מנהל מערכות בריאות - לאיזה דברים הלימודים יכשירו אותך

אמנם מנהלי מערכות בריאות לא עוסקים באופן ישיר ברפואה וסיעוד (למרות שהתואר יכול להוות בסיס ללימודי תואר רפואי), אך עדיין נדרש מהם ידע בתחום

אפשר להגיד הרבה דברים על מערכת הבריאות בארץ, אבל בדבר אחד כולם מסכימים: זוהי מערכת נחוצה וקריטית לתפקודה של המדינה. לימודי ניהול מערכות בריאות הפכו ללימודים מבוקשים מאוד בשנים האחרונות ובוגרי המסלולים השונים מצליחים להתברג בעמדות מפתח בתפקידים מאתגרים ומעניינים במיוחד. ישנו מסלול לימודי תואר ראשון BA, לימודי תואר שני MA, וכן מגוון קורסים והשתלמויות. תוכלו ללמוד את המסלולים השונים באוניברסיטאות, מכללות ומוסדות לימוד ברחבי הארץ ולאחר הלימודים תוכלו להשתלב במגוון משרות בתחום. הנה חלק מתכני הלימוד שתעסקו בהם:

מושגים רפואיים שדרושים לניהול מערכות בריאות
מסלולי הלימוד של ניהול מערכות בריאות כוללים גם רכישה של מושגים וידע בתחום הרפואי מתוך הבנה שהוא קריטי לניהול מדויק ומקצועי של מערכות הבריאות השונות. לימודי המושגים הרפואיים הם חלק בלתי נפרד מהידע והכלים הדרושים למנהלי מערכות בריאות ולכן לא מוותרים עליהם. מעבר לכך שהם מרתקים, הם גם תורמים לניהול מקצועי ואיכותי יותר.

נושאים במשאבי אנוש וניהול עובדים ומערכות
נושאים של משאבי אנוש וניהול עובדים רלוונטיים לכל מנהל/ת בתעשייה, בארגונים, בחברות מסחריות ובעסקים. גם למנהלי מערכות בריאות דרושה הבנה נרחבת בניהול המשאב האנושי על מנת שיוכלו להוביל בהצלחה את המערכת שתחת אחריותם. במהלך הלימודים תעסקו באופן נרחב בדיני עבודה, גיוס עובדים, שימור עובדים וכל מה שרלוונטי לכל מנהל באשר הוא.

אופיין של מערכות בריאות בארץ
מערכות הבריאות בארץ הן רבות ומגוונות וכוללות בתי חולים, מרפאות ציבוריות, מרפאות פרטיות, קליניקות, מרכזים רפואיים בקהילה, מרכזים לבריאות הנפש, קופות חולים ועוד ועוד. במהלך לימודי תואר בניהול מערכות בריאות תלמדו על כל אחת מהמערכות הקיימות, על הייחודיות של כל אחת מהן, על אתגרי הניהול שלהן, על העובדים שבהן וכו'. תכנים אלו משמעותיים ונחוצים לכל מנהל/ת של מערכת בריאות והכרות מעמיקה איתם תהפוך את המנהלים לטובים ומקצועיים יותר.