אתם הייתם רוצים לעשות? התחילו בהרשמה ללימודי תואר ראשון בביוכימיה ומשם הדרך לעתיד שכזה תהיה קצרה יותר. הנה כל הפרטים
צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים ללימודי ביוכימיה לתואר ראשון
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
מסלול לימודי כימיה ביולוגית - יחודי בארץ
הלימודים מתקיימים ב: אריאל

צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים ללימודי ביוכימיה לתואר ראשון
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
מה זה בעצם תואר בביוכימיה?
ביוכימיה היא לא כימיה ולמרות השמות הדומים מדובר בשני תחומים נפרדים. בביוכימיה משתמשים בעקרונות ממדע הכימיה כדי לחקור תהליכים כאלו ואחרים. במהלך הלימודים תעסקו באופן נרחב בכימיה ובפיזיקה אך תפליגו איתם למחוזות נוספים. ביוכימיה הוא תחום מבוקש ונרחב שמשמש לפיתוחים וגילויים בתחומי התרופות, התעשייה, והחקלאות. לימודי התואר נמשכים ברוב המקומות כשלוש שנים ובמהלכם תעסקו בנושאים מגוונים כמו: תרופות ומחלות, חומרי הדברה וכימיה בחקלאות, בעלי חיים, חלבונים, טכנולוגיות סביבתיות שונות ותחומים רבים ונוספים. הלימודים כוללים לא מעט תרגולים וניסויים במעבדות, שם תוכלו ליישם את כל החומר העיוני שתלמדו.

איפה לומדים ואיך מתקבלים?
כיום, כשהביקוש לבוגרי לימודי ביוכימיה הוא גדול, מוסדות לימוד רבים פותחים מסלול לימודים שכזה. בין המוסדות המוכרים אפשר למצוא את האוניברסיטה העברית בירושלים, הטכניון בחיפה, אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, אוניברסיטת תל אביב ומקומות נוספים. תנאי הקבלה משתנים ממקום למקום כאשר בחלק מהם יבקשו לראות ממוצע בגרויות גבוה עם דגש על המקצועות הריאלים, ובחלק אחר יעשו שיקלול בין הבגרויות לפסיכומטרי כדי לבחון את קבלתכם ללימודים. במידה ואתם לא עומדים בתנאים תוכלו ללמוד במכינה קדם אקדמית על מנת לשפר את סיכוייכם, או להשלים בגרויות באופן עצמאי.

מהן אפשרויות התעסוקה לבוגרי תואר בביוכמיה?
מספיק סיבוב קצר באתרי הדרושים השונים בשביל להבין עד כמה הביקוש לאנשי מקצוע מתחום הביוכימיה הוא גדול. חברות ביוטק כאלה ואחרות מגייסות כמעט באופן תמידי אנשים מהתחום למגוון תפקידים ומשרות. תוכלו להשתלב בתעשיית התרופות, תעשיית המזון, מחקר בחקלאות ובעלי חיים ותחומים נוספים. צפויה לכם עבודה מעניינת ומגוונת ואין לנו ספק שאתם עושים את הבחירה הנכונה. ביוכימיה היא ההווה אבל היא ללא ספק גם העתיד!