לימודים

על לימודי מסחר אלגוריתמי בשוק ההון

הייתם סומכים על אלגוריתם שיבצע עבורכם את כל המסחר בשוק ההון ומבלי שיהיה לכם "סיי" בעניין? אנחנו מניחים שאם הגעתם עד לכאן ואתם מתעניינים בלימודי מסחר אוטומטי, כנראה שהתשובה היא לכל הפחות "למה לא בעצם???"

קורסים למסחר אלגוריתמי במכללות המובילות בישראל ←
לפי הנתונים 80% מהסוחרים בשוק ההון סומכים על המסחר האלגוריתמי והציפייה היא שהנתונים האלו ילכו ויגדלו. בדיוק בגלל זה השקעה של זמן וכסף בלימודי אלגו-טרייד (מסחר אוטומטי) היא השקעה כדאית ומשתלמת לטווח הקצר והארוך. הנה כל הפרטים:

מה זה מסחר אלגוריתמי ואיך זה בדיוק עובד?

מסחר אלגוריתמי הוא למעשה מסחר אוטומטי, כלומר מסחר שמתבצע באמצעות תוכנות ומערכות מחשוב ולא באופן ידני. אם בעבר כדי לסחור בשוק ההון היה נדרש ידע, ניסיון והבנה, היום למעשה אפשר לסמוך על תוכנות מחשוב שיעשו זאת עבורנו. התוכנה מתבססת על אלגוריתמים שמתבססים על פרמטרים שונים כמו למשל מחירים, תזמון, מגמות, סיכונים, וכו'. התוכנה מבצעת את המסחר באמצעות הוראות קנייה ומכירה ללא התערבות יד אדם.

מה לומדים בקורס מסחר אלגוריתמי?

קורס מסחר אלגוריתמי אינו דומה לקורסי המסחר בשוק ההון הקיימים כיום, שכן הוא מתמקד בצד של התוכנה והמערכות הממוחשבות. הקורס יחשוף אתכם להיכרות מעמיקה עם המערכות השונות, לפיתוח של אלגוריתמים (במידה ותבחרו בקורס שכולל כתיבת קוד), לניתוח נתונים ולתחומים נוספים בעולמות התכנות. בנוסף לזה, תעסקו בתחומים הקשורים לשוק ההון , לפיננסים, ניהול השקעות וכו'. הקורס נמשך על פני מספר חודשים (משתנה ממקום למקום) והוא נחשב ללימודי תעודה. יש קורסים שמיועדים למתכנתים ג'וניורים, למתכנתים בעלי ניסיון רב וגם לכאלה ללא כל ידעו ניסיון בתכנות.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי אלגו-טרייד

אז מה עושים עם לימודים מהסוג הזה? כמו כל סטודנטים לעתיד גם אתם רוצים להיות פרקטיים ולוודא שעומדות בפניכם אפשרויות תעסוקה אחרי שתסיימו אז הקורס. אז תנו לנו להרגיע אתכם. יש הרבה עבדוה לבוגרי לימודי אלגו טרייד! תוכלו להשתלב למשרות של יועצי השקעות עצמאיים ותוכלו להשתלב בחברות הפיננסיות השונות או לחילופין בחברות הייטק וטכנולוגיה שאחריות על פיתוח מערכות המסחר. העבודה בתחום היא מגוונת, נוגעת גם בתחומי טכנולוגיה וגם בתחומים פיננסיים, זו עבודה מעניינת ובעיקר מאוד מתגמלת מבחינה כספית.

קורסים למסחר אלגוריתמי במכללות המובילות בישראל

אולי יעניין אותך גם...

ייעוץ לימודים לעל לימודי מסחר אלגוריתמי בשוק ההון - נציג אתר לימודים