לימודים בישראל למסלול רפואה

מי שחושב ללמוד רפואה בטח לא עושה את זה רק בגלל שזה מעניין אותו או בגלל שאמא שלו תמיד חלמה שהוא יהיה רופא. מסלול לימודי רפואה בארץ (וגם בעולם) נחשב למסלול קשה, מורכב ובעיקר מאוד ארוך כך שהרצון של אמא או משיכה לעניין בהחלט לא יספיקו כדי לצלוח אותו

מסלול לימודי רפואה נמשך על פני 7 שנים, אבל גם אחרי הלימודים הוא לא באמת מסתיים. יש סטאג', יש התמחות ויש לא מעט דברים שצריך לקחת בחשבון לפני שנכנסים למסע הזה. נדבקתם בחיידק שלא מרפה בגוף שלכם וגורם לכם לחשוב רק על לימודי רפואה? הנה כמה דברים שכדאי שתכירו על המסלול שמצפה לכם.

תנאי קבלה ללימודי רפואה בארץ
תנאי הקבלה המקדימים למסלול לימודי רפואה בארץ נחשבים לקשים והמאתגרים בעולם, ולא סתם ישראלים רבים בוחרים ללמוד בחו"ל. כדי להתקבל ללימודי רפואה בארץ תצטרכו גם ממוצע בגרויות שנע סביב 95 וגם ציון פסיכומטרי של 720 ומעלה. בנוסף לאלו יש בחינת התאמה לתפקיד כך שגם אם אתם עומדים בכל נתוני הקבלה המספריים, אין זה אומר שקבלתכם מובטחת. תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות לימודים אחד לאחר ולכן אל תיקחו את מה שכתבנו פה כנתונים מוחלטים וודאו באופן ספציפי מול כל מוסד. לעתים התנאים משתנים מעט (ואפילו מתגמשים) בהתאם לענייני ביקוש ולכן חשוב לבחון כל מוסד לגופו.

מה כולל מסלול רפואה בארץ?
לימודי רפואה בארץ נמשכים בדרך כלל על פני שבע שנים שמחולקות לשלושה חלקים: לימודים פרה קליניים (שלוש שנים), לימודים קליניים (שלוש שנים) וסטאג' (שנה אחת). ב-6 השנים הראשונות הלימודים אינטנסיביים מאוד וכוללות עבודות גמר, מבחנים, מחקרים קליניים ולא מעט דרישות. ברוב המקרים הלימודים הם 5 ימים בשבוע (לפחות בשנים הראשונות) ומצריכות זמינות מרבית.

מסלול לימודי רפואה בארץ - זה לא מסתיים גם אחרי 7 שנים
לאחר שתסיימו את 7 השנים במסלול הלימודים (שכוללות 6 שנות לימוד ועוד שנה של סטאג' במחלקות השונות בבית החולים), תצאו להתמחות המיוחלת. שנות ההתמחות הן שנים עמוסות ואינטנסיביות במיוחד שיצריכו מכם לעבוד שעות רבות במיוחד בתורנויות ארוכות ואינטנסיביות. ההתמחות היא בתחום שתבחרו והיא קריטית לרכישת הידע והכלים מהעבודה בשטח. אם חשבתם ש-7 השנים הקשות מאחוריכם צר לנו להגיד לכם שהן רק מתחילות עכשיו.