לימודי מדעי החברה

ללמוד תואר ראשון במדעי החברה שיאגד תחתיו את כל הנושאים במסלול מלא עניין והנאה

גם אנתרופוליה, גם פסיכולוגיה, גם משאבי אנוש, גם מדעי המדינה וגם תקשורת. כל אלו (ואפילו תחומים נוספים) נכללים תחת הכותרת של לימודי מדעי החברה והם נחשבים לחוגים מרתקים, מסקרנים ומבוקשים ביותר באקדמיה.
צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים ללימודי מדעי החברה
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
הפקולטה למדעי החברה והרוח מציעה מגוון מסלולים לתואר, מסלולים דו חוגיים, לימודים מתקדמים ותכניות להכשרת מורים במגמות שונות
הלימודים מתקיימים ב: אריאל
תואר ראשון בתחום מדעי החברה משולב עם לימודי רנטגנאות ודימות
הלימודים מתקיימים ב: אוניברסיטת בר אילן (שעורים מעשיים יתקיימו בשיבא, תל השומר)
תכניות הלימוד המגוונות במדעי החברה משלבות ידע תיאורטי ומעשי, ומיועדות להקנות ללומדים כלים ליישום הידע במגוון רחב של מקצועות ועיסוקים
הלימודים מתקיימים ב: מועצה אזורית באר טוביה (ניתן להגיע ברכבת)
תכנית לימודים במבנה גמיש עם אפשרות לבחירת תואר במסלול חד חוגי/דו חוגי
הלימודים מתקיימים ב: עמק יזרעאל
לימודים רב תחומיים במסלול משולב לבחירה - מנהל עסקים, משאבי אנוש, חינוך (ניתנים קורסים במסגרת התואר)
הלימודים מתקיימים ב: אשקלון
חינוך וחברה במגוון התמחויות
הלימודים מתקיימים ב: קרית אונו
תואר במדעי החברה
הלימודים מתקיימים ב: כל הארץ

צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים ללימודי מדעי החברה
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
מסלולי הלימוד במדעי החברה הם בין המועדפים והאהובים ביותר וכאלו שמושכים אליהם מידי שנה סטודנטים רבים. תוכלו לבחור בתחום התמחות אחד.

מסלולי לימוד במדעי החברה
כפי שאמרנו "מדעי החברה" הם שם כולל לנושאי לימוד רבים שכל אחד מהם הוא עולם ומלואו. מוסדות הלימוד מציעים מסלולים מגוונים העוסקים באחד או יותר מהתחומים כאשר בפניכם עומדת האפשרות לבחור את המסלול המעניין ביותר עבורכם. כך למשל תוכלו ללמוד במסלול דו חוגי הכולל פסיכולוגיה ותקשורת, מסלול סוציולוגיה ואנתרופוליה, מדעי ההתנהגות, קרימינולוגיה ועוד. כל התארים שהוזכרו נכללים תחת התחום של מדעי החברה ובוגרי המסלולים יוכלו להשתלב במשרות מגוונות בשוק העבודה.

מה עושים עם תואר במדעי החברה?
זה שיהיה לכם מעניין בזמן הלימודים אין כל ספק. זה שתמצאו את עצמכם חוקרים ולומדים על נושאים שמהותיים לכולם, אין כל וויכוח. אבל מה עושים בסוף הלימודים? יש שטוענים שכיוון שמדובר בתואר כללי אפשרויות התעסוקה הן מוגבלות וקשה יותר למצוא עבודה. אנחנו מאמינים שעם מוטיבציה אפשר למצוא עבודה בקלות ודווקא העובדה שמדובר בתואר שמאגד תחתיו נושאים רבים, עוזרת לפתוח דלתות רבות יותר. תוכלו לעבוד במשאבי אנוש, בעולם התקשורת, בחקר תרבויות, במשרות חברתיות בעמותות ומקומות נוספים, בייעוץ ואפילו בתפקידים בחברות הייטק. במהלך התואר תרכשו כלים רבים שאפשרו לכם להשתלב למשרות רבות ומגוונות.

לימודי מדעי החברה - למי זה מתאים?
אם אתם מוצאים את עצמכם מתעניינים בתרבויות רחוקות (וגם כאלו קרובות), שואפים לחקור התנהגויות אנושיות ולדעת מה עומד מאחוריהן, ובאופן כללי סקרנים להכיר טוב יותר את חברות אנושיות מכל העולם, התואר הזה הוא בשבילכם. על אף השם "מדעי החברה", הלימודים אינם עוסקים במדע מדויק אלא באנשים. אם יש לכם רגישות לאנשים ורצון לעסוק במגוון תחומים שקשורים לאנשים, זה בדיוק המקום להתחיל בו. תנאי הקבלה ללימודי מדעי החברה משתנים ממקום למקום (וכן ממסלול לימודים אחד לאחר). בחלק מהמקומות תוכלו להתקבל על סמך ציוני בחינת הבגרות וראיון קבלה בלבד ובמקומות אחרים תצטרכו להציג גם ציון פסיכומטרי.