מכינה לרפואה

מכינות בארץ ובחו"ל ללימודי רפואה

בתי החולים מלאים ברופאים שיוכלו לספר לכם עד כמה היה להם קשאה להתקבל ללימודי הרפואה. אז דברים לא השתנו הרבה במהלך השנים מלבד העובדה שקיימות מכינות שיסייעו לכם להתקבל למסלול הלימודים הנחשב.
חלומה של כמעט כל אם הוא שהבן או הבת שלה יהיו רופאים. אם האמא החולמת הייתה יודעת כמה קשה להתקבל ללימודי רפואה, אולי היא הייתה חולמת על דברים אחרים ואולי דווקא לא. כך או אחרת, למרות הקושי, מדובר במשימה שהיא בהחלט אפשרית. אז נכון שתידרשו להציג ציון פסיכומטרי גבוה במיוחד וגם ממוצע בגרויות בשמיים, אבל הנתונים בשטח מוכיחים שרבים אכן מצליחים. אפשרות נוספת לכל אלו שלא עומדים בתנאי הקבלה הדרושים, היא לימודים במכינה לרפואה. בישראל כמעט ואין מכינות ייעודיות ללימודי רפואה, אך ישנן מכינות קדם אקדמיות למקצועות מדעי הטבע שבהן תוכלו ללמוד ולשפר את סיכויי הקבלה שלכם.

מה לומדים במכינה קדם לרפואה?
המטרה הראשונית של לימודים במכינה לרפואה היא לשפר את הנתונים שלכם כדי שתוכלו בסופו של דבר להתקבל ללימודים שאתם חולמים עליהם. מטרה נוספת שיש למכינה היא להכין אתכם ללימודים, לחשוף אתכם לתכני הלימוד במסלול ולדאוג שתגיעו כשיש ברשותכם ידע מקסים שיאפשר לכם להתמיד בלימודים. במהלך הלימודים תעסקו בתכנים כמו ביולוגיה, פיזיקה, אנטומיה, כימיה, פתולוגיה ועוד. כמובן שלא תלמדו לנתח ולפתור בעיות רפואיות, אך כן תוכלו לרכוש רקע חשוב וקריטי ללימודים.

תנאי קבלה למכינה לרפואה
כפי שאמרנו, בארץ נכון להיום אין מכינות קדם אקדמיות המיועדות ספציפית ללימודי רפואה. המכינות ללימודי מדעי הטבע מתאימות לכל מי שרוצה ללמוד רפואה וחשוב לשים לב שגם אליהן ישנם תנאי קבלה וההצטרפות למכינה אינה אוטומטית. ברובן תצטרכו להציג פסיכומטרי של מעל 450 עם דגש על הישגים בחלק הכמותי של הבחינה. שימו לב שהלימודים במכינה מתאימים למי שרוצה ללמוד רפואה בארץ בעוד לאלו שמתכננים לימודי רפואה בחו"ל לא תמיד יהיה צורך בלימודים במכינה. שם תנאי הקבלה קלים יותר וייתכן ותוכלו להתקבל גם ללא הערכות מקדימה.

מכינות ללימודי רפואה בחו"ל
תנאי הקבלה ללימודי רפואה בישראל נחשבים לקשים יותר מאשר במדינות בחו"ל, ובאירופה במיוחד. ישנם אנשים שיתקבלו בקלות ללימודים בחו"ל, בעוד בתנאים של האוניברסיטאות בארץ הם לא תמיד יעמדו. אם אתם אכן מתכננים ללמוד בחו"ל, תוכלו להתחיל במכינות לרפואה הקיימות במדינות שונות בעולם. הלימודים במכינות יתקיימו לרוב בשפה האנגלית ובמהלכם תיחשפו לרקע בעולם הרפואה ולמושגים חשובים. הלימודים במכינה יסייעו לכם להצליח בלימודים עצמם ובעיקר בשנה הראשונה שנחשבת לקשה ומאתגרת במיוחד. חשוב לשים לב שמכינות לרפואה בחו"ל לא תמיד מוכרות בארץ כך שגם אם סיימתם אותן בהצלחה, זה לא אומר שתתקבלו באופן אוטומטי ללימודים בישראל.