לימודים בישראל ללא פסיכומטרי

בחינת הפסיכומטרי נחשבת לאחת הבחינות המאיימות והמורכבות שיש. היא כל-כך מפחידה עד שאנשים רבים מעדיפים להימנע ממנה ולחפש דרכים להתקבל ללימודים מבלי להיבחן בה

בחלק מהמקרים זה יהיה אפשרי (באמצעות ממוצע בגרויות מספיק או מכינה קדם אקדמית), ובחלק מהמקרים לא יהיה מוצא אלא לעבור אותה. ישנם מסלולי לימוד לתואר ראשון שציון פסיכומטרי הוא חלק בלתי נפרד מתנאי הקבלה וגם ממוצע בגרויות, גבוה ככל שיהיה, לא יספיק. לצד לימודי תואר ראשון יש מגוון מסלולי לימוד אחרים שאליהם תוכלו להתקבל גם ללא ציון פסיכומטרי. הנה חלק מהם

לימודי תעודה בתחומים שונים
לימודי תעודה בישראל קיימים במגוון גדול של תחומים החל מטיפול באמצעות בע"ח/אמנות/מוזיקה וכו', דרך לימודי הדרכת כושר, הדרכת פילאטיס, הדרכות הורים, הנהלת חשבונות, ועד לימודי תעודה בתחומים טכנולוגיים כאלה ואחרים. לימודי תעודה נמשכים על פני מספר חודשים (יש כאלו שנמשכים גם שנתיים) ובסופם מקבלים תעודת מקצוע. לרוב מסלולי לימוד תעודה אין צורך בבחינת פסיכומטרי ותוכלו להתקבל באמצעות ראיון קבלה, מבחן אישי ולפעמים גם תיק עבודות שתצטרכו להשלים.

קורסים מקצועיים
כמו לימודי תעודה, גם קורסים מקצועיים קיימים באינספור תחומים ומטרתם היא להכשיר את הסטודנטים לעיסוק במקצוע. זה יכול להיות קורס חשמלאים, קורס אינסטלציה , קורס קידום אתרים, קורסי שיווק דיגיטלי, נדל"ן והאפשרויות הן באמת רבות ובלתי מוגבלות. גם במקרה הזה סביר להניח שלא תצטרכו להציג ציון פסיכומטרי כדי להתקבל ויספיק ראיון אישי ואולי מבחן קצר.

תארים ראשונים שאפשר להתקבל אליהם בלי פסיכומטרי
לא רוצים לוותר על לימודי תואר ראשון אבל כן רוצים להימנע מפסיכומטרי? זה בהחלט אפשרי. אם יש לכם ממוצע בגרויות סביר או טוב, ישנם מסלולי תואר שזה לגמרי יכול להספיק. ניתן גם לשפר בגרות אחת או שתיים וכך לשפר את ממוצע הבגרויות. יש שיגידו שעדיף לשפר בגרות אחת מאשר ללמוד לפסיכומטרי… לשיקולכם! ישנם מסלולי לימוד לתארים שאפשר ללמוד עבורם במכינה קדם אקדמאית וכך לדלג על לימודי הפסיכומטרי. הכל תלוי במסלול הלימוד שאתם מעוניינים ללמוד בו ולכן חשוב קודם כל לברר מהם תנאי הקבלה לאותו מסלול ואחר כך לשקול את המשך צעדיכם.