תואר ראשון במדעי הטבע

ההזדמנות שלכם להרחיב את הידיעות ולצלול לעומקם של נושאים מרתקים כמו: ביולוגיה, סביבה, פיזיקה, מדעי כדור הארץ ועוד

חולמים לשנות את העולם? להפוך אותו לנקי יותר, בריא יותר וטבעי יותר? הכירו התואר המדויק ביותר עבור אוהבי הטבע ובעלי החיים שרוצים להפוך את האהבה הגדולה למקצוע. 


במהלך הלימודים תבלו שעות רבות במעבדה, בנוסף לשעות לימוד פרונטאליות, ותוכלו להעביר שלוש שנים מאתגרות וחווייתיות. ומה אחר כך? אפשרויות התעסוקה הן רבות ומגוונות ותוכלו להשתלב בשלל תפקידים שמתאימים במיוחד לאוהבי טבע כמוכם.

מה לומדים במדעי הטבע?
סטודנטים לתואר ראשון במדעי הטבע לומדים למעשה את כל מה שקשור לטבע וסביבה. ומה זה בעצם אומר? שתחקרו במשך שלוש שנים נושאים ברומו של עולם שיש להם השפעה מכרעת על החיים של כולנו. תלמדו על השפעת השינויים האקולוגיים על הטבע ועל בעלי החיים, תחקרו את תחום הביולוגיה לאורכו ולרוחבו, תלמדו על איכות הסביבה, על הצומח ועל כדור הארץ. הלימודים יחשפו אתכם לתיאוריות ומחקרים שבוצעו ויתנו לכם כלים וידע כדי לפעול למען הטבע ולהוביל שינויים פורצי דרך.

תואר ראשון במדעי הטבע - למי זה מתאים?
למרות השם המחייב, תואר במדעי הטבע לא מתאים רק למי שאוהב לטייל ובלות בטבע. הרי את זה רוב האנשים אוהבים לעשות ובכל זאת התואר לא יתאים לכולם. שימו לב שבמסגרת הלימודים תעסקו לא מעט בכימיה ובביולוגיה, דבר שיצריך מכם יכולות אנליטיות ורצון לעסוק בתחומים אלו. התואר מתאים לאנשים ריאליים שמתעניינים בתחום הטבע, החי והסביבה ורוצים להשתלב לעבודה מגוונת בתחום. הלימודים יפגישו אתכם לא פעם עם תכנים מעולם המדעים המדויקים לצד תכנים הקשורים לבעלי החיים ולאקולוגיה. בשורה התחתונה - אם חשבתם שבלימודי הטבע תבלו כל היום בטבע, זה לא המצב. אבל אם הנושאים שהוזכרו בוערים בכם ואתם רוצים ללמוד אותם לעומק, זה בהחלט התואר עבורכם.

מה עושים עם תואר ראשון במדעי הטבע?
מעבדות רפואיות, ניסויים, מכוני מחקר, גני חיות, חברות לייצור מוצרים לחקלאות ולבעלי החיים הם רק חלק מהמקומות שתוכלו להשתלב בהם בתור בעלי B.A במדעי הטבע. המשרות שייפתחו בפניכם בתום הלימודים הן מגוונות, כך שתוכלו להשתלב בתחום הספציפי שמעניין אתכם. כיוון שהשינויים האקולוגיים שחלים על העולם הם קריטיים לעתידנו , חברות רבות פועלות כדי לחקור ולפתח מוצרים בתחום. זה אומר שהביקוש לבוגרי המסלול הוא גבוה ועומדת בפניכם הזדמנות לעסוק בתחום מרתק שמקדם חיים טובים יותר לכולנו.
האוניברסיטה הפתוחהמעניין אותי!האוניברסיטה הפתוחה
מסלול: לימודי מדעי הטבע