תואר ראשון במשפטים

לימודי משפטים הם כרטיס הכניסה שלכם לעולם סבוך ומרתק ולמקצוע מגוון ומלא עניין ואתגר

אין ספק שעבודתם של עורכי הדין היא מאומצת ואינטנסיבית מאוד. אז מה בכל זאת הופך תואר ראשון במשפטים לאחר המבוקשים ביותר בישראל? העניין כמובן! טוב נו, וגם הכסף שיש במקצוע.
צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים לתואר ראשון במשפטים
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
תואר ראשון במשפטים (LLB) בהתמחויות שונות ברמת מחקר מהגבוהות בארץ!
הלימודים מתקיימים ב: רמת גן
תכנית המאפשרת אופק ופיתוח קריירה אקדמית למצטיינים והכוון תעסוקה וקריירה לאורך כל התואר
הלימודים מתקיימים ב: הוד השרון
הכרות רבת רבדים עם מערכת המשפט, שתצייד אותכם בכל הנדרש!
הלימודים מתקיימים ב: אזור הנגב הצפוני
תכנית שמכשירה אותכם לקשת עיסוקים רחבה -קיימת אפשרות לשלב עם תואר במנהל עסקים
הלימודים מתקיימים ב: נתניה
מסלול לימודי תואר ראשון במשפטים - LLB
הלימודים מתקיימים ב: רחובות
משפטים
הלימודים מתקיימים ב: קרית אונו

צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים לתואר ראשון במשפטים
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
לקום בבוקר וללבוש את הגלימה השחורה, לנסוע אל בית המשפט לדיון גורלי במיוחד, לגלות שניצחתם בתביעה, לקבל הוקרת תודה ענקית מהמיוצג שלכם ולדעת שלקחתם חלק בהוצאת הצדק לאור. משם להמשיך לפגישה עם מיוצג חדש, לאסוף עדויות וראיות, לצלול אל מערכת החוקים ולחפש את הפירצה היחידה שתוציא את המיוצגים שלכם זכאים.  אחר כך לנסוע לעוד פגישה, שוב לבית המשפט וחוזר חלילה. הנה כמה דברים שכדאי לדעת רגע לפני שאתם נרשמים למסלול לימודי משפטים:

תואר ראשון במשפטים - אוניברסיטה או מכללה?
העובדה שיותר ויותר מכללות פותחות את שעריהן ללימודי תואר ראשון במשפטים מצביעה על הביקוש העצום שיש ללימודים. אם פעם המסלול היה קיים בעיקר באוניברסיטאות, היום ניתן למצוא לימודי משפטים במכללות בכל רחבי הארץ. אז איפה מומלץ ללמוד? זה תלוי. יש את אלו שמוכנים להישבע שתואר מאוניברסיטה שווה יותר ושבוגרי האוניברסיטה מוצאים עבודה בקלות רבה יותר ומצליחים יותר בתחום המשפטים. מצד שני, המציאות בשטח מוכיחה שגם בוגרי מכללות מצליחים להתברג לתפקידים נחשקים ומשמשים כעורכי דין מצוינים ומצטיינים. תנאי הקבלה ללימודי משפטים באוניברסיטה יהיו בדר"כ נוקשים יותר ואם אתם לא עומדים בהם תוכלו לבחור דווקא במכללות. בסופו של דבר הצלחה של עורך דין תלויה במוטיבציה שלו, בדרייב שלו, בחריצות וביכולות האישיות ולא בהכרח במוסד בו למד.

לימודי משפטים - למי זה מתאים?
על כך שמדובר בלימודים מעניינים ובמקצוע מרתק אין כל וויכוח. ולמרות נתוני הפתיחה הטובים האלו, תואר ראשון במשפטים אינו מתאים לכולם. חשוב לזכור שמדובר במקצוע קשה שדורש חוזק פנימי ולא מעט "מרפקים" כדי להצליח בו. בתור עורכי דין תצטרכו לעמוד פעמים רבות מול עורכי דין ושופטים ולספוג הטחות ולעתים גם עלבונות ואכזבות. תצטרכו להפגין נחישות ואורח רוח, לא לקחת דברים ללב או להיפגע ולגדל "שיריון" של ממש. וזה עוד לפני שדיברנו על שעות העבודה הארוכות ועל כמויות העבודה הרבות. בקיצור - כדי להיות עורכי דין צריך תכונות מיוחדות ויכולות שלא לכולם יש. אם אתם מאמינים שתוכלו לעמוד בכל אלו, צפוי לכם מקצוע מלא עניין וגיוון שבו כל יום נראה אחרת וכל יום הוא הרפתקה.

מסלול לימודי משפטים - איך זה עובד?
אחרי שתתקבלו בהצלחה למוסד לימודים עליו חלמתם תתחילו בלימודי תואר ראשון במשפטים. אחרי שתעמדו בהצלחה בבחינות ובמטלות תהיו זכאים ל-B.A במשפטים. למרות הכבוד הגדול שבתואר, זה עדיין לא הופך אתכם לעורכי דין מן המניין ויש דברים נוספים שתצטרכו לעבור בדרך. ראשית כל תצטרכו להשתלב להתמחות במשרד עורכי דין. ההתמחות תהיה בתחום שתבחרו מבין מגוון רחב של נושאים והיא נעשית בתשלום (יש שיגידו שהוא תשלום סימלי). לאחר שתמלאו את חודשי ההתמחות הנדרשים, תצטרכו לעבור את בחינות הלשכה ורק לאחריהן תקבלו את התואר המיוחל עורך דין. אז כן, מדובר במסלול ארוך שלא כולם מצליחים להגיע אל סופו, אך אלו שכן זוכים לעסוק במקצוע מעניין, מבוקש ורווחי.