אז מה צריך כדי להיות אופטימטריסט?

אופטימטריסט הוא אינו רופא אבל הוא יכול לעזור מאוד למי שסובל מבעיות ראייה. הוא זה שיתאים עבורכם את עזרי הראייה הנכונים, יתאים עדשות מגע, יאבחן בעיות ראייה, מיקוד או פזילה, ויסייע במקרים רבים, מורכבים יותר או פחות, של בעיות ראייה ועיניים.

אם הייתם מגיעים לפני קצת יותר  מ-10 שנים ושואלים מה צריך כדי לעבוד כאופטימטריסט , כנראה שהתשובה שלנו הייתה אחרת לגמרי. בעבר התחום היה בלתי מוסדר ואנשים רבים עבדו במקצוע בלי כל הסמכה או אפילו מבלי שסיימו לימודים בתחום. מאז התחום עבר הסדרה וכיום הדרך לעבודה כאופטימטריסט מחייבת לימודים והסמכה מתאימה.

מה לומדים כדי להתקבל לעבודה בתור אופטימטריסטים?
כדי לעבוד בתור אופטימטריסטים תצטרכו להשלים לימודי תואר ראשון באופטומטריה. זהו תואר מרתק ומאתגר שעוסק באבחון ובחקר בעיות ראייה. במהלך התואר תלמדו על בעיות ראייה שונות, תצללו לעומקה של מערכת הראייה, תלמדו על עזרי ראייה קיימים, ותעסקו בנושאים רבים ומגוונים כמו כימיה, פיזיקה, ביולוגיה, ואחרים. זה לא תואר פשוט או קליל במיוחד, אבל הוא מעניין ותצאו ממנו עם מקצוע מבוקש.

איפה לומדים תואר ראשון באופטומטריה?
אופטומטריה הוא מקצוע פרא-רפואי והתואר נמשך בדרך כלל על פני ארבע שנים. ניתן ללמוד אותו במוסדות אקדמאים שונים ברחבי הארץ כאשר בין המוכרים שבהם תמצאו את המכללה האקדמית הדסה בירושלים ואוניברסיטת בר אילן. אם למדתם תואר ראשון בביולוגיה (או במקצוע מדעי אחר) תוכלו להשתלב ללימודים קצרים יותר שיכללו רק את ההשלמות הנדרשות לתחום האופטומטריה.

מהן אפשרויות תעסוקה לבוגרי הלימודים?
בוגרי תואר ראשון באופטומטריה יכולים להשתלב במגוון משרות ולא רק בחנויות משקפיים ועדשות מגע. הם יכולים להשתלב למחקר של בעיות ראייה בבתי החולים, הם יכולים להשתלב בחברות שמפתחות עזרי ראייה מתקדמים וכן בתפקידים נוספים. בעידן טכנולוגי כמו שלנו ישנו ביקוש גדול לאופטימטריסטים עם תואר אקדמי ומה גם שבעיות ראייה תמיד היו ותמיד יהיו, כך שמדובר בתחום מבוקש ונדרש במיוחד. תנאי הקבלה ללימודי התואר משתנים ממוסד אקדמי אחד לאחר ולכן מומלץ לבדוק באופן ספציפי מול המוסד שמעניין אתכם ללמוד בו.