מכינות ללימודי עיצוב

תיק עבודות מקצועי שיגדיל את סיכויי הקבלה שלכם ללימודי העיצוב שתמיד חלמתם עליהם

הדבר הראשון שיבקשו מכם בתהליך הרשמה ללימודי עיצוב הוא תיק עבודות. התיק הזה אמור להכיל את התוצרים שעשיתם לאורך השנים והוא זה שיקבע האם אתם מתאימים ללימודים או לא. אין לכם תיק כזה ואתם חולמים ללמוד עיצוב? זו ממש לא בעיה. בדיוק בשביל זה ישנן מכינות ללימודי עיצוב. במכינות האלו יעניקו לכם כלים ליצור תיק עבודות משלכם, תרכשו טכניקות שונות בעיצוב, תתנסו בחומרים כאלו ואחרים, תעברו הכנה לראיונות הקבלה ותסיימו את המכינה כשברשותכם
צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים למכינות ללימודי עיצוב
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
בית הספר לעיצוב במסגרת לימודי חוץ מציע מגוון רחב של קורסים למתחילים ומתקדמים ומכין אותכם ללימודים במוסדות להשכלה גבוהה בעיצוב
הלימודים מתקיימים ב: חיפה
בונים איתכם תיק עבודות מרשים במיוחד למסלולי עיצוב תעשייתי, קרמי-זכוכית, אדריכלות, גרפיקה ואופנה
הלימודים מתקיימים ב: ירושלים
מכינה ייעודית למדעי החברה, עיצוב וצילום
הלימודים מתקיימים ב: ירושלים
קורס מבוא לעיצוב פנים
הלימודים מתקיימים ב: עכו

צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד הנבחרים למכינות ללימודי עיצוב
התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
מה לומדים במכינה לעיצוב?
בניגוד למסלולי לימוד אחרים, אליהם אפשר להגיע ללא ידע קודם או ניסיון, בלימודי עיצוב הדברים מתנהלים אחרת. תנאי הקבלה דורשים ידע קודם או לפחות התנסויות משמעותיות בתחומי העיצוב השונים. מטרתן של המכינות לעיצוב היא להכין אתכם ללימודים בצורה הטובה ביותר ולדאוג שתגיעו ללימודים לאחר שנערכתם כראוי. לא כל אחד יכול ללמוד עיצוב וכן דרושים לכך כישרון וניסיון. אומרים שלימודי עיצוב מתחילים עוד הרבה לפני הקבלה הרשמית, בתהליך ארוך שכולל סדנאות, ושלל התנסויות לשיפור היכולות והביצועים. במהלך הלימודים במכינה תתנסו בסוגי עיצוב, בעבודה עם חומרים ותוכנות שונות, תיצרו בכיתות אומן, תיחשפו לסוגי אמנויות ולידע שתקבלו ממרצים בכירים בתחום. בתום הלימודים, כאמור, תהיו מוכנים להתחיל בלימודי עיצוב ויהיה לכם תיק עבודות שיעיד על הכישרון, הניסיון, והיכולות שלכם.

כמה זמן לומדים במכינה לעיצוב?
משך הלימודים במכינות לעיצוב משתנה ממכינה למכינה אך לרוב הוא נע סביב מספר חודשי לימוד. ניתן לבחור בלימודי ערב או בוקר ובדרך כלל ניתן לשלב את הלימודים במכינה עם עבודה או כל פעילות אחרת. חשוב לבחור במכינה מוכרת ללימודי עיצוב, כזו שמלמדים בה מרצים בכירים ובעיקר כזו שתכין אתכם בצורה הטובה ביותר אל לימודי העיצוב. תנאי הקבלה ללימודי עיצוב אינם פשוטים ויש צורך בידע מוקדם רב. יחד עם זאת, גם מי שמעולם לא התנסה בעיצוב אבל חולם על הלימודים האלו, יוכל לעשות זאת באמצעות לימודים במכינה ללימודי עיצוב.

מכינה לעיצוב - האם זה הכרחי?
רבים מהסטודנטים לעתיד תוהים האם לימודים במכינה הם בגדר חובה או שמדובר בהמלצה שנועדה לשפר את סיכויי הקבלה ללימודים. התשובה לכך אינה חד משמעית ותלויה בהכרח בניסיון ובידע שצברתם. אם ברשותכם תיק עבודות מקצועי ורחב מספיק, ייתכן בהחלט שתוכלו להתקבל ללימודי עיצוב גם ללא הערכות מוקדמת במכינה. אם אין ברשותכם תיק שכזה, הקבלה תהיה קשה (ולעתים גם בלתי אפשרית), ובמקרה זה מומלץ מאוד להתחיל במכינה. כך גם תוכלו לדעת האם ואיזה תחום העיצוב מתאים לכם ומדבר אליכם, דבר שיאפשר לכם לעשות בחירות נבונות יותר.