תואר במשאבי אנוש

המשאב האנושי הוא החשוב והיקר ביותר בכל ארגון

תתמקדו רגע בשם התואר: "משאבי אנוש". הוא מתייחס לכך שהעובדים הם המשאב של כל ארגון, חברה או עסק. אם פעם חשבו שחומרי הגלם הם המשאבים החשובים ביותר, כיום מבינים כולם כי לעובדים יש את החשיבות הגדולה ואת היכולת לגרום לעסקים להצליח. אוהבים להיות באינטראקציה עם אנשים?  מעניין אתכם ללמוד את השיטות לגיוס מוצלח של עובדים? דרכים לדאוג לרווחתם? תואר במשאבי אנוש בהחלט יכול להתאים לכם.
האוניברסיטה הפתוחהמעניין אותי!האוניברסיטה הפתוחה
מסלול: משאבי אנוש לתואר ראשון
מכללת ספירמעניין אותי!מכללת ספיר
מסלול: ניהול המשאב האנושי
מכללת כינרתמעניין אותי!מכללת כינרת
מסלול: תואר ראשון בניהול משאבי אנוש
המכללה האקדמית גליל מערבימעניין אותי!המכללה האקדמית גליל מערבי
מסלול: לימודים לתואר ראשון במשאבי אנוש
מנהלי משאבי אנוש הם אלו שאחראים על המשאב החשוב הזה שנקרא עובדים, הם בעלי תפקיד משמעותי ומעניין בעל אחריות רבה. הם אחראים על מיון וגיוס עובדים, על קליטתם בחברה ועל דאגה לרווחתם. זהו תפקיד מיוחד שכולל אינטרקציה עם גורמים שונים והתנהלות יום יומית מול אנשים. זהו תפקיד חשוב במיוחד  שיכול להשפיע על יעילות המקום בו תעבדו וגם על הצלחתו. תואר ראשון במשאבי אנוש יכשיר אתכם למקצוע המרכזי הזה ויאפשר לכם לעסוק בתחום המרתק והרחב של ניהול משאבי אנוש.

מה לומדים בתואר ראשון במשאבי אנוש?
תואר זה נחשב לתואר מרתק במיוחד הכולל תכנים ונושאים מגוונים. הלימודים כוללים נושאים "כללים" יותר כמו דיני עבודה, חוקים ותקנות הנוגעים לעובדים וכן נושאים ספציפיים יותר למקצוע כמו : תרבות ארגונית, תהליכי מיון וגיוס, הערכת עובדים ועוד. ניתן ללמוד את התואר באוניברסיטאות ובמכללות בכל רחבי ארץ והוא נמשך ברוב המקרים על פרק זמן של שלוש שנים.

מה כולל תפקיד מנהל משאבי אנוש?
בכל חברה או עסק המעסיק מספר רב של עובדים ישנו מנהל משאבי אנוש. תפקידו של מנהל משאבי האנוש מתחיל עוד בשלב הסינון והמיון של קורות החיים של המועמדים לעבודה. הוא ממשיך בראיונות העבודה ובגיוס העובדים הטובים ביותר והמתאימים ביותר לחברה או לארגון. לאחר מכן כולל התפקיד דאגה לשילוב מוצלח של העובדים ולדאגה שוטפת לרווחתם. מנהל משאבי אנוש מוצלח הוא זה שיביא את העובדים הנכונים ביותר ויגרום להם לחוש שבעי רצון. בנוסף לאלו, רכז משאבי האנוש יתעסק באופן שוטף בפיתוח מערכת ארגון העובדים, למידה, שיפור והתייעלות. הדבר ישפיע באופן ישיר על התנהלות מקום העבודה וישפיע על ההצלחות והרווחים.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר במשאבי אנוש
כפי שציינו, כמעט כל חברה או ארגון מכירים כיום בחשיבות של העובדים כמשאב מרכזי בהצלחה. החברות משקיעות תקציבים רבים לטובת גיוס עובדים מתאימים ולדאגה יום יומית לרווחתם. לפיכך התפקיד של מנהל משאבי האנוש נפוץ במקומות רבים ומגוונים. בוגרי תואר במשאבי אנוש יוכלו להשתלב בחברות ובעסקים כמנהל משאבי האנוש מטעמם ובתוך החבר. אפשרות נוספת היא להשתלב לעבודה בחברות כוח אדם ולהיות אחראיים על גיוס ומיון עובדים למקומות עבודה מחוץ לחברות האלו. ניתן גם לעבוד במשרדי ממשלה ובמוסדות ציבור שכן גם אלו מחזיקים מנהלי משאבי אנוש משלהם. התפקיד הזה רלוונטי מאי פעם (וככל הנראה כך יישאר המצב) , מה שאומר שלבוגרים צפויות שפע של אפשרויות תעסוקה.

תואר ראשון במשאבי אנוש הוא תואר מרתק שמעניק אפשרויות נרחבות לתעסוקה. התואר כולל תכנים ונושאים רבים ומאפשר לעסוק בתפקיד חשוב ומשמעותי של מנהל משאבי אנוש.