על תוספת שכר לגמול השתלמות

אומרים שידע שווה כוח ואפשר להגיד שהמדינה שלנו לחלוטין מאמינה במשפט הזה. אחרת איך תסבירו את העובדה שהיא מתגמלת את העובדים שלה שרוכשים ידע בהעלאת המשכורת החודשית?

"גמול השתלמות" הוא אחד היתרונות הטובים ביותר של עובדי המגזר הציבורי. לצערנו מי שעובד בחברות וארגונים פרטיים לא זכאי לו, אך אם אתם מאלו שמשתייכים להסכם הקיבוצי, כדאי לכם מאוד לממש את ההטבה הזו. גם תוסיפו ידע נוסף לארגז הכלים שלכם על-ידי השתלמויות מעניינות וחדשניות, וגם תקבלו על זה תוספת שכר! הנה כל הפרטים:

מי זכאי לגמול השתלמות?
גמול השתלמות הוא סכום קבוע שנכנס למשכורת החודשית לאחר השלמת ההשתלמות. לצערנו לא כולם זכאים לו, אלא רק מי שהוא חלק מההסכם הקיבוצי אך גם במקרה הזה לא כולם זכאים. על פי הקריטריונים שנקבעו רק מי שהשלים 12 שנות לימוד, שלמד במוסד להשכלה גבוהה כמות שעות מסוימת , שיש לו את הדרגה הניהולית שנקבעה ושהוא למד קורס שקשור לתחום העיסוק שלו. מי שעומד בכל הקריטריונים שנקבעו ייהנה מהעלאת שכר לאחר שיסיים את הלימודים ויביא את כל האישורים הדרושים.

גמול השתלמות למורים ועובדי מדינה
עובדי "ההסכם הקיבוצי" שזכאים לגמול השתלמות משתייכים למגזרים רבים ומגוונים ביניהם: אחיות ואחים, עובדים סוציאלים, מורים וגננות, עובדי הרשויות המקומיות, הנדסאים וטכנאים בשירות המדינה, אנשי צבא ומשטרה, ואחרים. בחלק מהתפקידים ישנה חובה לבצע השתלמויות מעת לעת (עובדי הוראה למשל) ובחלק אחר זוהי רשות אך כן תנאי להעלאת שכר. חשוב לזכור שמעבר לתוספת השכר (שהיא משמעותית ביותר ואין לזלזל בה), השתלמויות הן גם הזדמנות לרכוש ידע ולהרחיב את האופקים. זה בהכרח יהפוך אתכם לאנשי מקצוע טובים יותר.

קורסים מוכרים לגמול השתלמות
רגע לפני שאתם נרשמים לקורס מקרמה שתמיד חלמתם עליו ומצפים לתוספת שכר בזכותו, חשוב שתדעו שלא כל לימודים מוכרים לגמול השתלמות. ברוב המקרים אלו יהיו קורסים שקשורים לתחום העיסוק המקצועי ובמקרים בודדים הבחירה מה ללמוד תהיה חופשית יותר. בכל מקרה חשוב לבדוק את כל הדברים לפני שמתחילים את הקורס ולוודא שהוא מוכר לגמול השתלמות.