לימודי ניהול מערכות בריאות

תואר בניהול מערכות בריאות - לעתיד בטוח במערכת הבריאות

נכון שהרופאים והאחיות הם חשובים במיוחד אבל כדי שמערכת הבריאות תתפקד כראוי היא זקוקה למנהלים מקצועיים שמצליחים לשלוט בהצלחה על כל הדבר. ניהול מערכות בריאות אינו דומה בדבר לניהול של מערכות אחרות והוא תחום אקדמי שנלמד בפני עצמו. מרגישים שיש לכם יכולות ניהול טובות? חולמים לעסוק במקצוע מעניין בעל שליחות חשובה? לקום בבוקר אל תפקיד גדול מימדים שכולל ניהול עובדים, נגיעה בכלכלה, במערכות מידע ובתחומים נוספים? בואו ללמוד ניהול מערכות בריאות באוניברסיטה או במכללה.
מכללת נתניהמעניין אותי!מכללת נתניה
מסלול: ניהול מערכות בריאות
במהלך הלימודים תיחשפו לתכנים רבים הכוללים יסודות ניהול, טכנולוגיות רפואיות, בקרת איכות, ייעול ביצועים ותהליכים ועוד. בוגרי הלימודים יוכלו להשתלב במערכות הבריאות הציבוריות (או הפרטיות) ולתרום לתפקודן ולשביעות רצון של המטופלים והעובדים. מדובר בתואר מרתק שמאפשר לעסוק במקצוע בעל חשיבות עליונה שתרומה לחברה בצידו.

איפה לומדים ניהול מערכות בריאות?
כיום ניתן ללמוד את התואר המבוקש הזה במספר אוניברסיטאות ומכללות בכל  רחבי הארץ בניהן: המרכז האקדמי פרס, אוניברסיטת בן גוריון, מכללת עמק יזרעאל, המכללה האקדמית ברמת גן ועוד. בוגרי התואר הראשון יוכלו להמשיך ללימודי תואר שני בניהול מערכות בריאות, דבר שיאפשר להם להתקדם לניהול מערכות גדולות במיוחד. מדובר בתואר מבוקש שתנאי הקבלה אליו משתנים ממוסד למוסד. כך למשל באוניברסיטת בן גוריון תצטרכו להציג ציון של 520 לפחות בפסיכומטרי וכן לעבור ראיון אישי. במכללות מסוימות תוכלו אף להתקבל ללא ציון פסיכומטרי ובהנחה שממוצע הבגרות שלכם עומד מעל 80. בכל מקרה יש לבחון את תנאי הקבלה בהתאם למוסד האקדמי בו אתם רוצים ללמוד וגם אם אינכם עומדים בתנאים הראשונים ניתן לשפר בגרויות ולעשות קורסים שישפרו את התנאים שלכם.

מה לומדים בניהול מערכות בריאות
תואר בניהול מערכות בריאות כולל התמקצעות ספציפית בניהול מערכות מסוג זה. לפיכך תארים כלליים בניהול אינם מתאימים וכדי לעסוק במקצוע הנ"ל יש לבחור בתואר המיוחד הזה. לימודי התואר כוללים גם התנסויות מעשיות המעניקות ידע בניהול ותפעול מערכות הבריאות בארץ וגם לימודים עיוניים. בחלק העיוני תחשפו לתכנים מגוונים הנעים בין דיני בריאות, דרך יסודות ניהול עובדים ומערכות ועד לתחומי חוק ומשפט. הלימודים יקנו לכם כלים לתפעול מקצועי של מערכות בריאות בארץ תוך התייחסות לניהול מערכות מידע, מטופלים, צוותים רפואיים וצוותי עובדים.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר בניהול מערכות בריאות
אלו מכם שיסיימו את התואר בהצלחה יוכלו להשתלב בתפקידי ניהול במגוון מערכות בריאות בארץ. אלו יכולים להיות קופות החולים, בתי החולים, בתי אבות, מרכזים סיעודיים, מוסדות שיקום, צוותי רוקחות, מרכזי רפואה קהילתית ועוד. מדובר בתפקיד מרכזי שאחראי על התפעול הכולל של מערכות חשובות אלו וישנן אפשרויות קידום רבות בו. אם תחום הרפואה מעניין אתכם ואתם מחפשים מקצוע שמאפשר לשלב אותו עם תפקיד ניהולי , זהו בדיוק התואר עבורכם. עבודתם של מנהלי מערכות הבריאות היא מגוונת ומעניינת ונוגעת לחייהם של אנשים רבים.