דברים שאפשר לעשות עם לימודי שוק ההון

קורס שוק ההון ובטח שתואר אקדמי בתחום יחשפו אתכם לידע רב, לדרכי פעולה, לכלים ולפעילות מוצלחת יותר (בין אתם מייצגים את עצמכם ובין אם אתם מייצגים אחרים). הנה כמה דברים שתוכלו לעשות אם תבחרו ללמוד את אחד ממסלולי הלימוד בתחום שוק ההון

שוק ההון הוא השוק שבו מתגלגלים הכי הרבה כספים. בשוק הזה פועלים חברות פרטיות וציבוריות, יזמים גדולים או קטנים, בתי השקעות, סוכנויות לביטוח, קופות גמל ועוד שחקנים רבים וטובים. כולנו מושפעים מן המתרחש בשוק הזה ואם כולנו נכיר את השוק טוב יותר, נוכל לפעול בו בצורה חכמה יותר ולהרוויח. לימודי שוק ההון הפכו לפופולריים מאוד בשנים האחרונות ומתחום שהיה שמור לאנשי מקצוע בלבד, הוא פתוח היום בפני כולם בלי יוצא מן הכלל. אומרים שידע זה כוח ובמקרה של שוק ההון המשפט הזה מקבל משנה תוקף.

מסחר עצמאי בשוק ההון
אם פעם מי שסחר בשוק ההון היו כלכלנים מוסמכים ואנשי מקצוע שבאו מהתחום, היום הוא פתוח בפני כולם ואנו רואים יותר ויותר סוחרים עצמאיים שמשקיעים במניות וסוחרים בהן. לימודי קורסים, תואר ראשון או לימודי תעודה בשוק ההון יאפשרו לכם לסחור באופן עצמאי במניות ואולי גם להרוויח מכך סכומים מכובדים. שימו לב שאתם בוחרים בלימודים מקיפים ואמינים שיחשפו אתכם לכל הידע והכלים הדרושים למסחר בשוק ההון.

ייעוץ כעצמאיים או שכירים בחברות השקעות או ביטוח
"שוק ההון" הוא שם כללי למספר רב של תחומים ביניהם השקעות, ביטוחים, משכנתאות, קופות גמל ועוד. אלו מכם שיבחרו ללמוד את התחום באופן מקצועי יוכלו לשמש כיועצים לאנשים שדרושים לייעוץ וליווי באחד מהתחומים שציינו. תוכלו לעבוד בתור יועצים עצמאיים ולהשיג לקוחות בעצמכם, או לעבוד כיועצים שכירים בבתי השקעות או חברות ביטוח. בידע שתלמדו ובניסיון שתצברו תשתמשו לטובת הלקוחות שלכם ולטובת מינוף והשקעה נכונה של הכספים שלהם. זהו תפקיד בעל אחריות גדולה שמגיע עם סיפוק רב כשיש הצלחות.

שיווק משכנתאות, פנסיות וקופות גמל
בעידן בו המילים "משכנתא", "פנסיה" ו"קופות גמל" הן רלוונטיות כמעט לכל אזרח בישראל, מקומם ומעמדם של משווקי המוצרים האלו גבוה מאוד. הביקוש למשווקים בתחום הוא גדול ואם תבחרו ללמוד ולהתמקצע תוכלו למלא תפקידים רבים בשוק ההון. במקרים אלו, ידע הוא חשוב אך הוא לא העיקר ותצטרכו בנוסף גם יכולות מכירה טובות, כריזמה ויחסי אנוש טובים שיסייעו לכם למכור את המוצרים.