לימודים
ייעוץ והכוונה ללימודים חינם בוואטסאפ
מתעניינים בתואר ראשון?
בשיחת וואטסאפ עם נציג אנושי נמצא ונפנה אתכם אל מוסדות הלימוד המתאימים לכם ביותר.

תואר ראשון

התואר שיהפוך אתכם לאקדמאיים מן השורה

זה נכון שלא תמיד כל כך קל ללמוד אליו, לעתים גם בכלל לא פשוט להתקבל אליו ולמרות כל זאת, הוא בהחלט שווה את המאמץ! תואר ראשון הוא כרטיס הכניסה שלכם למשרות נחשקות בשוק העבודה והמסמך שיפתח לכם דלתות רבות. כמובן שיש מקרים בהם בהחלט תוכלו להסתדר בלעדיו אבל ברוב הגדול של המקרים הוא מהווה סוג של תנאי בסיס שבלעדיו יהיה לכם קשה להתקדם ולהצליח. בעבר תעודת בגרות מלאה הייתה מספיקה כדי להשתלב לתפקידים נחשבים בשוק העבודה אולם כיום הכללים השתנו והתואר הראשון הוא כמעט הכרחי במקרים רבים. משך הלימודים לתואר ראשון נע בין 3-4 שנים (ברוב המקרים) וניתן ללמוד אותו באוניברסיטאות, במכללות פרטיות ובמכללות ציבוריות.

מקצועות לימוד לתואר ראשון

מסלולי הלימוד לתואר ראשון הם כל כך רבים ומגוונים כך שכמעט ואין מישהו שלא ימצא תחום שמעניין אותו. אלו יכולים להיות מסלולי ההנדסה המבוקשים והפופולארים, מסלולים הומאניים כמו ספרות והיסטוריה, מסלולי לימוד לתעודת הוראה בחינוך ועוד קשת ענקית של תחומים. אנו ממליצים לבחור במקצוע שמעניין אתכם אך גם באחד שיש לכם אוריינטציה אליו ושאתם רוצים להשתלב לעבודה בו בתום הלימודים. כשתסיימו את התואר הראשון (וברור שתסיימו כי אתם חכמים ומצליחנים!) תגלו שדלתות רבות נפתחות בפניכם ושאתם שווים הרבה יותר בשוק העבודה. רפרוף קצר במשרות הדרושים יחשוף בפניכם את העובדה שפעמים רבות תואר ראשון הוא תנאי בסיס לקבלה לעבודה מסוימת.

תנאי קבלה לתואר ראשון

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון משתנים ממסלול למסלול ובין מוסדות לימודים שונים. ייתכן מצב שבו לאותו המסלול יהיו תנאי קבלה שונים לחלוטין וייתכן מצב לפיו הנתונים שלכם יאפשרו לכם להתקבל למוסד אחד אך למוסד אחר לא. בחלק מהמקרים תספיק לכם תעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים מסוים ובמקרים אחרים תצטרכו גם להיבחן בבחינת הפסיכומטרי כדי לשפר את סיכויי הקבלה שלכם ללימודים. גם אם בשלב הראשוני אינכם עומדים בתנאי הקבלה זכרו שביכולתכם לשפר בגרויות, לעשות מכינות קדם אקדמיות ואפילו להיבחן פעם נוספת בפסיכומטרי עד שתשיגו את הנתונים הדרושים. אל תוותרו! זה בהחלט שווה את זה.

תואר ראשון - שכר לימוד

בדיוק כמו תנאי הקבלה שמשתנים ממוסד אחד לאחר, כך גם גובה שכר הלימוד. ישנו מושג שנקרא "שכר לימוד אוניברסיטאי" והוא זה שקובע את שכר הלימוד באוניברסיטאות הציבוריות שהוא אחיד, קבוע ואינו משתנה ממוסד למוסד. גובה שכר הלימוד נע סביב 30,000 ש"ח (לכל התואר) כאשר ייתכנו שינויים לכאן או לכאן. פעמים רבות יונהג שכר לימוד אוניברסיטאי גם במכללות שמקבלות תקצוב מהמדינה והן מחויבויות בגביה של שכר לימוד זה. במכללות פרטיות תגלו לעתים ששכר הלימוד אינו בגובה המקובל האוניברסיטאות אלא גבוה בהרבה. אלו יהיו בדרך כלל מכללות פרטיות שרשאיות לקבוע בעצמן את גובה שכר הלימוד שהן גובות.
ייעוץ לימודים לתואר ראשון - נציג אתר לימודים