קורסים מקצועיים במימון המדינה

בשנים האחרונות יש יותר ויותר תכניות שמטרתן לעודד כמה שיותר אנשים לרכוש מקצוע ומאפשרות לימודי קורסים מקצועיים במימון או בסבסוד של המדינה. הנה הפרטים שכדאי שתכירו.

זה לא סוד שלימודים בארץ עולים כסף ואפילו הרבה כסף. כדי לרכוש מקצוע צריך לשלם כמה אלפי שקלים (ואפילו עשרות אלפי שקלים לעתים), מה שלא תמיד אפשרי עבור כולם וגורם לחלק מהאנשים לוותר על לימודים.

מי זכאי למימון קורס מקצועי על חשבון המדינה?
ישנן הגדרות ברורות שקובעות מי זכאי לקורסים במימון המדינה, מי זכאי לסבסוד חלקי ומי לא זכאי בכלל. הזכאים יהיו תמיד בגירים מעל גיל 18 כאשר חלקם יכולים להיות מובטלים שזקוקים ל"דחיפה" קלה כדי להשתלב בחזרה במעגל העבודה, חלקם יהיו מהמגזר החרדי ויקבלו את הזכאות גם כן כדי להשתלב במעגל העבודה, חלקם יהיו כאלו שעובדים במקצוע שנחשב לשוחק מאוד והם זקוקים לעזרה בשינוי מסלול ויהיו זכאויות נוספות. מאז כניסת הקורונה לחיינו, הורחבו הזכאויות שניתנות וייתכן וגם אתם תוכלו ללמוד ע"ח המדינה אפילו אם לא הייתם זכאים לכך בעבר.

סוגי קורסים שאפשר ללמוד במימון המדינה
אפשרויות הקורסים שמוצעות במימון המדינה הן רבות במיוחד ואנחנו מאמינים שכל אחד יכול למצוא משהו שמעניין אותו ומדבר אליו. תמצאו קורסי מקצוע טכניים כמו למשל: לימודי אינסטלציה, חשמל, טכנאות וכו', לימודי דיגיטל כמו למשל לימודי קידום אתרים, גרפיקה, לימודי רכש, לימודי ניהול מעונות יום, ניהול עבודה באתרי בנייה, תדמיתנות ועוד ועוד. המגוון הוא גדול ולכל מי שזכאי לקורס מקצועי במימון המדינה יש הזדמנות ללמוד את מה שמעניין אותו.

איפה נרשמים להכשרות מקצועיות במימון המדינה?
משרד העבודה והרווחה הוא זה שמממן את הלימודים בפועל והוא גם זה שקובע את הזכאות. כדי לממש את הזכאות שניתנה לכם תצטרכו להשיג אישור רשמי ואיתו להירשם ללימודים. כל מקרה מתנהל מעט אחרת בהתאם לזכאות הניתנה ולכן צריך לברר את זה מול מי שאישר לכם את הזכאות. כך למשל מובטלים יכולים להירשם דרך הנחיות לשכות התעסוקה , שם מעדכנים אותם בדיוק אילו קורסים מוצעים לכם ואיך ניתן לממש את המימון.