תואר ראשון בביוטכנולוגיה

לנצל את הביולוגיה לטובת יצירת טכנולוגיה מתקדמת שתשפיע לטובה על כל תחומי חיינו

תואר ראשון בביוטכנולוגיה - צפוי לכם  מסלול לימודים מרתק שבסופו תוכלו לקחת חלק בפיתוח מוצרים משני חיים. ממש כך. תעשיית המזון, התרופות, פתרונות מתקדמים לחקלאות ולאיכות הסביבה הם רק חלק מהדברים שבהם משתמשים בביוטכנולוגיה.
צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים לתואר ראשון בביוטכנולוגיה
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
הלימודים בחוג לביוטכנולוגיה הדסה שמים זרקור על מחקר יישומי
הלימודים מתקיימים ב: ירושלים
קורס עם התמחות בחקלאות שפותח לכם דלת להשתלבות מהירה בתחום בארץ ובעולם
הלימודים מתקיימים ב: קרית שמונה
הנדסת ביוטכנולוגיה בתכנית לימודי התמחות בתעשייה או באקדמיה שיצברו לכם ניסיון מעשי רב ערך.
הלימודים מתקיימים ב: כרמיאל
מגמת ביוטכנלוגיה וביולוגיה ימית לתואר במדעי החיים
הלימודים מתקיימים ב: באר שבע
מדעי החיים בהדגשת ביוטכנולוגיה
הלימודים מתקיימים ב: כל הארץ

צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים לתואר ראשון בביוטכנולוגיה
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
למרות שמדובר בתחום חדיש יחסית, הוא כבר השפיע רבות לתועלת האדם. מחפשים תואר מעניין ומשמעותי? כזה שבסופו תוכלו להשתלב בשלל משרות בתעשיות השונות? מחפשים מקצוע מאתגר שיש לו השפעה ישירה על החיים של כולנו? זה התואר בשבילכם.

מה לומדים בתואר ראשון בביוטכנולוגיה?
הסטודנטים במסלול ביוטכנולוגיה הולכים ללמוד גם ביולוגיה וגם טכנולוגיה. נשמע כללי מידי? ובכן, במהלך הלימודים תיחשפו לתכנים מעולם הביולוגיה כמו למשל: ביולוגיה מולקולרית, גנטיקה, מיקרוביולוגיה, תאים, DNA ועוד. לצד אלו תעסקו לא מעט בצדדים טכנולוגיים כמו הנדסת ייצור, תהליכי פיתוח, חומרים להנדסה כימית, הנדסה ובקרת איכות ושימושים טכנולוגיים נפוצים. לצד כל אלו תלמדו גם על תעשיות התרופות, המזון, החקלאות ואיכות הסביבה ותקבלו כלים ליישום הידע לטובת פיתוח ביוטכנולוגי לתועלת האדם. הלימודים בתואר הם מרתקים ומגוונים וכוללים עולמות תוכן שונים ופרקטיים.

אפשרויות תעסוקה עם תואר ראשון בביוטכנולוגיה
אחרי שתעמדו בכל הדרישות האקדמיות תהיו בעלי תואר BA בביוטכנולוגיה. הטייטל "המפוצץ" הזה יאפשר לכם להשתלב למגוון משרות בין אם בחברות גדולות ובין אם במחקר. תוכלו לעבוד במעבדות של חברות תרופות ולעסוק בתהליכי ייצור, תוכלו לעבוד בפיתוח מוצרים לחקלאות, לבע"ח, ולתעשיות המזון וכמובן שתוכלו להשתלב לעבודה כחוקרים בתחום שהולך ומתפתח מרגע לרגע. העבודה בביוטכנולוגיה היא רבה, המשכורות נחשבות למתגמלות ואפשרויות הקידום הן רבות.

תנאי קבלה לתואר בביוטכנולוגיה
לימודי ביוטכנולוגיה נמשכים בדר"כ על פני 4 שנים והם דורשים יכולות אנליטיות וריאליות. במהלך הלימודים תיפגשו עם תכנים רבים מעולם המתמטיקה, הפיזיקה והכימיה כך שיכולות בתחום הן בהחלט חשובות. כדי להתקבל ללימודים תצטרכו להשיג (ברוב מוסדות הלימוד) ציון פסיכומטרי מעל 600, בגרות במתמטיקה ברמה של לפחות 4 יחידות וידיעת אנגלית ברמה טובה. ניתן ללמוד את התואר גם באוניברסיטאות וגם במכללות ובכל אחד מהמקומות תנאי הקבלה יהיו מעט אחרים.