לימודים
ייעוץ והכוונה ללימודים חינם בוואטסאפ
מתעניינים בבגרויות?
בשיחת וואטסאפ עם נציג אנושי נמצא ונפנה אתכם אל מוסדות הלימוד המתאימים לכם ביותר.

בגרויות

מסלולי הכנה לקראת בחינה אקסטרנית

זה בכלל לא משנה כמה יטיפו לנו המורים על כך שלציונים שנשיג תהיה השפעה על עתידנו המקצועי. זה גם לא משנה כמה ההורים יגערו ויכעסו על זה שאנחנו לא משקיעים מספיק. השורה התחתונה היא שמתבגרים רבים לא משיגים את הציונים שהיו רוצים, או לפחות את אלו שיספיקו להם כדי להתקבל ללימודים עליהם הם חולמים. וכמובן שיש גם כאלו שלא מצליחים להשלים חלק מהמבחנים (או את כולם), מה שנשמע הגיוני לחלוטין לאור האתגרים שמציבים לנו גיל ההתבגרות.
תקופת התיכון היא תקופה רווית הורמונים של גיל ההתבגרות והיא כוללת לא פעם אכזבות לצד שמחות, צחוק לצד בכי, סיפוק לצד תסכול ועוד שפע של ניגודים. התקופה הסוערת הזו היא בערך הזמן האחרון שמתאים כדי ללמוד ולהשקיע במבחני הבגרות האימתניים. אבל מה לעשות שרצה הגורל ולצד כל הרגעים שחווים המתבגרים, עליהם גם להשקיע בלימודים לבחינות הבגרות.

הבשורה המשמחת היא שישנה הזדמנות שנייה וההישגים אליהם הגעתם בתיכון הם לא אלו שיגידו את המילה האחרונה. למעשה ניתן להשלים בגרויות בכל שלב אולם מרבית הצעירים בוחרים לעשות זאת לאחר הצבא או הטיול וברגע שהחליטו לאיזה מסלול לימודים הם חולמים להתקבל. לימודים לבחינות הבגרות בגילאים האלו אינם קלים כל כך. יש לזכור שעבר זמן רב מאז התיכון, כך שהחומר אינו "טרי" בראשכם ויש ללמוד אותו מחדש. מה גם שמרבית החברים השלימו את המבחנים ולכן גם אין באמת מי שיעזור לכם במשימה הזו. כאן נכנסות לתמונה המכינות להשלמת בגרויות. מכינות להכנה לבגרות פזורות בכל רחבי הארץ ומציעות לנבחנים הכנה מאסיבית לקראת הבגרות במטרה להוביל אותם להצלחה ולהישגים האישיים הטובים ביותר שלהם.


סוגי מכינות לבגרויות

ישנם שני סוגים עיקריים של מכינות לבגרויות: המכינות הפרטיות והמכינות הקדם אקדמיות. המכינות הפרטיות (כדוגמת: "קידום", HIGH Q ועוד) יציעו לכם מסלולי לימוד התואמים את תכנית משרד החינוך ויעמידו לרשותכם מרצים מעולים שיפעלו בכל האמצעים העומדים לרשותם כדי להביא אתכם מוכנים ככל הניתן למבחנים. המכינות הקדם אקדמיות אלו מכינות הנמצאות בתוך מוסדות הלימוד האקדמאיים (מכללות ואוניברסיטאות) וניתן להמשיך בהם ללימודי תואר ראשון לאחר השלמת הבגרויות. כמובן שניתן להגיע אליהן רק לשם השלמת הבגרויות ולבחור במוסד אקדמי אחר לחלוטין לטובת לימודי התואר. אין תשובה חד משמעית לשאלה איזו מכינה עדיפה ובשתיהן תמצאו מרצים מצוינים שיעשו את  המיטב כדי להכין אתכם לבחינות הבגרות.

האם אפשר ללמוד לבד לבגרויות?

באופן עקרוני כל אחד יכול ללמוד בעצמו לבחינות הבגרות ושלא כמו בתארים אקדמאיים אין שום חובת נוכחות במוסד לימודי כזה או אחר. העניין הוא שבחינות הבגרות אינן קלות ולא כל אחד יכול להתכונן אליהן לבדו ללא סיוע מקצועי. אם אתם מרגישים שאתם נמנים על אלו שכן יכולים ללמוד לבדם, שיש לכם משמעת עצמית גדולה במיוחד ושזה מתאים לכם - לכו על זה! אף אחד לא יעצור בעדכם…. אם אתם נמנים על אלו שזקוקים להכוונה וסיוע, מכינות הן התשובה בשבילכם ואולי באמצעותן אפילו תגלו שהשד אינו נורא כל כך.

כמה עולה להירשם למכינה להשלמת בגרויות?

העלות של לימודים במכינה לבגרות נקבעת בהתאם לכמות הקורסים שעליכם לקחת. זה אומר שמי שמעוניין להשלים או לשפר רק שתי בגרויות ישלם הרבה פחות מזה שצריך להשלים את כל הבחינות. כדאי לדעת שבמכינות רבות ניתן לנצל את כספי הפיקדון לטובת הלימודים. גם אם נדמה לכם לכאורה כי מדובר בהוצאה גבוהה למדי, זכרו שזוהי הוצאה הכרחית על מנת להתקדם ללימודי תואר ולכן כדאי להשקיע בכך.
ייעוץ לימודים לבגרויות - נציג אתר לימודים