לימודים

ממוצע בגרות נדרש ללימודים בישראל

מתכננים לימודים אקדמיים? בוודאי כבר הבנתם שהדרך לאקדמיה מתחילה בתעודת בגרות.

בתי הספר שיעזרו לכם לשפר ולהשלים בגרויות לקראת תואר ←
גם אם אתם תיכוניסטים טריים שהרגע סיימו בגרויות, וגם אם אתם בוגרי צבא שמתחילים לתכנן את השלב הבא- בוודאי תתהו גם אתם לגבי השאלה שכל סטודנט לעתיד שואל את עצמו: מהו ממוצע הבגרות הנדרש על מנת להמשיך באקדמיה? אתר לימודים - הפורטל של הסטודנטים, כאן עם כל המידע שצריך סטודנט לפני ובמהלך הלימודים, פה תקבלו את התשובות לשאלות הכי נפוצות שתשאלו את עצמכם ואת המבינים לפני שתעשו את הצעד הבא לעבר הקריירה שלכם.

מהו ממוצע הבגרות שנדרש כדי להתקבל לאקדמיה?

לצערנו, למרות שהשאלה הזו בודאי מעסיקה אתכם לא מעט- אין עליה תשובה חד משמעית. הדבר משתנה מאוד בין מוסדות הלימוד השונים, וגם באותו מוסד לימודים - הממוצע שנדרש לכל מסלול בדר"כ משתנה. לאחר שתחליטו לאן בא לכם להרשם, ובאיזה מסלול- תוכלו לברר את הממוצע הנדרש באותו מוסד ומסלול ספציפי. לחילופין- תוכלו לברר לפי הממוצע שלכם- לאן תוכלו להתקבל. חשוב לזכור שלרוב משוקלל ממוצע הבגרות יחד עם הפסיכומטרי, כשבדר"כ הכל אחד מן הפרמטרים תורם 50% לצורך החישוב. יש לציין שלא הכל המוסדות מחשבים בצורה זו, ויש לבדוק זאת באופן אינדיבידואלי מול המוסד.

איך מחושב ממוצע הבגרות?

השיטה לחישוב ממוצע ציוני הבגרות הינה יחסית פשוטה. תוכלו לחשב אותה לבד, אם אתם טובים במתמטיקה, או להיעזר במחשבוני חישוב ממוצע שקיימים באתרים השונים. למעשה משקלו של הכל מקצוע מסך הציון הכללי- תלוי במספר היחידות שנבחנתם באותו מקצוע, כך שציון של 90 במקצוע שבו נבחנתם ב-4 יחידות, יהיה שווה יותר מציון 90 במקצוע שבו נבחנתם 3 יחידות. בנוסף, במקצועות המוגברים שבהם נבחנתם 4 או 5 יחידות- תזכו לנקודות בונוס, כך שבסופו של דבר הממוצע הכללי יכול להגיע ללמעלה מ 100. עבור מקצוע שבו נבחנתם ב 4 יחידות- תזכו לבונוס של 10 נקודות, בעוד שעבור מקצוע שבו נבחנתם ב 5 יחידות- תזכו לתוספת של 20 נקודות.

איך ניתן לשפר את ממוצע הציונים בבגרות?

שיפור ממוצע הציונים ניתן בעזרת מס' דרכים: תוכלו לגשת שוב למבחן שכבר עשיתם, תוכלו להשלים יחידות למקצוע שבו נבחנתם במס' יחידות מועט, או להרחיב את מספר היחידות ע"י שתיבחנו במקצועות נוספים שטרם נבחנתם.

בתי הספר שיעזרו לכם לשפר ולהשלים בגרויות לקראת תואר

אולי יעניין אותך גם...

ייעוץ לימודים לממוצע בגרות נדרש ללימודים בישראל - נציג אתר לימודים